Preparat do leczenia ran przewlekłych Prontosan

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Prontosan jest skutecznym, sterylnym roztworem odpowiednim do miejscowego oczyszczania, nawadniania i irygacji ran różnego typu – zarówno tych przewlekłych, jak i ostrych. Prócz tego, substancja jest pomocna do stosowania śródoperacyjnego i łagodzenia zmian oparzeniowych oraz może stanowić odpowiednie nawilżenie okładów, opatrunków i wymazów. Sprawdź, jakie jeszcze właściwości posiada preparat Prontosan i gdzie go dostać!

Preparat do leczenia ran przewlekłych Prontosan

Prontosan – skład i działanie

Prontosan jest bezbarwną kombinacją poliheksanidu 0,1% oraz betainy 0,1%, dzięki którym ów preparat nabiera skutecznych i sterylnych właściwości. To wyrób medyczny klasy III, posiadający certyfikat DEKRA, który potwierdza jego skuteczność wobec biofilmu. Jest odpowiednim produktem do leczenia ran przewlekłych, oparzeń oraz doskonałą pomocą w przypadku profilaktyki zakażeń. Jakie ma właściwości?

 • Jest nietoksyczny i jałowy dla tkanek, dzięki czemu jest doskonale tolerowany przez organizm – nie powoduje cytotoksyczności ani systemowej resorpcji polihehsanidy ze zmian.
 • Pomaga w przyspieszeniu procesu powstawania ziarniny.
 • Aktywizuje proliferację keratynocytów i fibroblastów.
 • Posiada wysoką biozgodność.
 • Pomaga w maksymalnej minimalizacji blizn.
 • Nie działa drażniąco na skórę, odpowiedni dla alergików – nie uczula i nie powoduje dolegliwości bólowych.
 • Może być swobodnie stosowany w trakcie ciąży, laktacji i u dzieci od pierwszego dnia życia.
 • Normuje pH na poziomie pH 5-6.
 • Gwarantuje odpowiednią i skuteczną barierę bakteriologiczną.
 • Nie zawiera glicerolu, dzięki czemu przyklejanie opatrunków jest dużo łatwiejsze.
 • Odpowiedni do stosowania z każdym opatrunkiem, nawet tym zawierającym srebro.
 • Ma wysoką skuteczność mikrobiologiczna potwierdzona licznymi badaniami.
 • Skuteczny w obciążeniu białkowym oraz przy zmiennym pH.

Preparat Prontosan może być pozostawiony w opatrunku swobodnie nawet do kilku dni, cały czas aktywnie działając na zmianę skórną. Powinien zostać zużyty w przeciągu do 8 tygodni od pierwszego otwarcia.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Prontosan – na jakie rany stosować?

Preparat Prontosan ma swoje zastosowanie do leczenia wielu ran – zarówno tych głębokich, jak i płytszych. Jest niezwykle pomocny w łagodzeniu każdego rodzaju zmian skórnych skażonych i nieskażonych, jak ostre rany urazowe, pooperacyjne, czy te przewlekłe będące efektem zakażenia miejsca operowanego i stopy cukrzycowej lub charakteryzujących się np. przetoką, odleżynami, czy oparzeniami chemicznymi i termicznymi.

Można go swobodnie stosować w terapii podciśnieniowej w formie roztworu, w przemywaniu błon śluzowych (na przykład przed cewnikowaniem czy badaniami ginekologicznymi) oraz do pielęgnacji tkanek wokół dostępów naczyniowych centralnych i obwodowych (cewnik tunelizowany, port naczyniowy czy kaniula dożylna) i skóry w okolicach stomii lub drenów. Ów substancja lecznicza jest również niezwykle pomocna w bezbolesnym usuwaniu zaschniętych opatrunków, śródoperacyjnego płukania i czyszczenia ran z zanieczyszczeń o różnej etymologii.

Prontosan nie tylko odpowiednio przemywa i odkaża rany, ale zapobiega powstawaniu ewentualnej infekcji, eliminuje patogeny rany i skutecznie usuwa biofilm, nie dopuszczając do jego dalszego rozwoju. Ponadto, roztwór ów pomaga w utrzymaniu właściwej wilgotności rany i usuwa nieprzyjemny zapach wydobywający się z niej.

Prontosan – gdzie znaleźć?

Jeśli potrzebujesz skutecznej substancji pomocnej w oczyszczaniu chorych zmian na skórze, wybierz produkt pierwszego wyboru, czyli preparat do leczenia ran przewlekłych Prontosan. Nie tylko skutecznie oczyszcza i dezynfekuje ranę, ale i zapobiega namnażaniu się bakterii oraz utrzymuje jej prawidłową wilgotność. Preparat ten dostaniesz w sklepie dezynfekcja24, który specjalizuje się w dostarczaniu swoim klientom najwyższej jakości produktów medycznych i dezynfekujących. Na stronie firmy znajdziesz nie tylko bogaty wybór środków antyseptycznych, ale i wachlarz akcesoriów pomocnych w wykonywaniu pracy medyka, jak rękawiczki, fartuchy, dezynfekcję, czy specjalistyczne pojemniki na odpady.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *