Lipotransfer – zyskaj seksowne kształty dzięki własnej tkance tłuszczowej

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Nadmiar tkanki tłuszczowej w takich miejscach jak brzuch, biodra czy łydki zwykle nam przeszkadza i chcemy się go pozbyć, stosując różne metody wyszczuplania ciała. Jednocześnie wiele kobiet zmaga się z utratą objętości i jędrności biustu czy pośladków. Istnieje rozwiązanie, które pozwala uporać się z obydwoma problemami i stworzyć wymarzoną sylwetkę. Lipotransfer to wyjątkowy zabieg medycyny estetycznej, który potrafi przemienić kompleksy w atuty. Na czym polega?

Lipotransfer – zyskaj seksowne kształty dzięki własnej tkance tłuszczowej

Lipotransfer – co to jest?

Lipotransfer (lipofilling) to nic innego jak przeszczep tkanki tłuszczowej – skorzystamy z niego m.in. w Klinice Miracki w Warszawie. Okazuje się, że tłuszcz to znakomity, naturalny materiał wypełniający – jest bezpieczny i skuteczny oraz ma wszechstronne zastosowanie.

Lipotransfer pozwala na połączenie dwóch zabiegów – liposukcji z przeszczepem tłuszczu. Dzięki temu możliwe jest osiągniecie wielowymiarowego efektu wymodelowanej sylwetki – wyszczuplenia jednych partii ciała i delikatnego powiększenia innych. Tkanka tłuszczowa doskonale sprawdza się jako wypełniacz biustu, pośladków, ust, zmarszczek.

Terapia opiera się na zastosowaniu własnej tkanki tłuszczowej, bez dodatku syntetycznych substancji czy implantów, co powoduje, że jest ona wyjątkowo naturalną metodą modelowania ciała. Zastosowanie autologicznego wypełniacza minimalizuje ryzyko odrzucenia przeszczepu czy wystąpienia alergii.

Przeszczep tkanki tłuszczowej

Przeszczep tkanki tłuszczowej wykonywany jest przez lekarza. Przebiega z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Pierwszym etapem zabiegu jest odsysanie tłuszczu, czyli liposukcja. Następnie pobrana tkanka tłuszczowa poddawana jest separacji w specjalnej wirówce, wykorzystującej opatentowaną technologię filtrów F.P.U. (fat processing unit). Pobieranie i podawanie tkanki tłuszczowej odbywa się w sterylnych warunkach, w obwodzie zamkniętym. To wszystko sprawia, że wypełniacz charakteryzuje się wysoką jakością – składają się na niego wyselekcjonowane, najbardziej żywotne komórki tłuszczowe.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Cała procedura odsysania i przeszczepu tłuszczu trwa od kilkudziesięciu minut do około dwóch godzin – w zależności od wielkości leczonego obszaru. Po wykonanym lipotransferze skóra jest opuchnięta, a na obszarze poddanym zabiegowi mogą wystąpić zasinienia. Objawy te znikają jednak samoistnie w ciągu kilku, kilkunastu dni. Tkanka tłuszczowa bogata jest w komórki macierzyste i czynniki wzrostu dlatego przebudowa skóry następuje szybko, a okres rekonwalescencji trwa krótko.

Po zabiegu zalecane jest noszenie specjalnej odzieży uciskowej przez okres dwóch tygodni. Ponadto, w tym okresie należy unikać wzmożonego wysiłku fizycznego, gorących kąpieli i wysokich temperatur.

Przeszczep tłuszczu do biustu i inne możliwości, jakie daje lipotransfer

Lipotransfer z zastosowaniem najbardziej naturalnego wypełniacza, jakim jest tkanka tłuszczowa, to zabieg, który daje szybkie, dobrze widoczne i bardzo naturalne rezultaty. Dzięki zastosowaniu liposukcji możliwe jest zmniejszenie obwodów ciała. Natomiast wypełnianie tkanką tłuszczową pozwala na dowolne modelowanie sylwetki, korektę defektów (np. ubytków tkankowych spowodowanych operacjami), odmładzanie skóry. Lipotransfer jest świetną metodą poprawiania kształtu takich części ciała, jak biust czy pośladki – ujędrnia je, podnosi i naturalnie powiększa.

Efekt wymodelowanej sylwetki jest długotrwały. Jak zapewniają specjaliści, po przeszczepie tkanki tłuszczowej możemy liczyć na rezultaty utrzymujące się w praktycznie niezmienionej formie nawet przez kilka lat. Co ważne kuracji nie trzeba często powtarzać. W wielu wypadkach wystarczy jeden zabieg, aby cieszyć się długotrwałymi efektami.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu z ekspertami z warszawskiej Kliniki Miracki.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *