Problem wiotkiej, mało elastycznej skóry, podobnie jak zmarszczki, może pojawić się w każdym wieku. Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem były zabiegi inwazyjne, które niosły za sobą duże ryzyko uszkodzenia skóry. Dziś doskonałą alternatywą jest laser frakcyjny. Jakie efekty można dzięki niemu osiągnąć?
Jak działa laser frakcyjny?
Laser frakcyjny Bydgoszcz to nowoczesna metoda, której celem jest pobudzenie produkcji elastyny i kolagenu. W efekcie działania lasera dochodzi do powstania kontrolowanych mikrouszkodzeń, które stymulują komórki do wytężonej pracy. Zabieg nie jest bolesny, jednak w trakcie jego trwania może pojawić się lekki dyskomfort w postaci pieczenia czy mrowienia. Dla uzyskania pełnych efektów warto przeprowadzić od 3 do 5 zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych. Pierwsze rezultaty widoczne będą już po około 4 tygodniach, jednak nie warto na nich poprzestawać – za pomocą lasera skóra będzie wyglądać nie tylko pięknej, ale też zdrowiej!
Kiedy warto sięgnąć po laser frakcyjny?
Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego dedykowany jest pacjentkom, które borykają się z problemem wiotkiej, mało elastycznej skóry. Inne wskazania do jego przeprowadzenia to:
- widoczne zmarszczki,
- nierówny koloryt,
- plamy starcze,
- przebarwienia,
- rozszerzone pory,
- blizny pooperacyjne, chirurgiczne czy potrądzikowe,
- rozstępy.
Laser frakcyjny może być stosowany w różnych obszarach skóry, także tych delikatniejszych czy trudniej dostępnych. Pozwala poradzić sobie z drobnymi zmianami, ale także z tymi, które występują na dużych powierzchniach. Instytut Cosmedic to miejsce, w którym wykonasz zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego. Uprzednio jednak specjalista zbierze wywiad, na podstawie którego zakwalifikuje nastąpi kwalifikacja.
Laser frakcyjny – wskazania i przeciwwskazania
Przebarwienia, wiotka skóra, blizny czy rozstępy – to podstawowe wskazania do zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego. Trzeba jednak pamiętać także o przeciwwskazaniach, które najczęściej mają charakter czasowy. Oznacza to, że pacjentka nie musi całkowicie rezygnować z lasera, może natomiast zmienić termin planowanego zabiegu. Do głównych przeciwwskazań należą:
- ciąża,
- laktacja,
- świeża opalenizna,
- choroba nowotworowa,
- infekcje bakteryjne i grzybicze,
- choroby skóry.
Doświadczony kosmetolog przeprowadza szczegółową kwalifikację do zabiegu, dzięki której możliwe będzie wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Warto pamiętać, że sam zabieg jest w pełni bezpieczny i nie powoduje widocznych uszkodzeń skóry, choć w pierwszych dniach po jego wykonaniu może być ona zaczerwieniona i napięta. Ważna jest więc jej odpowiednia pielęgnacja.
Artykuł sponsorowany