Maseczka z jajka to jeden z najskuteczniejszych sposobów nawilżających zarówno skórę jak i włosy. Żółtko jaja zawiera bowiem cenne aminokwasy, kwasy tłuszczowe, witaminę A, E, D oraz witaminy z grupy B. Stosowanie tego rodzaju kosmetyków zaleca się przede wszystkim osobom ze skórą oraz włosami suchymi i problematycznymi.
Maseczka z jajka – właściwości pielęgnacyjne
Jajka to nie tylko smaczny i wartościowy produkt spożywczy. Obecne w nich składniki odżywcze sprawiają, że kosmetyki z nich przygotowane doskonale wpływają na urodę. Maseczka wykonana zarówno z białek jak i żółtek, to jeden z najskuteczniejszych sposobów na nawilżenie skóry i włosów, poprawy owalu twarzy, a także zwężenia rozszerzonych porów.
Jajka stanowią źródło witamin, minerałów, aminokwasów oraz kwasów tłuszczowych niezbędnych w utrzymaniu prawidłowego stanu skóry oraz włosów. Aminokwasy świetnie regenerują naskórek nawet jeśli jest on podrażniony i przesuszony, z kolei niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) odżywiają go, leczą trądzik pospolity oraz egzemę.
Aplikacja maseczki z jajek na twarz pobudza regenerację tkanek oraz spowalnia procesy starzenia się skóry. Luteina zapewnia skórze nawilżenie, jędrność i elastyczność. Z kolei witamina A, E i D oraz witaminy z grupy B hamują szkodliwe działanie wolnych rodników. Ponadto maseczka z jajka charakteryzuje się działaniem ściągającym, co szczególnie przydatne jest w przypadku cery tłustej, mieszanej i trądzikowej.
Regularne stosowanie maseczki z jajek na włosy zwiększa objętość, pozwala pozbyć się łupieżu, zmiękcza ich strukturę, a także doskonale nawilża.
Podsumowując, maseczka z jajka:
- dodaje blasku;
- nawilża;
- zwęża rozszerzone pory;
- odżywia;
- regeneruje;
- poprawia jędrność i elastyczność;
- zapobiega łamliwości.
Jak przygotować maseczkę z jajka?
Sposobów na przygotowanie maseczki z jajka jest wiele.
1. Maseczka z jajka na zmęczoną skórę.
Białko jaja należy rozprowadzić na całej skórze twarzy i trzymać przez 15 minut. Zmyć letnią wodą. Maseczka odżywia, a także napina skórę i zwęża pory. Idealna w pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej i problematycznej.
2. Maseczka z jaja na zniszczone włosy.
Dzięki zawartości białka, biotyny oraz siarki, jajko korzystnie wpływa na regenerację, odbudowę i odżywienie włosów.
Składniki
- 1 jajko;
- pół awokado;
- 1 łyżka miodu;
- 1 łyżka oliwy z oliwek;
- 2 łyżki jogurtu naturalnego.
Przygotowanie
Wszystkie składniki należy ze sobą dokładnie wymieszać i nałożyć na całą długość włosów, po wcześniejszym umyciu szamponem. Po zaaplikowaniu maseczki należy na głowę nałożyć foliowy czepek oraz ręcznik. Po upływie 20-30 minut maskę należy spłukać letnią wodą i ponownie umyć włosy.
Wskazówki
- maseczki z jajka powinny unikać osoby uczulone, na którykolwiek z jej składników;
- domowy kosmetyk posiada dość charakterystyczny, mało przyjemny zapach.
Podsumowanie
Maseczka z jajka posiada wszechstronne właściwości pielęgnacyjne. W związku z tym można zastosować ją nie tylko w celu poprawy kondycji skóry, ale również i włosów. Nie wymaga dużego nakładu finansowego, a jej dodatkowym atutem jest szybkość oraz łatwość wykonania.
Polecane produkty:
Kwas hialuronowy tabletki
Kwas hialuronowy znajduje się w skórze, dzięki czemu czyni ją gładką, elastyczną i bez zmarszczek. Z wiekiem jego ilość jednak maleje i należy dostarczać go do organizmu, aby uzupełnić powstające braki … Zobacz więcej... | |
Kolagen naturalny - skóra i stawy
Kolagen od bioalgi to naturalny, najwyższej jakości hydrolizat kolagenu. Jest to najważniejsze białko, które wpływa na jakość skóry. Jego odpowiednia ilość zapobiega powstawaniu zmarszczek, cellulitu, rozstępów, ... Zobacz więcej... |
4 Responses
opcje z jajkiem na włosach znałam, ale na twarz to nie
Ja kiedyś robiłam taką z białka i chusteczki higienicznej na zaskórniki na nosie, ale jednak mam trochę opory przed nakładaniem surowego jajka na twarz.
Jeszcze nie stosowałam jajka w maseczkach, ani na twarz, ani na włosy. Chyba muszę spróbować, bo moja twarz potrzebuje odpowiedniego nawilżenia 🙂
Z chęcią przetestowałabym taką maseczkę na swoje włosy. mam problem z ich wypadaniem, gdzie po umyciu dużo znaczna ilość ich wychodzi.