Pięć właściwości kwasu hialuronowego, które warto znać. Wiedziałeś o wszystkich?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Kwas hialuronowy od lat cieszy się dobrą sławą. Można o nim usłyszeć, zarówno studiując składy kosmetyków, jak i wykonując zabiegi w profesjonalnym gabinecie. Na tym jednak nie kończą się jego dobroczynne właściwości. Ten naturalny składnik występujący w naszym organizmie można też spotkać w wielu preparatach aptecznych, których właściwości pomagają w rozwiązaniu szeregu zdrowotnych problemów.

Pięć właściwości kwasu hialuronowego, które warto znać. Wiedziałeś o wszystkich?
fot:pixabay.com

W czym pomaga nam kwas hialuronowy?

Naturalnie kwas hialuronowy występuje w naszej skórze oraz stawach. Jest również składnikiem płynów ustrojowych i tkanki łącznej. Jego podstawową funkcją jest wiązanie wody. Wpływa to pozytywnie na elastyczność tkanek. Nasze ciało jest wtedy dobrze nawilżone i sprężyste. Ma to duże znaczenie nie tylko w przypadku naszej skóry, ale i innych części organizmu.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jakie jeszcze, zbawienne dla nas skutki ma kwas hialuronowy?

  • Wspomaga proces gojenia ran i oparzeń. Kwas wypełnia nierówności i przerwane tkanki. Jest naturalnym spoiwem, które uzupełnia powstałe podczas urazu ubytki. Tym samym przyczynia się do szybszej regeneracji uszkodzenia skóry. Dzięki dostarczaniu preparatów dużym jego stężeniem nie powstają blizny.
  • Zwiększa elastyczność mazi stawowej. Brak odpowiedniego nawilżenia w stawach powoduje szereg przykrych dolegliwości. Stawy, które nie mogą się swobodnie zginać, po jakiś czasie dają nam o sobie znać. Dotyczy to zarówno sportowców, jak i osób z nadwagą lub w podeszłym wieku. Proces regeneracji można wspomóc przyjmując preparaty takie jak biolevox ha one online.
  • Ma działanie przeciwzapalne. Kwas o dużych cząsteczkach sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z występującym procesem zapalnym. Dostarczenie go w postaci preparatów doustnych lub do użytku wewnętrznego przyczyni się szybsze pozbycie się stanu zapalnego.
  • Utrzymuje właściwe nawilżenie oka. Kwas hialuronowy jest głównym składnikiem ciałka szklistego. Sprawdzi się zatem idealnie dla zmęczonych, suchych oczu oraz w przypadku interwencji chirurgicznych.
  • Wpływa na prawidłowe funkcjonowanie strun głosowych. One także potrzebują właściwego nawilżenia. Kwas sprawdzi się zatem idealnie dla osób, które pracują głosem — nauczycieli, aktorów i trenerów.

Jaki preparat z kwasem hialuronowym najlepiej wybrać?

Na rynku można znaleźć szereg środków zawierających ten dobroczynny składnik. Mogą one mieć postać zarówno tabletek do spożywania, jak i maści, czy kremów do stosowania zewnętrznego. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na przeznaczenie danego preparatu oraz stężenie kwasu, jakie jest w nim zawarte. Istotne jest, aby znajdująca się w nim dawka miała skuteczne działania. Gdy mamy wątpliwości, zawsze dobrze jest poradzić się farmaceuty lub specjalisty zajmującego się problemem, z którym się borykamy.

Ważna jest też cena produktu. Nikt z nas nie chce przepłacać. Porównywarka cen w aptekach online to opcja, z której warto skorzystać. Niektóre serwisy, jak Gdziepolek.pl, oferują taką możliwość. Mamy wtedy możliwość zakupu preparatu w najlepszej rynkowej cenie.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *