Trening w domu – w co warto wyposażyć prywatną siłownię?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Planujesz regularne treningi, ale nie masz czasu lub ochoty na wizyty w siłowni czy klubie fitness? Nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć małą siłownię we własnym domu. Nie musisz jej od razu wyposażać w zaawansowane urządzenia – na początek przydadzą Ci się odpowiednie maty, hantle i inne akcesoria. Sprawdź zatem, w co warto wyposażyć domową siłownię.

Trening w domu – w co warto wyposażyć prywatną siłownię?

Gruba mata do ćwiczeń

W każdym pokoju do ćwiczeń przyda się praktyczna i trwała mata. W zależności od tego, jakiego rodzaju treningi zamierzasz przeprowadzać najczęściej, wybierz cienki lub gruby model. Cienka, licząca ok. 0,2-0,3 cm mata jest idealna do jogi i ćwiczeń relaksacyjnych. Gruba mata do ćwiczeń, licząca ok. 1 cm, a nawet 1,5 cm, jest polecana w przypadku np. wykonywania brzuszków. Modele o pośredniej grubości są odpowiednie dla osób, które nie preferują grubych mat ze względu na zapadanie się w nich rąk, a także nie lubią mat zbyt cienkich.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Hantle

Do regularnych treningów warto też wykorzystywać hantle. Zestaw hantli o różnym ciężarze pozwala na kompleksowe treningi różnych części ciała, w tym zwłaszcza ćwiczeń na ramiona, brzuch i pośladki. Hantle można wykorzystywać do samodzielnego treningu, a także jako dodatkowe akcesoria stosowane przy okazji innych ćwiczeń, np. pompek.

Rowerek stacjonarny

Dobrej klasy rowerek stacjonarny pomoże Ci w treningu kardio, metabolicznym, a także sprawdzi się jako rozgrzewka przed właściwym treningiem. W przypadku osób początkujących dobrze sprawdzi się szczególnie rowerek magnetyczny wyposażony w zaawansowane systemy elektroniczne, które umożliwiają śledzenie poszczególnych parametrów treningowych na wyświetlaczu LCD. Rowerki spinningowe są natomiast polecane osobom na poziomie zaawansowanym. Umożliwiają one bowiem wykonanie bardzo intensywnych sprintów.

Skakanka

Ten prosty przyrząd do ćwiczeń jest niezastąpiony podczas ćwiczeń służących poprawie wydolności krążeniowo-oddechowej. Sprawdza się także znakomicie jako akcesorium wykorzystywane podczas rozgrzewki ze względu na efektywne podniesienie temperatury ciała i rozgrzanie mięśni. Trening na skakance jest też przydatny podczas ćwiczeń kardio.

Orbitrek

W domowej siłowni sprawdzi się też orbitrek. To sprzęt, który pozwoli Ci przeprowadzić rozgrzewkę, a także trening metaboliczny i kardio. To urządzenie przeznaczone dla osób w różnym wieku i o zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Ćwiczenia na orbitreku mogą więc z powodzeniem wykonywać zarówno profesjonaliści, jak i osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki w regularnym trenowaniu.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *