Retinol dla intensywnej odnowy skóry

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Kremy z retinolem marki Chantarelle stosowane są dla stymulacji odnowy komórkowej, syntezy kolagenu, wzmocnienia struktury skóry, redukcji przebarwień i regulacji sebum. Retinol ma również wpływ na prawidłowe namnażanie i keratynizację naskórka. Jest więc to składnik kosmetyków, który działa intensywnie wielokierunkowo na różne problemy skóry. Poznajmy bliżej jego cenne właściwości kremów z retinolem.

Retinol dla intensywnej odnowy skóry

Retinol, jest powszechnie znany jako witamina A 1. Jest ona bardzo ważną substancją dla naszego organizmu. Niestety nie wytwarzamy tej witaminy samodzielnie, tylko przyjmujemy ją z pokarmem. Jest ona wymagana do prawidłowego działania narządu wzroku, a także wzmacnia nasz układ immunologiczny i przyczynia się do poprawy naszej odporności.

Wszechstronne odmładzające działanie retinolu

Najważniejszymi właściwościami retinolu jest jego działanie przeciwstarzeniowe. Badania naukowe mówią o redukcji zmarszczek, ale także o wzroście syntezy glikozoaminoglikanów i zwiększeniu uwodnienia skóry oraz poprawie jej parametrów. Jednocześnie odnotowano wzrost poziomu biosyntezy kolagenu. Takie działanie charakteryzuje właśnie zabiegi i kemy z retinolem. Retinol obniża poziom enzymów degradujących białka skóry, czyli metaloproteinazy macierzy pozakomórkowej. Aplikacja retinolu w preparatach kosmetycznych wpływa na wzrost grubości i jakości naskórka. U podstaw tych procesów leżą odziaływania z receptorami wiążącymi retinol i kwas retinowy (CRBP, CRABP), które grają istotną rolę w procesach różnicowania i namnażania komórek. Witamina A skutecznie więc przeciwdziała skutkom starzenia oraz fotostarzenia skóry. Warto zwrócić uwagę, że retinol jest substancją wrażliwą i może ulegać degradacji pod wpływem czynników zewnętrznych. W celu przeciwdziałania temu zjawisku stosuje się specjalne postaci, które zwiększą stabilność, poziom tolerancji i skuteczność retinoidów.

Kremy z retinolem marki Chantarelle

Intensywny zabieg SUPERIOR Youth Boost opracowano w laboratoriach Chantarelle dla stymulacji odnowy komórkowej, syntezy kolagenu, wzmocnienia struktury skóry, redukcji przebarwień i regulacji sebum. Zabieg i kremy z retinolem przeznaczone są do intensywnej kuracji odnowy i regeneracji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Preparaty zawierają czysty mikrokapsułkowany retinol (witamina A 233310 IU/g), zamknięty w unikalnych mikrokapsułkach o bardzo małej cząsteczce, który jest uwalniany w momencie bezpośredniej aplikacji na skórę przez rozmasowanie. Dzięki temu zachowuje on swoje właściwości. W mikrokapsułce jest chroniony przed światłem, temperaturą, odczynem pH i utlenianiem.

Linia SUPERIOR Youth Boost zawiera kremy z retinolem oraz preparaty zabiegowe. Poza czystym retinolem zawiera także Niacynamid – postać witaminy B₃, kwas gamma-aminomasłowy GABA – neuroaktywny składnik odmładzający oraz bogatą formułę składników aktywnych. Daje on spektakularne efekty odmłodzenia: wypełniania zmarszczek, odzyskania sprężystości i jędrności, rozjaśnienia przebarwień i przywrócenia zdrowego kolorytu, regulacji keratynizacji oraz wygładzenia i nawilżenia. Efekty stymulującego działania zabiegu są zwielokrotnione dzięki aplikacji laserem PDT.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

dr Marcin Wasylewski
Ekspert Chantarelle, biotechnolog i wykładowca akademicki

Literatura:

  • Bojarowicz, H., & Płowiec, A. (2010). Wpływ witaminy A na kondycję skóry. Probl. Hig. Epidemiol, 91(3), 352-356.
  • Zasada, M., Budzisz, E., Erkiert-Polguj, A. (2020). A Clinical Anti-Ageing Comparative Study of 0.3 and 0.5% Retinol Serums: A Clinically Controlled Trial. Skin Pharmacology and Physiology, 33(2), 102-116.

 

CHANTARELLE Laboratory Derm Aesthetics to marka dermokosmetyków do gabinetów kosmetycznych i do pielęgnacji domowej oraz innowacyjnych laserów kosmetycznych. Formuła kosmetyków CHANTARELLE oparta jest na specjalistycznej wiedzy naukowej i nowoczesnych technologiach. Preparaty bogate są w aktywne składniki, działające kierunkowo na konkretne problemy skóry.

Więcej informacji o kosmetykach z retinolem marki Chantarelle:

www.chantarelle.pl

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *