
Choroba (łac. aegritudo) to określenie każdego odstępstwa organizmu od zdrowia. Jest zaburzeniem funkcji lub uszkodzeniem części organizmu, który nie może prawidłowo funkcjonować. Występuje w momencie gdy działanie czynnika chorobotwórczego daje niekorzystne objawy, które znacznie różnią się od prawidłowego działania organizmu i są odstępstwem od zachowania homeostazy. Choroba to zwykle stan charakteryzujący się złym samopoczuciem oraz długotrwałym niedomaganiem organizmu lub jego danej części.
Kosmetologia (łac. cosmetologia) – słowo wywodzi się z języka greckiego i pochodzi od słów kosmetes – sługa toaletowy, kosmetikos – upiększający. Kosmetologia to dział nauki zajmujący się badaniem, leczeniem oraz pielęgnowaniem skóry, włosów i paznokci objętych chorobą lub defektem. Jest to wiedza związana z higieną życia jak i higieną odżywiania. Celem jej jest zwiększenie atrakcyjności ciała kobiet i mężczyzn przy pomocy różnego rodzaju zabiegów oraz kosmetyków, co niesie za sobą poprawę samopoczucia i przede wszystkim zwiększa pewność siebie oraz wpływa na własną samoocenę. Jej zadaniem jest przywrócenie lub poprawa wizerunku zewnętrznego człowieka.
Masaż to forma oddziaływania na ludzki organizm, podczas której wykorzystuje się bodźce mechaniczne. Należy do nich m.in. głaskanie, ucisk, czy wibracja tkanek, których zadaniem jest wywołanie fizjologicznych odczynów w organizmie. Oznacza to, że masaż wykazuje działanie lecznicze, zapobiegawcze, relaksacyjne oraz kosmetyczne.
Medycyna estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych ukierunkowanych na profilaktykę starzenia się skóry. Zakres medycyny, do której wlicza się kierunek medycyny estetycznej obejmuje wykonywanie zabiegów o nieinwazyjnym lub małoinwazyjnym stopniu swojego działania. Głównym, a zarazem nadrzędnym celem jej jest zwiększenie atrakcyjności pacjenta pod względem fizycznym.
Naturalne kosmetyki to produkty stworzone na bazie składników naturalnych czyli związków pochodzenia roślinnego, mineralnego lub zwierzęcego. Oprócz tego, w kwestii produkcji kosmetyków naturalnych istotne jest pozyskiwanie ich komponentów. Proces ten powinien odbywać za sprawą metod fizycznych takich jak ekstrakcja, filtracja, suszenie, tłoczenie, destylacja, mielenie czy przesiewanie.
Oficjalnie mówi się, że kosmetyki naturalne nie powinny zawierać żadnych syntetycznych składników.
Uroda (łac. pulchritudo) – związana jest przede wszystkim z wyglądem ciała. Stanowi jeden z najważniejszych czynników, który kieruje i decyduje o zachowaniach ludzi wobec innych. Uroda również wpływa na własną samoocenę oraz pewność siebie. Jest mocną determinantą sympatii, a także szczerości, warunkuje kontakty międzyludzkie. Jest znacząca w przypadku zawierania nowych znajomości i w początkowych etapach tworzenia się związków.
Zdrowie to moment, w którym organizm odczuwa fizyczny i psychiczny dobrostan. Określane jest również jako brak w organizmie choroby lub pewnego stopnia niepełnosprawności. Zdrowie to sposób życia, ponieważ zdrowie określa również realizowanie swoich marzeń, zaspokajanie swych potrzeb, zmienianie środowiska oraz radzenie sobie z nim.
Manicure japoński to jeden z rodzajów profesjonalnej pielęgnacji dłoni. Na czym dokładnie polega jego wykonanie oraz jakie przynosi efekty? Przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi.
Manicure japoński stanowi jedną z wielu metod odnowy paznokci i fachowej pielęgnacji samych dłoni. Jak sama jego nazwa wskazuje tego rodzaju manicure wywodzi z Japonii, gdzie japońskie arystokratki szukały sposobów na zadbane ciało, w tym również dłoni i paznokci. Na czym polega technika manicure japońskiego?
Tak naprawdę sposób wykonywania jakim cechuje się manicure japoński jest bardzo prosty. Technika polega na aplikacji, a następnie wcieraniu w płytkę paznokcia specjalnej pasty. Substancja ta zawiera w sobie związki o charakterze odżywczym i regenerującym oraz nadaje paznokciom wyjątkowego blasku. A wszystko to dzięki jej wielu składnikom, do których zalicza się m.in. keratyna, witamina A i E, pyłek pszczeli oraz krzemionka z Morza Japońskiego.
Zacznijmy jednak od początku. Pierwszym krokiem podczas wykonywania manicure japońskiego jest spiłowanie i jednoczesne zmatowienie płytki paznokcia. Czynność ta „otwiera” płytkę i umożliwia wchłonięcie się substancji na nią aplikowanych. Gdy pasta zostanie wtarta, należy następnie nanieść na paznokcie specjalny puder. Oba preparaty muszą być umiejętnie nałożone, a później wtarte przy użyciu specjalnych pilników wykonanych ze skóry jelonka (zielony odcień używany jest do aplikacji pasty z kolei różowy do pudru). Warto zaznaczyć, że w tego rodzaju manicure nie używa się metalowych pilników ani cążek do wycinania skórek.
Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Paznokcie stają się gładkie i lśniące. Jednak, aby efekt był trwały należy wykonać 3-4 powtórzenia w odstępach około 3 tygodni.
Manicure japoński to przede wszystkim zabieg regeneracji i odnowy płytki paznokciowej. Dlatego też po jego wykonywaniu nie zaleca się manicure hybrydowego lub tradycyjnego malowania paznokci. A to dlatego, że zabiegi te mogą odbić się na naszych paznokciach w bardzo niekorzystny sposób.
Warto również wiedzieć, że manicure japoński nie jest zalecany bezpośrednio po zdjęciu paznokci żelowych czy akrylowych. Naturalna płytka paznokciowa jest wówczas na tyle osłabiona, że wykonanie w tym czasie manicure japońskiego nie należałoby do przyjemności.
Zabieg manicure japońskiego należy do przyjemnych zabiegów i trwa zwykle około 30-40 minut. Jego efekt widoczny jest już po pierwszej wizycie w gabinecie. Paznokcie stają się jaśniejsze, gładsze, a połysk utrzymuje się do około tygodnia. Jednak wszystko jest tak naprawdę kwestią indywidualną. Cena zabiegu waha się w granicach 50-70 zł i zależy ściśle od każdego gabinetu kosmetycznego.
![]() |
Kwas hialuronowy tabletki
Kwas hialuronowy znajduje się w skórze, dzięki czemu czyni ją gładką, elastyczną i bez zmarszczek. Z wiekiem jego ilość jednak maleje i należy dostarczać go do organizmu, aby uzupełnić powstające braki … Zobacz więcej... |
![]() |
Kolagen naturalny - skóra i stawy
Kolagen od bioalgi to naturalny, najwyższej jakości hydrolizat kolagenu. Jest to najważniejsze białko, które wpływa na jakość skóry. Jego odpowiednia ilość zapobiega powstawaniu zmarszczek, cellulitu, rozstępów, ... Zobacz więcej... |
Zapisz się do newslettera!
Zostań z nami
Polecane artykuły
4 odpowiedzi
Zabieg wydaję się naprawdę ciekawy 🙂 Będę skłonna go wypróbować 🙂
Przymierzam się właśnie do japońskiego po zdjęciu hybrydy, fajnie, że opisałaś jak to szczegółowo wygląda i jaki daje efekt 🙂
Mam ochotę spróbować – jeśli kiedyś zrobię sobie dłuższą przerwę od hybryd, to chyba się skuszę :).
Ciekawa sprawa