Zabiegi na powieki i pod oczy – rodzaje

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Zabiegi na powieki i pod oczy wykonywać można zarówno w pielęgnacji domowej jak i gabinetowej wraz innymi czynnościami o działaniu odżywczym i nawilżającym. Wówczas dbamy nie tylko o dobry wygląd okolicy oczu, ale również zapewniamy skórze odpowiednie nawilżenie i odżywienie, co wpływa na opóźnienie jej procesów starzenia się.

Zabiegi na powieki i pod oczy - rodzaje

Zabiegi na powieki i pod oczy – rodzaje

Należy zaznaczyć, że niewielki odsetek firm kosmetycznych oferuje profesjonalne zestawy kosmetyków do pielęgnacji okolic oczu. Preparaty tego typu muszą być odpowiednio wysokiej jakości, aby przejść określoną liczbę badań. Należą do nich:

  • testy oraz badania pod kątem dermatologicznym;
  • badania bakteriologiczne;
  • dokładna analiza okulistyczna.

Głównym celem zabiegu pielęgnacyjnego powiek jest zwężenie naczyń limfatycznych występujących w ich obrębie, zmniejszenie obrzęków, zapewnienie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, dogłębne odżywienie naskórka, a także zmniejszenie nieestetycznych cieni pod oczami. Wykonując pielęgnacyjny zabieg okolicy oczu należy pamiętać, aby stosowane preparaty nie dostały się do worka spojówkowego oraz gałki ocznej. W tego rodzaju kosmetykach najczęściej występują wyciągi ziołowe, a także alantoina czy kolagen.

Do upiększających metod okolicy oka wykonywanych w gabinecie kosmetycznym należy:

1. Przedłużanie rzęs.

Zabieg przedłużania rzęs polega na wydłużeniu, zagęszczeniu oraz zwiększeniu objętości naturalnych rzęs. Cała koncepcja zabiegowa dotarła z Azji (Korei Południowej). Początkowo sztuczne włoski były aplikowane (przyklejane) do naturalnych – włos po włosku. Obecnie występuje wiele metod aplikacji rzęs. Należy do nich metoda 1:1, 2:1, 2D, 3D.

Warto wiedzieć, że rzęsy aplikowane w trakcie zabiegu są bardzo lekkie i nie powodują uczucia dyskomfortu. Zabieg zapewnia przede wszystkim wygodę, ponieważ można bez żadnych ograniczeń uprawiać wszelkiego rodzaju sporty np. pływanie.

Przeciwwskazania

  • alergia na produkty;
  • stany zapalne oczu;
  • zespół suchego oka;
  • nowotwory;
  • świeżo przebyta plastyka powiek.

2. Trwała na rzęsy.

To zabieg przeznaczony dla kobiet, które posiadają włoski proste oraz krótkie. Dzięki wykonaniu tzw. trwałej na rzęsy zyskujemy nie tylko wizualne powiększenie okolicy oka, ale również efekt wydłużenia samych rzęs. Zabieg od niedawna wszedł w usługi profesjonalnych gabinetów kosmetycznych, jednak doskonale sprawdza się jako alternatywa dla tradycyjnej zalotki. Efekt wystarcza na około 8 tygodni, a więc dokładnie tyle czasu ile wymaga fizjologiczna wymiana starych rzęs na nowe.

Wskazówka

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Na podkręcone rzęsy można nałożyć hennę lub użyć tuszu, w celu podkreślenia ich naturalnego koloru.

W wykonywaniu trwałej na rzęsy bardzo ważne jest dokładne nawinięcie rzęs na wałek, który wcześniej przyklejany jest do powieki. Następnie na rzęsy nakłada się specjalny żel na czas 15 minut. Kolejnym korkiem jest zastosowanie tzw. neutralizatora, który pozwala zdjąć wałeczek z okolicy oka. Ostatnim etapem zabiegu jest rozczesanie podwiniętych rzęs i ich wyeksponowanie.

Przeciwwskazania

  • alergie;
  • stany zapalne oczu.

3. Preparaty do pielęgnacji brwi i rzęs oraz powiek i skóry wokół oczu.

Główne preparaty do pielęgnacji brwi oraz rzęs to:

  • kosmetyki myjące w postaci śmietanki czy mleczka;
  • preparaty wzmacniające strukturę włosów (np. olejek rycynowy, oliwka z dodatkiem witaminy A, D i E).

Na kondycję włosów zarówno na skórze głowy jak i na twarzy w okolicy oczu wpływa wiele czynników. Ich struktura może się osłabić w wyniku działania niekorzystnych warunków atmosferycznych (słońce, mróz, silny wiatr), a także w wyniku źle dobranej codziennej pielęgnacji.

W związku z tym, aby poprawić ich wygląd oraz zapewnić odpowiednie nawilżenie i odżywienie zaleca się stosowanie olejku rycynowego 3 razy w roku przez okres 3 tygodni. Olejek w niewielkiej ilości należy zaaplikować na łuk brwiowy oraz rzęsy rozprowadzając go ruchem kolisto-ugniatającym. Kolejnym krokiem jest rozczesywanie włosków zgodnie z ich kierunkiem wzrostu. Do rozczesywania włosków stosuje się małą szczoteczkę z miękkiego włosia, aby nie podrażniać wrażliwej okolicy oczu.

Stosowanie kosmetyków do powiek i skóry wokół oczu powinno stać się obowiązkowym elementem codziennej pielęgnacji. Wszystko dlatego, że skóra w tych miejscach jest cienka, a przez to wrażliwa i szybko ulega procesowi starzenia się. Czynnikiem, który dodatkowo potęguje ten efekt jest również mała zawartość tkanki tłuszczowej.

W związku z tym, idealnym rozwiązaniem pielęgnacyjnym powiek jak i całej skóry w obrębie oczu jest stosowanie kosmetyków w postaci żelu jako serum o działaniu nawilżającym, odżywczym, hamującym procesy starzenia się czy rozjaśniającym. Serum pod oczy to kosmetyk, w którego skład wchodzą kompleksy biologicznie czynne w znacznie większym stężeniu niż te znajdujące się w kremach. Cechują się płynną lub półpłynną konsystencją, a ich zadaniem jest działanie przeciwzmarszczkowe oraz zapobieganie nadmiernej utracie wilgoci z naskórka.

W pielęgnacji okolicy oka nie można zapomnieć również o kremach pod oczy. Produkty te wzbogacone są o proteiny, fosfolipidy, fitosterole, ceramidy, lipidy, wyciągi ziołowe oraz witaminy, które w łatwy sposób przyswajane są przez skórę.

Należy zaznaczyć, że produkty typu mleczka czy żele do demakijażu to również produkty wpływające na kondycję naskórka. Wzbogacone składnikami ziołowymi np. świetlikiem lekarskim wykazują działanie relaksujące i kojące.

Bibliografia

1. Dylewska- Grzelakowska J., Kosmetyka Stosowana, Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 1999.



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *