Jakie są sposoby na cellulit? Poznaj sprawdzone rozwiązania

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Cellulit to problem estetyczny, który dotyka kobiety w każdym wieku zarówno u osób szczupłych jaki i tych z pełniejszymi kształtami. Pojawia się zwłaszcza w okolicach ud, pośladków. Dobra wiadomość jest jednak taka: walkę z cellulitem można wygrać. Trzeba tylko zastosować odpowiednie rozwiązania. Jak zatem pozbyć się cellulitu? Podpowiadamy.

Jakie są sposoby na cellulit? Poznaj sprawdzone rozwiązania

Skąd bierze się cellulit?

– Z medycznego punktu widzenia cellulit to niewłaściwie rozmieszczona tkanka tłuszczowa. Między komórkami tłuszczowymi zbierają się zbędne produkty przemiany materii i woda. To prowadzi do problemów z ukrwieniem skóry co w efekcie kończy się właśnie nieestetyczną pomarańczową skórką – wyjaśnia ekspert z Velvet Clinic. – Powstawaniu cellulitu sprzyjają m.in. siedzący tryb życia czy niewłaściwa dieta, dlatego warto korzystać z zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej w walce z cellulitem.– dodaje. Dlatego, myśląc również o profilaktyce jego powstawania, warto zadbać m.in. o odpowiednią dawkę ruchu, odpowiednie nawodnienie organizmu oraz zdrowo zbilansowany jadłospis.

Czy istnieją domowe sposoby na to, jak się pozbyć cellulitu?

Pewne jest, że zdrowy styl życia jest jednym z elementów sprzyjających temu, aby pozbyć się cellulitu lub go zredukować.

W tym kontekście istotne są:

  • zdrowa dieta – warto zadbać o to, aby była bogata w produkty zawierające błonnik, w tym owoce, warzywa (w szczególności brokuły, szparagi, ananasy czy cytrusy), pieczywo, kasze i makarony pełnoziarniste, a także źródła kwasów omega-3. Należy za to unikać fast foodów i wysoko przetworzonego pożywienia;
  • picie odpowiedniej ilości wody – właściwe nawodnienie organizmu, a co za tym idzie skóry to jeden ze sposobów na walkę z cellulitem. Gdy dostarczasz organizmowi minimum 1,5 l wody dziennie, spada ryzyko, że pojawi się tzw. cellulit wodny;
  • aktywność fizyczna – regularne ćwiczenia na cellulit lub po prostu zdrowy ruch są jak najbardziej wskazane, ponieważ poprawiają krążenie krwi, zwiększają metabolizm i pomagają utrzymać szczupłą sylwetkę. To zmniejsza ryzyko tworzenia się skórki pomarańczowej. Ćwiczenia są jedną z metod spalania tkanki tłuszczowej, co warto skonsultować z trenerem.

Trzeba pamiętać, że higieniczny tryb życia to raczej element przeciwdziałania powstawaniu cellulitu. Jeśli jednak skórka pomarańczowa już się pojawi, w ramach walki z cellulitem warto zastosować profesjonalne zabiegi.

Cellulit – jak się pozbyć tego problemu przy pomocy zabiegów?

Dobrym sposobem by pozbyć się cellulitu jest sięgnięcie po profesjonalne zabiegi z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej, które zostały stworzone z myślą o walce ze skórką pomarańczową. Przynoszą one dość szybko widoczne efekty, które podnoszą atrakcyjność ciała, co za tym idzie poprawiają pewność siebie.

Oto przegląd sposobów na walkę z cellulitem, z których można skorzystać w nowoczesnych klinikach medycyny estetycznej.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Fala uderzeniowa

Akustyczna fala o odpowiednich parametrach wspiera procesy redukcji tkanki tłuszczowej oraz zmniejszenia cellulitu. Specjalista zaczyna zabieg od wykonania drenażu (to specjalny masaż), aby następnie wykorzystać urządzenie emitujące falę uderzeniową, która ma uszkodzić komórki tłuszczowe, rozbić zwłóknienia, usprawnić krążenie krwi. Na koniec po raz kolejny jest wykonywany drenaż.

ONDA

To zabieg nakierowany na usuwanie cellulitu z ud czy pośladków i innych partii ciała, który przez wielu jest uznawany za rewolucyjny, ponieważ jest nieinwazyjną alternatywą dla liposukcji. Są w nim wykorzystywane unikalne mikrofale Coolwaves, aplikowane przy wykorzystaniu systemu chłodzenia kontaktowego, który redukuje dyskomfort podczas zabiegu.

Jej ogromną przewagą jest brak czasu rekonwalescencji, co wyróżnia tę technologię na tle innych metod dostępnych na rynku. Zabieg ONDA usuwa na stałe komórki tłuszczowe, dlatego niezwykle ważna jest konsultacja przed zabiegiem.

Endermologie LPG ALLIANCE

Endermologia to ukierunkowany na cellulit masaż mechaniczny, w którym jest wykorzystywane podciśnienie. Wykorzystanie tej technologii pozwala na stymulację skóry właściwej oraz tkanki podskórnej, a także naczyń krwionośnych.

Dzięki temu po kilku-kilkunastu sesjach skóra staje się jędrniejsza, a skórka pomarańczowa zostaje zredukowana. Metoda jest bezinwazyjna i sprawdza się zarówno przy cellulicie tłuszczowym, jak i wodnym. Ważna jest systematyczność w zabiegach by osiągnąć zadowalające efekty.

Zabieg termogeniczny – THERMOGENIQUE

Termogeniczny zabieg kształtujący wspiera szybką redukcję skórki pomarańczowej . Przebiega w kilku etapach – rozpoczyna się od wykonania pomiarów partii z niedoskonałościami, następnie na skórę jest nakładany specjalny peeling, a potem termoaktywny żel wyszczuplający z ampułką. Partie ciała są „owijane” tzw. kokonem termogenicznym, co przyśpiesza wchłanianie i działanie substancji zawartych z ampułce. Po ok. 25-35 minut specjalista przystępuje do intensywnego masażu, a na koniec ponownie są wykonywane pomiary.

Zapisz się na skuteczne zabiegi na cellulit

Dieta na cellulit czy utrzymanie regularnej aktywności fizycznej mogą nie wystarczyć, aby szybko pozbyć się pomarańczowej skórki. Zwalcz ją skutecznie, zapisując się na dobrane do potrzeb Twojego ciała zabiegi, np. w Velvet Clinic. Na pewno zobaczysz różnicę!

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *