Usuwanie rozstępów

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Usuwanie rozstępów to dziś bardzo często pojawiający się temat. Nic dziwnego, bowiem rozstępy to problem kosmetyczny, który dotyczy 80% kobiet i 40% mężczyzn. Zmiany najczęściej lokalizują się na brzuchu, ramionach, udach, pośladkach czy piersiach. 

Usuwanie rozstępów

 

Czym są rozstępy?

Rozstępy to podłużne zmiany w formie blizn, barwy porcelanowo-białej lub sino-czerwonej na skórze. Przebiegają na niej w sposób równoległy tworząc pasma, które w znaczny sposób odróżniają się od zdrowej powierzchni skóry.

Najczęstszą ich lokalizacją jest:

  • brzuch;
  • uda;
  • pośladki;
  • piersi;
  • lędźwie;
  • ramiona;
  • biodra.

 Przyczyny rozstępów

Główną przyczyną powstawania rozstępów jest intensywne rozciąganie skóry, na co może mieć wpływ szybki przyrost masy ciała uwarunkowany zaburzeniami gospodarki hormonalnej (zmianami hormonalnymi) lub przyjmowaniem źle dobranych środków farmaceutycznych. Rozstępy powstają poprzez przerost włókien kolagenowych. W wyniku nadmiernego naciągnięcia skóry włókna kolagenowe ulegają uszkodzeniu, przez co skóra broni się w sposób naturalny, produkując więcej kolagenu. To z kolei skutkuje pojawieniem się blizny w skórze właściwej. Rozstępy najczęściej pojawiają się w okresie dojrzewania, u kobiet w czasie ciąży, ale również u sportowców (np. kulturystów), u których następuje nagły przyrost tkanki mięśniowej.

Usuwanie rozstępów – metody

1. Peeling chemiczny.

Peeling chemiczny z wykorzystaniem kwasu wysokoprocentowego sprawdzi się w tym przypadku bardzo dobrze. Warto do tego rodzaju zabiegu użyć kwasu glikolowego o stężeniu 70%. Czas utrzymania kwasu na skórze zależny jest od ilości, grubości i wielkości rozstępów. W celu uzyskania dobrych efektów zabieg należy wykonać w serii. Cena wizyty to koszt 200-300 zł.

2. Mikordermabrazja.

Mikrodermabrazja to popularna metoda niwelacji nieestetycznych zmian skórnych. Zabieg ten można wykonać zarówno w fazie zapalnej jak i zanikowej rozstępów. Technika wykonania polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka przy pomocy diamentowej lub korundowej głowicy, co stymuluje skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny. Wykonywanie mikrodermabrazji również zalecane jest w serii, z powtarzalnością co około 3 tygodnie. W trakcie jej trwania należy ściśle przestrzegać zaleceń kosmetologa. Cena zabiegu waha się od 150-300 zł.

3. Mezoterapia igłowa z kwasem hialuronowym.

Zabieg ten polega na śródnaskórkowej aplikacji kwasu hialuronowego za pomocą igły, który będzie usprawniał mikrokrążenie w tkance podskórnej, a także wpływał na metabolizm komórek tłuszczowych. Ponadto kwas hialuronowy warunkuje nawilżenie skóry oraz jej jędrność i sprężystość. Po aplikacji w skórę wykonywany jest masaż, którego celem jest właściwe rozprowadzenie preparatu.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Rezultaty widoczne są bardzo szybko, nawet po pierwszym zabiegu. Jednak, aby uzyskać efekt całkowity należy wykonać serię, która trwa około 2 miesiące. Każdy zabieg powtarzany jest co 2 tygodnie. Cena jednej wizyty wynosi około 300 zł.

4. Światło IPL.

Fototerapia IPL to również dobry sposób na redukcję rozstępów. Technika wykorzystująca intensywnie pulsujące światło polega na wywołaniu zjawiska odparowania części blizny przy jednoczesnym jej podgrzaniu do wysokiej temperatury, która umożliwi jej ponowne modelowanie. Zabieg IPL pozwoli również wyrównać zabarwienie zmiany.

Aby uzyskać dobre efekty zabieg należy wykonać w serii, która obejmuje 4-6 powtórzeń przeprowadzanych w miesięcznych odstępach. W trakcie trwania terapii należy unikać ekspozycji skóry na słońce, a także stosować krem ochronny z wysokim filtrem słonecznych (min. 30 SPF). Cena zabiegu to około 200-250 zł.

5. Karboksyterapia.

To innowacyjna technologia redukcji rozstępów za pomocą dwutlenku węgla. Dużą zaletą karboksyterapii jest fakt, że oprócz niwelacji blizn w formie rozstępów wpływa także na redukcję cellulitu. Technika zabiegu polega na podawaniu dwutlenku węgla w skórę wzdłuż przebiegu rozstępów przy użyciu cienkiej igły. Zabieg powoduje rozszerzenie się niewielkich naczyń włosowatych i powstanie nowych. Proces ten zwiększa przepływ krwi, tlenu oraz innych substancji odżywczych, co odgrywa znaczącą rolę w odnowie komórek oraz poprawie mikrokrążenia. Ponadto dwutlenek węgla zwiększa również produkcję nowego kolagenu, a tym samym jędrność skóry.

Karboksyterapia pozwala zniwelować rozstępy nawet do 85%. Seria zabiegowa wynosi 12 wizyt wykonywanych w odstępach dwutygodniowych. Cena zabiegu to koszt około 200 zł.

6. Osocze bogatopłytkowe.

Osocze bogatopłytkowe to płyn, który znajduje się komórkach ludzkiej krwi. Posiada związki wzrostowe, które konieczne są do regeneracji uszkodzonych tkanek organizmu. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przebiega dwuetapowo. Na początku pobierane jest około 20-25 ml krwi pacjenta, która następnie poddawana jest procesowi odwirowania w celu odseparowania osocza. Tak uzyskane osocze następnie wstrzykiwane jest pacjentowi w miejsce występujących rozstępów.

Zabieg stosowany jest głównie w przypadku rozstępów w fazie zapalnej. Seria zabiegowa obejmuje 3-6 powtórzeń przeprowadzanych w odstępach 3 tygodniowych. Cena jednej wizyty wynosi około 500 zł.

7. Laser frakcyjny.

Usuwanie rozstępów metodą laserową jest jedną z najbardziej skutecznych. Ponadto należy również do jednych z bezpieczniejszych technik ich niwelacji. Dużą zaletą terapii jest fakt, że światło lasera działa ściśle wybiórczo i skupia się jedynie na miejscach objętych danym problemem. A więc tkanki występujące w obszarze nieestetycznych zmian nie są objęte działaniem światła. Laser w sposób naturalny pobudza skórę do syntezy nowego kolagenu oraz elastyny, a także wywołuje efekt złuszczenia naskórka (tzw. ablacji).

Po przeprowadzonym zabiegu konieczna jest rekonwalescencja pacjenta do momentu kiedy skóra zacznie się goić. Skuteczność laseroterapii jest bardzo wysoka. Zwykle nie jest potrzebne powtarzanie kolejnego zabiegu. Koszt wizyty wynosi około 600 zł.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *