Laserowe wygładzanie twarzy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Laserowe wygładzanie twarzy to coraz popularniejszy ostatnimi czasy zabieg kosmetologiczny, mający na celu odmłodzenie skóry w obrębie twarzy, przywrócenie jej młodzieńczej gładkości oraz zmniejszenie widoczności niedoskonałości skórnych takich jak zmarszczki czy nawet przebarwienia. Zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny.

Laserowe wygładzanie twarzy

Na czym polega laserowe wygładzanie twarzy?

Laserowe wygładzanie twarzy zwane jest również fotoodmładzaniem twarzy. To zabieg wykorzystujący metodę regenerowania skóry przy użyciu wiązek światła lasera frakcyjnego, wysoce bezpiecznego i sprawdzonego. W dermatologii, kosmetologii i medycynie estetycznej wykorzystuje się zwłaszcza lasery wysokoenergetyczne do remodelingu, destrukcji lub usuwania tkanki. Lasery niskoenergetyczne (biostymulacyjne) służą z kolei odnowie tkanek oraz terapii metodą fotodynamiczną.

Sam zabieg jest dość prosty – na oczyszczoną skórę twarzy nakierowuje się wiązki lasera o odpowiednich parametrach (np. moc, długość), aby tym samym uzyskać oczekiwane efekty wizualne i fizjologiczne. Jak wygląda to od wewnątrz? Laser emituje skoncentrowane impulsy świetlne, absorbowane następnie przez określone chromofile zlokalizowane w skórze, takie jak melanina czy hemoglobina. Tworzy w obrębie skóry mikroskopijne uszkodzenia, które stymulują procesy gojenia i regeneracji, wpływając pozytywnie na kondycję skóry. Dodatkowo stymulują syntezę kolagenu i elastyny, które są niezbędne w utrzymaniu jędrnej skóry. Warto zaznaczyć, że laserowe wygładzanie twarzy może wspomóc redukcję rozszerzonych naczyń krwionośnych.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Laserowe wygładzanie twarzy – wskazania

Istnieje wiele wskazań do laserowego wygładzania twarzy, a najważniejszymi są:

  • zmiany naczyniowe w obrębie twarzy – np. teleangiektazje, trądzik różowaty czy rumienie różnego pochodzenia;
  • przebarwienia – np. piegi, zmiany posłoneczne, zmiany wrodzone;
  • zmarszczki i bruzdy na twarzy związane z postępującymi procesami starzenia się organizmu;
  • utrata jędrności i napięcia skóry, wiotkość skóry, w tym worki pod oczami.

Laserowe wygładzanie twarzy rekomendowane jest w szczególności posiadaczom cery dojrzałej problematycznej. Tak naprawdę celem doboru optymalnych zabiegów kosmetologicznych warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże dobrać odpowiedni pakiet indywidualnie pod potrzeby skóry klienta.

Laserowe wygładzanie twarzy – przeciwwskazania

Nie zawsze laserowe wygładzanie twarzy może zostać wykonane. Podstawowymi przeciwwskazaniami są:

  • świeża opalenizna – zarówno naturalna, jak i związana z wizytami w solarium;
  • zaostrzenie chorób dermatologicznych, np. trądziku, łojotokowego zapalenia skóry, atopowego zapalenia skóry, łuszczycy;
  • bielactwo;
  • aktywne stany zapalne w organizmie, w tym gorączka;
  • zakażenia miejscowe w obrębie twarzy (np. opryszczka) i ogólnoustrojowe (np. grypa);
  • choroby autoimmunologiczne;
  • choroby nowotworowe;
  • przyjmowanie niektórych leków, np. fotouczulających, a także przyjmowanie ziół i substancji o podobnym działaniu, np. dziurawca, nagietka;
  • czynne, nieustabilizowane choroby przewlekłe, np. cukrzyca.

O kwalifikacji klienta do zabiegu zawsze decyduje specjalista (kosmetolog, lekarz medycyny estetycznej, dermatolog) na podstawie wywiadu i ankiety zdrowotnej, ale także na podstawie obserwacji pacjenta.

Laserowe wygładzanie twarzy – jak się do niego przygotować?

Na około 4 tygodnie przed zabiegiem warto zrezygnować z opalania się i korzystania z solarium. Nie należy także w tym czasie przyjmować ziół i substancji fotouczulających, jak również nie należy stosować kosmetyków z ich dodatkiem. Jeśli to możliwe, po konsultacji lekarskiej należy odstawić wszelkie leki o działaniu fotouczulającym lub okresowo zamienić je na inne. Skóra przed zabiegiem powinna być bardzo dobrze nawilżona i odżywiona, warto więc w tym okresie zadbać o picie co najmniej 1,5 l wody dziennie, stosowanie zbilansowanej diety, systematyczne nawilżanie skóry kremami i serum.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Dubielecka M., Zastosowanie laseroterapii i intensywnego pulsacyjnego światła w wybranych problemach dermatologicznych i kosmetycznych, Kosmetologia Estetyczna, 3/2019.
  2. Burdzy D., Ozga D., Kosydar-Bochenek J., Burdzy K., Lewandowski B., Zastosowanie laserów w terapii wybranych problemów skórnych. Przegląd metod, Kosmetologia Estetyczna, 6/2017.
  3. Halbina A., Trznadel-Budźko E., Rotsztejn H., Zastosowanie laseroterapii w łagodzeniu objawów starzenia skóry, Przegląd Menopauzalny, 3/2010.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *