
Choroba (łac. aegritudo) to określenie każdego odstępstwa organizmu od zdrowia. Jest zaburzeniem funkcji lub uszkodzeniem części organizmu, który nie może prawidłowo funkcjonować. Występuje w momencie gdy działanie czynnika chorobotwórczego daje niekorzystne objawy, które znacznie różnią się od prawidłowego działania organizmu i są odstępstwem od zachowania homeostazy. Choroba to zwykle stan charakteryzujący się złym samopoczuciem oraz długotrwałym niedomaganiem organizmu lub jego danej części.
Kosmetologia (łac. cosmetologia) – słowo wywodzi się z języka greckiego i pochodzi od słów kosmetes – sługa toaletowy, kosmetikos – upiększający. Kosmetologia to dział nauki zajmujący się badaniem, leczeniem oraz pielęgnowaniem skóry, włosów i paznokci objętych chorobą lub defektem. Jest to wiedza związana z higieną życia jak i higieną odżywiania. Celem jej jest zwiększenie atrakcyjności ciała kobiet i mężczyzn przy pomocy różnego rodzaju zabiegów oraz kosmetyków, co niesie za sobą poprawę samopoczucia i przede wszystkim zwiększa pewność siebie oraz wpływa na własną samoocenę. Jej zadaniem jest przywrócenie lub poprawa wizerunku zewnętrznego człowieka.
Masaż to forma oddziaływania na ludzki organizm, podczas której wykorzystuje się bodźce mechaniczne. Należy do nich m.in. głaskanie, ucisk, czy wibracja tkanek, których zadaniem jest wywołanie fizjologicznych odczynów w organizmie. Oznacza to, że masaż wykazuje działanie lecznicze, zapobiegawcze, relaksacyjne oraz kosmetyczne.
Medycyna estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych ukierunkowanych na profilaktykę starzenia się skóry. Zakres medycyny, do której wlicza się kierunek medycyny estetycznej obejmuje wykonywanie zabiegów o nieinwazyjnym lub małoinwazyjnym stopniu swojego działania. Głównym, a zarazem nadrzędnym celem jej jest zwiększenie atrakcyjności pacjenta pod względem fizycznym.
Naturalne kosmetyki to produkty stworzone na bazie składników naturalnych czyli związków pochodzenia roślinnego, mineralnego lub zwierzęcego. Oprócz tego, w kwestii produkcji kosmetyków naturalnych istotne jest pozyskiwanie ich komponentów. Proces ten powinien odbywać za sprawą metod fizycznych takich jak ekstrakcja, filtracja, suszenie, tłoczenie, destylacja, mielenie czy przesiewanie.
Oficjalnie mówi się, że kosmetyki naturalne nie powinny zawierać żadnych syntetycznych składników.
Uroda (łac. pulchritudo) – związana jest przede wszystkim z wyglądem ciała. Stanowi jeden z najważniejszych czynników, który kieruje i decyduje o zachowaniach ludzi wobec innych. Uroda również wpływa na własną samoocenę oraz pewność siebie. Jest mocną determinantą sympatii, a także szczerości, warunkuje kontakty międzyludzkie. Jest znacząca w przypadku zawierania nowych znajomości i w początkowych etapach tworzenia się związków.
Zdrowie to moment, w którym organizm odczuwa fizyczny i psychiczny dobrostan. Określane jest również jako brak w organizmie choroby lub pewnego stopnia niepełnosprawności. Zdrowie to sposób życia, ponieważ zdrowie określa również realizowanie swoich marzeń, zaspokajanie swych potrzeb, zmienianie środowiska oraz radzenie sobie z nim.
Bez dwóch zdań liposukcja kawitacyjna cieszy się ogromną popularnością. Masz ochotę na ten zabieg, ale nie wiesz dokładnie, czy jest on dla Ciebie oraz na czym polega? Świetnie trafiłaś. Już za moment rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości.
Musimy przyznać, że liposukcja kawitacyjna jest zabiegiem dobrze znanym w Polsce. Od dobrych kilku lat wzrasta regularnie jej popularność. Mylnym pojęciem jest mit mówiący o tym, że liposukcja kawitacyjna jest jedynie zabiegiem przeznaczonym dla kobiet. Jest to zabieg dla obu płci.
Z zabiegu tego korzystają osoby, które walczą z otyłością miejscową. Najczęściej jest to otyłość:
Liposukcja kawitacyjna redukuje w miejscach tych tkankę tłuszczową. Musimy przyznać, że są to miejsca, z których najtrudniej jest nam się odchudzić.
Na samym początku pragniemy zaznaczyć, że zabieg jest zawsze wykonywany w seriach. Jednorazowy zabieg niestety nie przyniesie nam oczekiwanych efektów. Na ile zabiegów trzeba się zdecydować? Nie możemy odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, ponieważ każda osoba jest poddawana ocenie podczas pierwszej wizyty. Najczęściej są to cztery do sześciu zabiegów.
Na jeden zabieg musimy poświęcić około trzydziestu minut. Podczas tego zabiegu dochodzi do rozbijania tłuszczu. Jest to możliwe dzięki użyciu specjalnej głowicy zabiegowej. Ona w połączeniu z odpowiednim żelem przekazuje wiązki ultradźwiękowe o wysokiej intensywności.
Czy zabieg ten jest bolesny? Absolutnie nie. Podczas zabiegu pacjenci nie odczuwają kompletnie żadnych dolegliwości.
Aby cieszyć się rzeczywiście bardzo dużymi efektami, to zaleca się dietetyczne ograniczenia podczas wykonywania serii zabiegów. Postawmy na spore ilości płynów oraz przyjmujmy pokarmy nisko tłuszczowe. Dzięki temu wydalenie tłuszczu z naszego organizmu będzie jeszcze szybsze, a nasza wątroba odetchnie z ulgą.
Gdy decydujemy się na jakieś zabiegi, to nie możemy doczekać się wręcz pierwszych efektów. Tak samo jest w przypadku liposukcji kawitacyjnej. Na jakie efekty możemy liczyć? Na pewno jest to wyszczuplenie naszej sylwetki oraz jej wymodelowanie. Do tego zmniejszy się sam cellulit. Na dodatek komórki tłuszczowe zostaną rozbite, a skóra zostanie ujędrniona.
Znaczna większość osób jest wręcz zachwycona wszelkimi efektami. Jedyne czego możemy żałować to sam fakt, że wcześniej nie poddaliśmy się temu zabiegowi. Wynika to być może z tego, że wiele osób uważa, że mógłby to być zabieg bolesny. Nic bardziej mylnego. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny, przyjemny, szybki i co najważniejsze przynoszący efekty nawet większe od tych, których oczekiwaliśmy.
Wybierzmy dobrą klinikę kosmetyczną, która liposukcję kawitacyjną ma w swojej ofercie i rozpocznijmy serię. Pamiętaj, aby nie wybierać kliniki, która ma podejrzanie niską cenę tego zabiegu. Coś wówczas musi być nie tak. Rozsądniej jest wybrać miejsce sprawdzone, które pracuje na wysokiej jakości sprzęcie oraz na naprawdę dobrych kosmetykach.
Artykuł sponsorowany
Zapisz się do newslettera!
Czym kierować się przy wyborze fotela zabiegowego?
Najpopularniejsze w Zdrowie
Zostań z nami
Polecane artykuły