Rekonstrukcja brwi

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Rekonstrukcja brwi to zabieg z dziedziny kosmetologii, którego zadaniem jest przywrócenie brwiom idealnego kształtu. Na czym polega tego rodzaju zabieg oraz jakie występują jego metody?

Rekonstrukcja brwi, czyli jak uzyskać idealny wygląd?

Powszechnie wiadomo, że brwi stanowią dość drobny, jednak niezwykle ważny element urody. To właśnie dzięki nim rysy twarzy nabierają wyraźnego charakteru oraz wydobywają piękno i głębię oczu. Zdarza się jednak, że nie wszystkie panie mogą cieszyć się idealnym kształtem i wymiarem brwi. Obecna kosmetologia może sobie z tym problemem poradzić na wiele sposobów. Jednym z rozwiązań jest m.in. rekonstrukcja brwi.

Na czym polega rekonstrukcja brwi?

Rekonstrukcja brwi nie należy do bolesnych i inwazyjnych metod w odróżnieniu m.in. od popularnego makijażu permanentnego. Jednak decydując się na tego rodzaju zabieg warto wybrać sprawdzony i zaufany gabinet kosmetyczny. Podczas wizyty kosmetolog dobiera odpowiedni kształt brwi do rysów twarzy, ich kolor oraz metodę jaka będzie najlepsza w danym przypadku.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Rekonstrukcja brwi – metody

1. Building.

Stanowi tzw. metodę włoskową. Polega na doklejaniu pojedynczych włosów pochodzenia syntetycznego do naturalnych włosków klientki. Metoda buildingu stosowana jest zwykle u pań, których brwi potrzebują zagęszczenia lub zmiany kształtu. Kolor doklejanych brwi kosmetolog dobiera do naturalnego odcienia brwi klientki.

2. Sculpting.

Metoda Sculpting polega na dorysowywaniu na łuku brwiowym linii imitujących cienkie włoski przy użyciu specjalnego drucika. Barwnikiem, który uzupełnia brwi jest specjalna farba występująca w wielu odcieniach. Dzięki temu efekt jest znacznie bardziej naturalny.

Warto wiedzieć, że można stosować obie, powyższe metody jednocześnie. Dają one szansę na rekonstrukcję brwi w 100%. Może to być idealny sposób dla osób, które nie posiadają własnych włosków np. w wyniku przyjmowania chemioterapii.

Jaki jest efekt i ile kosztuje rekonstrukcja brwi?

Rekonstrukcja brwi zapewnia naturalny i stonowany wygląd, który nie rzuca się w oczy. Warto zaznaczyć, że efekt tego rodzaju zabiegu utrzymuje się około 2-4 tygodnie. Aby zwiększyć jego długość należy unikać dotykania brwi oraz aplikowania na nie preparatów, zwłaszcza tych zawierających fazę tłustą. Cena rekonstrukcji brwi jest nieco zróżnicowana, co wynika z wyboru danego gabinetu kosmetycznego. Średnio koszt to około 80 zł w przypadku zastosowania jednej metody, do 250 zł przy kombinacji dwóch metod.

Rekonstrukcja brwi – przeciwwskazania

Mimo że rekonstrukcja brwi nie należy do zabiegów inwazyjnych istnieje jednak kilka rzeczy, które stanowią przeciwwskazanie do jej wykonania. Nie wolno decydować się na tego rodzaju zabieg po wcześniejszym wykonaniu peelingu chemicznego lub mikrodermabrazji. Przeciwwskazaniem jest również trądzik pospolity w obrębie miejsca zabiegowego, a także wysypka, stan zapalny i otwarte rany.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

3 odpowiedzi

  1. Fajna alternatywa dla makijażu permanentnego brwi, na który raczej bym się nie zdecydowała ? Szczerze mówiąc nie znalazłam tych alternatywnych zabiegow, ale wydaje mi się, że fajny efekt można uzyskać łącząc te dwie metody.

  2. Ja na szczęście mam ciemną oprawę oczu. Dobrze, że są różne rozwiązania dla osób, które tego potrzebują 🙂

  3. Coś nowego, nie podoba mi się makijaż permanentny brwi moim zdaniem nie wygląda to ładnie, a ta metoda wydaje sie bardziej przyjazna. Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *