Dlaczego warto leczyć nadmierną potliwość botoksem?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Każda osoba, która walczy w swoim życiu z nadmiernym poceniem się którejkolwiek części ciała, doskonale wie, że inni ludzie często tego po prostu nie rozumieją. Nie znaleźli się oni nigdy w takiej samej sytuacji, więc nasz problem wydaje im się błahy. Nie musimy się tym jednak przejmować – my sami wiemy, że potrzebna jest nam pomoc i mamy prawo o nią poprosić. Na początek możemy się na pewno spodziewać tego, że zostaną nam zalecone różne kremy i dezodoranty, których zadaniem w teorii jest radzenie sobie z nadmiarem potu. W praktyce jednak sprawdzają się one tylko u tych osób, u których pocenie się jest dosyć ograniczone.

Dlaczego warto leczyć nadmierną potliwość botoksem?

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Nie można się dziwić tutaj frustracji osób, które chodzą od jednego gabinetu do drugiego i nigdzie nikt nie jest w stanie im pomóc. Stosunkowo często słyszą oni nawet od lekarzy, że wyolbrzymiają swoje objawy i są przecież ludzie, którzy mają o wiele poważniejsze problemy. “Taka już Twoja uroda”. To właśnie to zdanie potrafi naprawdę zranić osobę, która nie wyobraża sobie dalszego życia z nadmierną potliwością. Na szczęście poza kremami mamy jeszcze do wyboru inne i skuteczniejsze rozwiązania.

A może botoks?

Na botoks decydujemy się zwykle dopiero wtedy, gdy wszystko inne nas zawiedzie – jest to zresztą dobre podejście, ponieważ ten zabieg jest bolesny i stosunkowo drogi. Powinna być to dla nas ostatnia deska ratunku. Jeżeli jednak czujesz, że faktycznie jesteś już na takim etapie – koniecznie dowiedz się na jego temat czegoś więcej. Botoks to nic innego, jak toksyna, która wstrzykiwana jest przy pomocy strzykawki – i która blokuje na jakiś czas wydzielanie się potu. Jest ona bardzo skuteczna i praktycznie nie zdarzają się przypadki, w których przynajmniej na jakiś czas botoks by nie zadziałał. Ta procedura jest bolesna, bo jednak faktycznie skórę trzeba przebić przy pomocy igły – niektóre gabinety oferują jednak znieczulenie lub schłodzenie skóry i dzięki temu ból jest ledwo odczuwalny. Po wykonaniu zabiegu musi minąć trochę czasu, zanim botoks faktycznie zacznie działać – dobrze o tym wiedzieć, abyśmy nie byli rozczarowani brakiem natychmiastowych efektów.

Co jeszcze musimy wiedzieć?

Na pewno trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że także ta metoda nie jest trwała – efekty powinny utrzymać się około 6-9 miesięcy. Dużo zależy też od stopnia naszej potliwości – botoks będzie wypłukiwał się z organizmu powoli, więc na pewno nie zaczniemy się od razu pocić tak bardzo, jak wcześniej i możemy szybko zapisać się na kolejny zabieg. Chcesz poznać opinie specjalistów i wykonać zabieg z botoksu u najlepszych fachowców w swojej dziedzinie? W Warszawie polecamy klinikę medycyny estetycznej Projekt Skóra.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *