Manicure japoński – jak go wykonać?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Manicure japoński to jeden z rodzajów profesjonalnej pielęgnacji dłoni. Na czym dokładnie polega jego wykonanie oraz jakie przynosi efekty? Przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi.

Manicure japoński - jak go wykonać?

Manicure japoński stanowi jedną z wielu metod odnowy paznokci i fachowej pielęgnacji samych dłoni. Jak sama jego nazwa wskazuje tego rodzaju manicure wywodzi z Japonii, gdzie japońskie arystokratki szukały sposobów na zadbane ciało, w tym również dłoni i paznokci. Na czym polega technika manicure japońskiego?

Manicure japoński – jak go wykonać?

Tak naprawdę sposób wykonywania jakim cechuje się manicure japoński jest bardzo prosty. Technika polega na aplikacji, a następnie wcieraniu w płytkę paznokcia specjalnej pasty. Substancja ta zawiera w sobie związki o charakterze odżywczym i regenerującym oraz nadaje paznokciom wyjątkowego blasku. A wszystko to dzięki jej wielu składnikom, do których zalicza się m.in. keratyna, witamina A i E, pyłek pszczeli oraz krzemionka z Morza Japońskiego.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zacznijmy jednak od początku. Pierwszym krokiem podczas wykonywania manicure japońskiego jest spiłowanie i jednoczesne zmatowienie płytki paznokcia. Czynność ta „otwiera” płytkę i umożliwia wchłonięcie się substancji na nią aplikowanych. Gdy pasta zostanie wtarta, należy następnie nanieść na paznokcie specjalny puder. Oba preparaty muszą być umiejętnie nałożone, a później wtarte przy użyciu specjalnych pilników wykonanych ze skóry jelonka (zielony odcień używany jest do aplikacji pasty z kolei różowy do pudru). Warto zaznaczyć, że w tego rodzaju manicure nie używa się metalowych pilników ani cążek do wycinania skórek.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Paznokcie stają się gładkie i lśniące. Jednak, aby efekt był trwały należy wykonać 3-4 powtórzenia w odstępach około 3 tygodni.

Manicure japoński – to warto wiedzieć!

Manicure japoński to przede wszystkim zabieg regeneracji i odnowy płytki paznokciowej. Dlatego też po jego wykonywaniu nie zaleca się manicure hybrydowego lub tradycyjnego malowania paznokci. A to dlatego, że zabiegi te mogą odbić się na naszych paznokciach w bardzo niekorzystny sposób.

Warto również wiedzieć, że manicure japoński nie jest zalecany bezpośrednio po zdjęciu paznokci żelowych czy akrylowych. Naturalna płytka paznokciowa jest wówczas na tyle osłabiona, że wykonanie w tym czasie manicure japońskiego nie należałoby do przyjemności.

Manicure japoński – ile trwa i jaka jest cena?

Zabieg manicure japońskiego należy do przyjemnych zabiegów i trwa zwykle około 30-40 minut. Jego efekt widoczny jest już po pierwszej wizycie w gabinecie. Paznokcie stają się jaśniejsze, gładsze, a połysk utrzymuje się do około tygodnia. Jednak wszystko jest tak naprawdę kwestią indywidualną. Cena zabiegu waha się w granicach 50-70 zł i zależy ściśle od każdego gabinetu kosmetycznego.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

4 odpowiedzi

  1. Przymierzam się właśnie do japońskiego po zdjęciu hybrydy, fajnie, że opisałaś jak to szczegółowo wygląda i jaki daje efekt 🙂

  2. Mam ochotę spróbować – jeśli kiedyś zrobię sobie dłuższą przerwę od hybryd, to chyba się skuszę :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *