Makijaż wieczorowy to rodzaj makijażu okolicznościowego, który jak sama nazwa wskazuje, wykonywany jest na specjalny rodzaj okazji. Decydując się na taki make-up należy wziąć pod uwagę porę dnia, w której będziemy się prezentować. Obecność sztucznego światła lub blasku świec pochłania barwy, dlatego też makijaż ten powinien bazować na intensywnych kolorach oraz wyrazistych konturach.
W makijażu wieczorowym śmiało można zastosować podkład o ciemniejszym odcieniu oraz bardziej nasycone barwy cieni do powiek. Pora wieczorna to czas kiedy mile widziane są również kosmetyki nadające skórze połysk i blask.
Ponadto przy tego rodzaju makijażu zaleca się korzystanie z różu oraz wyraziste podkreślenie rzęs, które można wykonywać przy pomocy dobrze dobranego tuszu, bądź zagęszczeniu ich sztucznymi kępkami.
Zobacz również: Przedłużanie rzęs – rodzaje i metody aplikacji.
Przygotowanie skóry do makijażu
- Poprzedniego dnia wieczorem, warto wykonać peeling skóry, a następnie nałożyć na nią maskę o działaniu nawilżającym. Zabieg zapewni gładkość i miękkość cery, co z kolei stanowi doskonałą bazę pod makijaż.
- Przed wykonaniem makijażu wieczorowego dobrze jest być wyspanym. Wówczas skóra staje się bardziej napięta, a oczy mniej opuchnięte.
- Tuż przed wykonaniem makijażu, warto zaaplikować płatki kolagenowe pod oczy, które dodatkowo nawilżą skórę oraz rozjaśnią cienie pod oczami.
Makijaż wieczorowy – krok po kroku
- Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry płynem micelarnym.
- Następnie należy przejść do aplikacji podkładu przy pomocy wygodnej gąbeczki beauty blender. W tym celu warto nałożyć niewielką ilość kosmetyku i w sposób równomierny rozprowadzać po twarzy. Podkład należy zawsze rozprowadzać w kierunku od środka na zewnątrz. Podczas aplikacji podkładu nie można zapomnieć o uszach oraz brodzie.
- Korektor w kolorze o ton jaśniejszy od podkładu należy nałożyć na skórę wokół oczu i delikatnie wklepać opuszkami palców.
- Następnie należy użyć puder do twarzy, najlepiej transparentny i opruszyć nim skórę przy użyciu dużego pędzla.
- Rozświetlacz warto użyć tuż pod łukiem brwiowym.
- Bronzerem należy opruszyć policzki.
- Brwi należy podkreślić cieniem do brwi, bądź specjalnie przeznaczoną do tego kredką. Na koniec warto zastosować wosk kosmetyczny, aby utrwalić efekt wystylizowanych brwi.
- W zewnętrznym kąciku oka należy nanieść cień o jak najciemniejszej barwie (brąz, fiolet).
- Podobnym cieniem należy podkreślić również całą linię rzęs na górnej powiece.
- Wewnętrzne kąciki oka należy podkreślić delikatnym (cielistym) cieniem do powiek.
- Czarną kredką należy podkreślić linię wodną. Z kolei miejsce pod linią należy podkreślić metalicznym cieniem w kolorze pasującym do tęczówki oka.
- Kolejnym krokiem jest wytuszowanie rzęs, bądź zagęszczenie ich sztucznymi kępkami.
- Na usta można nałożyć pomadkę w kolorze czerwonym lub podkreślić je kredką do ust i pomalować błyszczykiem.
Makijaż dzienny a wieczorowy – różnice
Makijaż dzienny różni się od wieczorowego przede wszystkim swoją intensywnością. W ciągu dnia wiele kobiet decyduje się na niemalże niewidoczny makijaż, którego zadaniem jest jedynie ukrycie niedoskonałości skóry oraz podkreślenie naturalnych zalet urody. Należy zaznaczyć, że w świetle dziennym nie do końca korzystnie wygląda nadmiar kosmetyków. Makijaże intensywne zwykle zarezerwowane są na wieczór, ze względu na obecność sztucznego światła oraz blasku świec można w tym czasie pozwolić sobie na bardziej odważne podkreślenie własnej urody.
Warto zaznaczyć, że w makijażu wieczorowym można również wykorzystać kosmetyki z brokatem oraz technikę modelowania twarzy przy pomocy bronzera, rozświetlacza oraz różu.
Polecane produkty:
Kolagen naturalny - skóra i stawy
Kolagen od bioalgi to naturalny, najwyższej jakości hydrolizat kolagenu. Jest to najważniejsze białko, które wpływa na jakość skóry. Jego odpowiednia ilość zapobiega powstawaniu zmarszczek, cellulitu, rozstępów, ... Zobacz więcej... | |
Kwas hialuronowy tabletki
Kwas hialuronowy znajduje się w skórze, dzięki czemu czyni ją gładką, elastyczną i bez zmarszczek. Z wiekiem jego ilość jednak maleje i należy dostarczać go do organizmu, aby uzupełnić powstające braki … Zobacz więcej... |