Eksfoliacja – czym jest?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Eksfoliacja to zabieg mający na celu nawilżyć, odżywić i wygładzić cerę. Jego działanie opiera się na usuwaniu martwego naskórka, który zalega na powierzchni skóry, blokując proces jej prawidłowego oddychania.

Eksfoliacja - czym jest?

Czym jest eksfoliacja?

Eksfoliacja to zabieg kosmetyczny wykorzystujący działanie kwasów owocowych (AHA, BHA i PHA), którego celem jest pozbycie się zrogowaciałych komórek naskórka zalegających na jego powierzchni. Warstwa rogowa, która nie jest usuwana w sposób regularny, nie tylko nieestetycznie wygląda, ale również utrudnia prawidłowe oddychanie oraz odżywianie skóry. Zbyt duża ilość martwych komórek naskórka wpływa na zmniejszoną produkcję kolagenu i elastyny, a co za tym idzie powstawanie zmarszczek.

Zabiegi z wykorzystaniem eksfoliacji poleca się w szczególności:

  • cerze tłustej, która wykazuje skłonności do nadmiernej produkcji sebum oraz narażona jest na osadzanie się martwych komórek naskórka. Systematyczne wykonywanie eksfoliacji gwarantuje skórze gładkość, wyrównany koloryt oraz odświeżenie;
  • cerze trądzikowej – usunięcie martwego naskórka odblokuje ujścia gruczołów łojowych, a także zmniejsza widoczność stanów zapalnych;
  • defektom w postaci przebarwień – regularne korzystanie z eksfoliacji rozjaśnia płytkie przebarwienia oraz wyrównuje ogólny koloryt skóry;
  • cerze dojrzałej – eksfoliacja pomaga zmniejszyć widoczność zmarszczek, stymuluje skórę do szybkiej regeneracji oraz pobudza komórki do syntezy nowego kolagenu i elastyny, wpływając na poprawę jędrności i elastyczności skóry.

Rodzaje eksfoliacji

Eksfoliacja może być przeprowadzana różnego rodzaju kwasami. Ich wybór uwarunkowany jest przede wszystkim rodzajem cery oraz oczekiwaniami klienta.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Do najczęściej wykonywanych zalicza się:

1. Kwas migdałowy.

Jego cechą charakterystyczną jest łagodne działanie, a przez to brak możliwości wywołania podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Kwas migdałowy jest jedynym spośród wszystkich kwasów, który nie jest fotouczulający. W związku z tym, zabieg z jego udziałem może być wykonywany nawet latem.

2. Kwas glikolowy.

Stosowanie kwasu glikolowego poleca się osobom z cerą trądzikową, tłustą oraz z tendencją do rozszerzonych porów. Wykazuje właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu łagodzi wykwity w postaci krost oraz zmniejsza widoczność blizn. Kwas glikolowy posiada także działanie odmładzające. Aktywuje komórki skóry do syntezy kolagenu i elastyny, wpływając tym na jej jędrność i elastyczność. Dogłębnie nawilża i skutecznie redukuje przebarwienia.

3. Kwas pirogronowy.

Kwas pirogronowy zapobiega powstawaniu zaskórników, wyrównuje koloryt cery, dezynfekuje i usuwa martwe komórki naskórka. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w warstwach skóry właściwej, zapewniając jej młodszy wygląd. Tego rodzaju kwas stabilizuje produkcję sebum, co przyczynia się do zahamowania rozwoju bakterii odpowiedzialnych za trądzik pospolity.

4. Kwas salicylowy.

Ten rodzaj kwasu poleca się przede wszystkim cerze tłustej, w pielęgnacji cery trądzikowej oraz cerze mieszanej. Wykazuje właściwości przeciwzapalne zmniejszając wykwity skórne, reguluje produkcję sebum oraz zwęża pory. Usuwa martwe komórki naskórka, zapewniając skórze regenerację i odnowę.

Eksfoliacja – przeciwwskazania



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *