Biżuteria wiktoriańska – na czym polega jej sukces?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Biżuteria wiktoriańska jest bez wątpienia bardzo tajemnicza, ale przede wszystkim piękna. Bogate zdobienia i motywy, a także liczne kolorowe kamienie i motywy kwiatów sprawiają, że nie sposób pomylić ją z jakąkolwiek inną. Lata 1837 – 1901 są potęgą Wielkiej Brytanii. Zamiast używać zwrotu biżuteria wiktoriańska, z powodzeniem możemy powiedzieć również: biżuteria XIX-wiecznej Anglii. Czerń, czerwień, granat, żółte złoto, mieszanka kamieni i metali szlachetnych, kamee i sekretniki, renesansowe zdobienia i orientalne akcenty, a także motyw róży to główne cechy, jakimi charakteryzuje się wiktoriańska biżuteria, mająca mnóstwo zwolenniczek także w czasach teraźniejszych. Co sprawia, że biżuteria wiktoriańska cieszy się tak dużym zainteresowaniem?

Biżuteria wiktoriańska

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Biżuteria wiktoriańska – dla kogo?

Wybór biżuterii wiktoriańskiej jest bardzo szeroki, co sprawia, iż będzie ona odpowiednia dla osób w różnym wieku. Epoka wiktoriańska charakteryzowała się umiarkowaną dawką przepychu, ale przede wszystkim dużą dozą klasy i elegancji. Inspirowana nią biżuteria to szyk przybierający różne formy. Stylizowany na wiktoriański pierścionek zaręczynowy bez wątpienia zrobi wrażenie na niejednej damie. Broszki z kameą będą idealnym pomysłem na prezent dla starszych pań o oryginalnym guście. Plecione bransoletki czy naszyjniki z motywem róży i bogate w diamenty wisiorki nigdy nie wyjdą z mody. Bez wątpienia trudno o ozdoby, które ucieszą każdą fankę biżuterii – a te wiktoriańskie właśnie do takich się zaliczają.

Biżuteria wiktoriańska – na czym polega jej fenomen?

Oryginalne pierścionki czy piękny naszyjnik mający sznyt rodem z dawnych lat to nie jedyne powody, dla których biżuteria wiktoriańska wciąż święci swe triumfy. Na jej popularność wpływ ma również bez wątpienia niesamowita historia jej powstania. Epoka wiktoriańska to czas, w trakcie którego w Wielkiej Brytanii panowała królowa Wiktoria Hanowerska. Nastąpiła wówczas rewolucja przemysłowa, czyniąc Anglię potężnym imperium. Rozkwitło rzemiosło i zdobnictwo, a technologia znacznie się rozwinęła – na co miał wpływ napływ bogactw do Wielkiej Brytanii. Zwiększyła się liczba dostępnych surowców – a więc i biżuterii, która do tej pory była dostępna tylko dla arystokratów. Wiktoria od zawsze interesowała się modą. Jej drugą pasją była zaś biżuteria. Źródła podają, że odznaczała się perfekcyjnym gustem i miłością do pięknej biżuterii. Królowa panowała przez ponad 60 lat, w trakcie których moda i zdobnictwo były inspirowane wydarzeniami z jej życia. Specjaliści dzielą ten okres na trzy części: romantyczny w młodości, wielki w najlepszych momentach panowania oraz estetyczny, który nastąpił po śmierci męża. Pewne jest, iż biżuteria z tych lat musiała być niesamowita – jednakże dzisiejsza bardzo doskonale ją naśladuje.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *