Tatuaż – główne zasady bezpieczeństwa podczas wykonywania

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Zabieg wykonywania tatuażu to inwazyjna ingerencja w ludzki organizm. Z tego względu zarówno wykonującego jak i osoby poddające się tego rodzaju zabiegowi obowiązują podstawowe zasady bezpieczeństwa. Nieprzestrzeganie ich może wiązać się z ryzykiem rozwoju wielu groźnych chorób np. żółtaczki czy wirusa HIV. Dlatego też decydując się na wykonanie ozdób na własnym ciele warto poznać główne standardy prawidłowo przeprowadzonego zabiegu tatuowania.

Tatuaż – główne zasady bezpieczeństwa podczas wykonywania

Do najważniejszych zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania tatuażu należy:

  • obecność w gabinecie urządzeń do sterylizacji narzędzi (autoklaw);
  • posiadanie jednorazowych rękawiczek ochronnych;
  • wykonanie podstawowych badań krwi;
  • posiadanie sterylnych, jednorazowych igieł zabiegowych.

Zobacz również: Tatuaż – kiedy najlepiej go wykonać?

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Tatuaż – główne zasady bezpieczeństwa zabiegu

1. Sterylizacja (autoklaw).

Higiena w gabinecie tatuażu to podstawa jego funkcjonowania oraz zachowania bezpieczeństwa. Z tego względu każde miejsce oferujące usługi tatuowania powinno być wyposażone w autoklaw. Jest to urządzenie służące do sterylizacji narzędzi służących do wykonywania tatuaży.

2. Jednorazowe rękawiczki ochronne.

Osoba przeprowadzająca zabieg zawsze powinna być wyposażona w jednorazowe rękawiczki ochronne, które muszą być odpowiednio dopasowane do jej ręki. W innym przypadku kiedy rękawiczka jest za duża lub za mała istnieje ryzyko, że powstawanie w nich dziura, co może doprowadzić do zakażenia.

3. Badania krwi.

Zanim wybierzemy się do salonu tatuażu warto sprawdzić własny stan zdrowia i wykonać podstawowe badania krwi. Ma to na celu skontrolowanie funkcji układu odpornościowego oraz wykrycie ewentualnych infekcji organizmu. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku osłabienia organizmu czy występowania anemii nie będzie w stanie regenerować się po przeprowadzeniu zabiegu.

4. Sterylne igły zabiegowe.

Salon tatuażu kieruje się takimi samymi zasadami co gabinet lekarski. Dlatego też w jego wyposażeniu powinny znajdować się nowe, sterylne igły, które zawsze powinny być wyjmowane na oczach klienta. Warto zaznaczyć, że świeże i nowe powinny być również opakowania tuszu wykorzystywane do zabiegu. Wówczas klient ma pewność, że barwnik nie był stosowany u innej osoby.

Podsumowanie

Wyżej wymienione zasady bezpieczeństwa przy wykonywaniu tatuażu są obowiązkiem każdego salonu. Jeśli wybrane miejsce spełnia wszystkie te reguły możemy czuć się bezpieczni,  bez ryzyka zakażenia się. W innym przypadku zaleca się zrezygnować z usług takiego gabinetu.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *