Czym są komponenty mezoterapii?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Czasu nie da się zatrzymać. Można jednak sprawić, by jego upływ był mniej widoczny! Wiele osób, które obserwują u siebie pierwsze objawy starzenia się skóry, szukają różnych rozwiązań, których celem jest przywrócenie skórze nawilżenia czy jędrności. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się mezoterapia. Na czym ona polega i czym są komponenty mezoterapii? Właśnie o tym opowiadamy w dzisiejszym artykule, a zatem – zapraszamy do lektury!

Czym są komponenty mezoterapii?

Mezoterapia – co to właściwie jest?

Mezoterapia jest zabiegiem kosmetologicznym, który polega – w najpowszechniej występującym wariancie igłowym lub mikroigłowym – na przerwaniu ciągłości skóry i podawaniu substancji czynnych bezpośrednio w skórę przy pomocy igły. Drugi rodzaj mezoterapii, czyli metoda bezigłowa, polega na wykorzystaniu elektroporacji – substancje czynne są podawane z użyciem prądu o wysokiej częstotliwości.

Niezależnie od stosowanej metody, mezoterapię uznaje się za zabieg praktycznie bezbolesny, a co jeszcze ważniejsze, nie wiążący się z poważnymi powikłaniami. To właśnie dlatego – a także ze względu na niską inwazyjność – często decydują się na niego kobiety, które chcą poprawić kondycję i wygląd skóry. Istotny jest fakt, że mezoterapię można stosować stosunkowo wcześnie – na niewielkie zabiegi często decydują się nie tylko dojrzałe kobiety w kwiecie wieku, ale również panie w wieku 25-30 lat.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Komponenty mezoterapii

Szukając informacji na temat mezoterapii, najprawdopodobniej napotkasz się na coś takiego jak komponenty mezoterapii. Czym one są? To nic innego, jak właśnie substancje aktywne, o których wspominaliśmy wyżej. Są one stosowane podczas kuracji i dobierane tak, by odpowiadały potrzebom i oczekiwaniom konkretnego pacjenta.

Przykładowe, najczęściej stosowane komponenty mezoterapii, to między innymi:

  • kwas askorbinowy – stosowany jest w przypadku wystąpienia miejscowych przebarwień oraz do likwidacji rozstępów czy w celu spowolnienia procesu starzenia się skóry na skutek oddziaływania promieni słonecznych;
  • krzem – takie komponenty mezoterapii stosowane są w celu przeciwdziałania starzeniu się skóry, odmładzaniu skóry i wspomaganiu gojenia się ran. Wykorzystuje się je również do usuwania rozstępów i redukcji cellulitu.

Popularne jest również stosowanie specjalnie skomponowanych roztworów, takich jak Mesohyal Biotyna 2ml, w skład którego wchodzą hialuronat sodu, biotyna, witaminy z grupy B i sole mineralne. Takie komponenty mezoterapii wspomagają między innymi leczenie łojotokowego zapalanie skóry, wzmacniają włosy i stymulują metabolizm komórek w takich miejscach jak dekolt, szyja i twarz. Możesz je kupić w profesjonalnych sklepach z wyposażeniem gabinetów kosmetycznych, takich jak Lumamed.

Jeżeli prowadzisz własny gabinet kosmetologiczny, pamiętaj, by stosować wyłącznie komponenty mezoterapii od najbardziej uznanych producentów, takich jak SRS czy Venome. Możesz je kupić między innymi we wspomnianym wyżej internetowym sklepie lunamed.pl.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *