Zestaw do przedłużania paznokci — jaki wybrać?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Piękne i zadbane paznokcie są atutem każdej kobiety. Niestety wiele osób mimo przyjmowania odpowiednich suplementów diety, ma problem z ich łamliwością. W związku z czym są krótkie, a lakier nie wygląda na nich najlepiej. Jak temu zaradzić? To proste. Wystarczy zainwestować w dobry zestaw do przedłużania paznokci. Z tego artykułu dowiesz się, jaki wybrać, by cieszyć się wymarzonym efektem na długo.

Zestaw do przedłużania paznokci — jaki wybrać?

Jakie są dostępne metody przedłużania paznokci?

Obecnie, firmy kosmetyczne mają bardzo bogaty asortyment pojedynczych przyrządów, akcesoriów, lakierów i gotowych zestawów do przedłużania paznokci. Większość z nich doskonale radzi sobie z osłabioną i kruchą płytką, a także w znacznym stopniu ułatwia wykonanie trwałego i schludnego manicure. W jakie produkty najlepiej zainwestować? Wszystko tak naprawdę zależy od preferencji osoby, dla której wykonywany jest zabieg. Za pomocą specjalnych preparatów można wydłużyć paznokieć od milimetra do nawet 1,5 cm. Do najpopularniejszych metod stosowanych przez salony kosmetyczne należy przedłużanie paznokci bazą budującą, żelem oraz akrylożelem.

Zestaw do przedłużania paznokci — jaki wybrać?Co powinien zawierać zestaw do przedłużania paznokci?

Rozwiązaniem problemu łamliwości oraz trwałości manicure jest inwestycja w odpowiedni zestaw do przedłużania paznokci. Co powinno wchodzić w jego skład? Przede wszystkim specjalne, różnorodne szablony i formy ułatwiające pracę z preparatem nadbudowującym płytkę, a także sam specyfik. Jest to absolutne minimum. Chociaż wiele producentów oprócz tego oferuje dodatkowo odpowiednio wyprofilowane pędzelki, szpatułki, pilniki, tipsy ułatwiające modelowanie, odtłuszczające cleanery, zwiększające przyczepność primery, utwardzające, zabezpieczające i nabłyszczające topy czy nawet kolorowe lakiery. Tak wyposażone zestawy do przedłużania paznokci, pozwalają zatem na wykonanie pełnego manicure, nawet w warunkach domowych.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Przedłużanie paznokci za pomocą bazy budującej

Wydłużanie płytki paznokciowej przy zastosowaniu bazy budującej od wielu lat uznaje się za najbardziej uniwersalną metodę. Ma ona wielu fanów, gdyż tego typu preparat jest nie tylko prosty w użyciu, ale także doskonale sprawdza się w przypadku potrzeby wymodelowania paznokcia. Ponadto pozwala na wykonanie klasycznego manicure hybrydowego. Jedyną różnicą jest zastosowanie zamiast zwykłej bazy produktu nadbudowującego, który również bez problemu da się utwardzić w lampie UV/LED. Oprócz tego jest gęstszy od swojego odpowiednika nieposiadającego właściwości przedłużających, w związku z czym nie spływa z paznokcia i łatwiej się go aplikuje. Co ważne dla posiadaczek krótkich paznokci — za jego pomocą można wydłużyć płytkę o maksymalnie kilka milimetrów.

Przedłużanie płytki paznokciowej żelem

Ta opcja pozwala na wydłużenie paznokcia nawet o kilkanaście milimetrów. Jest trwalsza, lecz wymaga również odpowiednich umiejętności. Charakteryzuje się zastosowaniem zupełnie innych produktów, niż w przypadku nadbudowy za pomocą bazy budującej. Na szczęście wszystkie można nabyć jednocześnie, inwestując w gotowy zestaw do przedłużania paznokci żelem.

Przedłużanie i modelowanie paznokci akrylożelem

Ostatnim wariantem jest zastosowanie akrylożelu na paznokcie. Mimo że metoda ta jest stosunkowo nowa, ma już swoich zwolenników. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest jej wyjątkowa trwałość, brak drażniącego zapachu oraz łatwość aplikacji. Oprócz tego warto dodać, że preparaty do przedłużania i modelowania płytki paznokciowej w formie akrylożelu mogą występować w wielu wersjach kolorystycznych, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Decydując się na przedłużanie paznokci, warto najpierw dokładnie przeanalizować wady i zalety każdej z dostępnych metod, a następnie zainwestować pieniądze w odpowiednio skompletowany przez specjalistów zestaw. Jego wybór powinien przede wszystkim uwzględniać preferencje użytkownika odnośnie długości płytki i efektu końcowego, a także poziom umiejętności osoby wykonującej manicure.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *