Implanty łydek to zabieg z zakresu chirurgi plastycznej, który skierowany jest do każdej osoby nieusatysfakcjonowanej wyglądem swoich nóg. Zabieg zapewnia redukcję asymetrii, a także zmniejszenie dysproporcji w budowie kończyn dolnych. Implanty łydek posiadają największe zainteresowanie wśród mężczyzn.
Implanty łydek
Zabieg wszczepienia implantów łydek wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Rozpoczyna się od wykonania przez lekarza nacięcia w zgięciu kolanowym. Kolejnym krokiem jest umieszczenie implantu w ciele pacjenta, który dopasowywany jest pod względem kształtu i rozmiaru indywidualnie do jego potrzeb. Cała procedura trwa 2 godziny.
Wszczepiane implanty charakteryzują się wysoką twardością, mimo to dość łatwo układają się. Taki efekt gwarantuje materiał silikonowy, z którego są wykonane.
Wskazówka
Operacja wszczepiania implantów najbardziej popularna jest wśród mężczyzn, ponieważ daje efekt naturalnie wyrzeźbionych łydek.
Po przeprowadzonym zabiegu pacjent przebywa około 2 dni w pozycji leżącej, w której nogi uniesione są do góry. Jest to koniecznie, ponieważ takie ustawienie kończyn przyspiesza gojenie się ran, a także minimalizuje ryzyko powstania zakażenia lub obrzęku.
Po upływie tego czasu usuwane są opatrunki, a sam pacjent zaczyna być aktywny fizycznie, pokonując niewielkie dystanse podczas spacerów. Jest to bardzo ważne, ponieważ w tym czasie mięśnie przyswajają ciało obce.
Powrót do całkowitej sprawności pacjenta trwa około 3 tygodnie. W tym czasie dodatkowo zmniejsza się opuchlizna kończyn dolnych, znika również zasinienie skóry.
Rodzaje implantów łydek
Implanty łydek można podzielić na:
- anatomiczne – poleca się je każdemu mężczyźnie, ze względu na ich kształt, ponieważ zapewnia efekt muskularnej, dobrze zbudowanej łydki;
- wrzecionowate – są bardziej smukłe oraz subtelne, stąd też znalazły większe zainteresowanie wśród kobiet.
Oprócz tego wyróżnia się również tzw. implanty stałe, które produkowane są ze stałego silikonu. Są tworzone jednak w przypadku zamówień indywidualnych.
Komplikacje pozabiegowe
Do komplikacji pozabiegowych należy:
- infekcja rany;
- krwawienie;
- dysfunkcja mięśni;
- zaburzona praca nerwów;
- rozrost blizn;
- przemieszczenie się implantu.
Bibliografia
1. Przylipiak A., Niczyporuk M., Galicka E., Donejko M., Głażewska E., Kakareko K., Przylipiak J., Podstawy Medycyny Estetycznej, Kresowa Agencja Wydawnicza KAW, Białystok 2014.
Polecane produkty:
Kolagen naturalny - skóra i stawy
Kolagen od bioalgi to naturalny, najwyższej jakości hydrolizat kolagenu. Jest to najważniejsze białko, które wpływa na jakość skóry. Jego odpowiednia ilość zapobiega powstawaniu zmarszczek, cellulitu, rozstępów, ... Zobacz więcej... | |
Kwas hialuronowy tabletki
Kwas hialuronowy znajduje się w skórze, dzięki czemu czyni ją gładką, elastyczną i bez zmarszczek. Z wiekiem jego ilość jednak maleje i należy dostarczać go do organizmu, aby uzupełnić powstające braki … Zobacz więcej... |