Naturalne kosmetyki do włosów. 6 argumentów za wyborem kosmetyków naturalnych do włosów.

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Jak tam Twoje włosy? Układają się bez problemów? Są gładkie i lśniące, bez łupieżu, nie mają żadnych tendencji do łamania się, przetłuszczania i wypadania? W 90% przypadków Twoja odpowiedź będzie przecząca przy co najmniej jednym z tych pytań. Problemy z włosami to prawdziwa plaga naszych czasów. Co gorsza, sklepowe produkty wcale ich nie rozwiązują.

Być może masz za sobą pierwsze podejście do naturalnych kosmetyków do włosów. Jeśli nie wiesz, na co zwracać uwagę, bywa tak, że próba ta nie jest zbyt udana. Przypomnij sobie, dlaczego warto podejmować kolejne. A przy okazji dowiedz się, co mogło pójść nie tak i jak uniknąć tego na przyszłość.

naturalne kosmetyki do włosów

Kosmetyki naturalne do włosów pielęgnują zamiast powodować problemy.

Dlaczego włosy są tak piękne, gdy stosujesz sztuczny szampon do mycia włosów po raz pierwszy? Ponieważ taki kosmetyk zawiera silikony znane ze swoich właściwości wygładzających. Niestety ich magiczne działanie opiera się na tym, że oblepiają włosy. A tym samym blokują wchłanianie składników odżywczych.
W rezultacie Twoje kosmyki są ciężkie i trudno je ułożyć. Poprzez naturalne kosmetyki do włosów można osiągnąć porównywalny blask. Jego źródło tkwi jednak w idealnym odżywieniu, a nie tworzeniu na włosach skorupy.

Brak sztucznych składników. Idealne dla wrażliwej skóry głowy.

W chemicznych kosmetykach bez wątpienia natkniesz się także na pozostałe dwa z trzech bardzo szkodliwych składników. Parabeny to świetne konserwanty, które wydłużają termin przydatności produktu… i wpływają drażniąco na skórę. Z kolei siarczany świetnie czyszczą, co powszechnie wykorzystuje się w chemii gospodarczej. Niestety wysuszają też włosy.

Po co narażać się na takie problemy, skoro naturalne składniki świetnie myją, a nie mają efektów ubocznych?

Wybierasz naturalny szampon i odżywkę do włosów, których skład rozumiesz.

Co znajdziesz w naturalnych kosmetykach do włosów? Masło Shea, olejek arganowy, olej z maruli czy ekstrakt z owsa mlecznego. Komponenty organicznych produktów tworzy się również na bazie jagód Acai, melona Kalahari, słonecznika czy aloesu.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jak widzisz, nie ma tu żadnych dziwnie brzmiących terminów. Wiesz, co kupujesz i możesz z miejsca określić, czy Ci to odpowiada.

Naturalne kosmetyki do włosów

Naturalne odżywki i szampony do włosów są dobre dla klimatu.

Oczywiście nie wszystkie. To, że kosmetyk jest naturalny i widać to wyraźnie w jego składzie, nie znaczy jeszcze, że producent dba o ekologię. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto dokładnie sprawdzić jego stronę.

Firma precyzyjnie wyjaśnia, jak pozyskuje składniki, a do tego angażuje się w proekologiczne akcje? Znajdujesz tam jasną deklarację o zerowym śladzie węglowym i biodegradowalnych opakowaniach? Możesz spać spokojnie. Takie informacje nie uchodzą na sucho oszustom. Największą pewność zyskasz, jeśli producent ma wieloletnie doświadczenie i zaczynał swój biznes, zanim ekologia stała się modnym sloganem reklamowym.

Pielęgnacja włosów bez szkody dla zwierząt.

Tutaj trzeba zaznaczyć, że nie dotyczy to wszystkich naturalnych kosmetyków. Składniki naturalne teoretycznie mogą być pochodzenia odzwierzęcego.

Zupełnie inaczej jest z kosmetykami przyjaznymi weganom. Tutaj natkniesz się niemal wyłącznie na roślinne komponenty. W odróżnieniu od produktów ściśle wegańskich mogą one zawierać na przykład wosk lub miód pszczeli. Jego pozyskanie odbywa się jednak w taki sposób, by żadna pszczoła na tym nie ucierpiała.

Naturalne kosmetyki do włosów może stosować cała rodzina.

Maski do włosów, odżywki i szampony naturalne doskonale wpływają na wygląd fryzury i kondycję skóry głowy. Można je dobrać do każdego typu włosów. Ułatwiają też rozczesywanie. Z tego względu wiele rodzin decyduje się na korzystanie z tych samych naturalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów, co zdecydowanie upraszcza zakupy.

Warunek jest jeden. Typ włosów członków rodziny musi być podobny. Jeśli chcesz sprawdzić, jakie masz możliwości, zerknij na stronę sklepu Purenatural.com.pl oferującego kosmetyki od Hairjamm – producenta kosmetyków vegan friendly z ponad 20-letnim doświadczeniem.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *