Pielęgnacja skóry po makijażu permanentnym

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Pielęgnacja skóry po makijażu permanentnym zapewnia dłuższe utrzymanie się pigmentu w skórze oraz korzystniejszy efekt całego zabiegu.

Pielęgnacja skóry po makijażu permanentnym

Pielęgnacja skóry po makijażu permanentnym

Zanim zabieg makijażu permanentnego zostanie rozpoczęty, specjalista powinien poinformować o naturalnej czyli fizjologicznej reakcji skóry na aplikację barwnika w jej głębokie warstwy. Ważne, aby klientka dostała również wszelkie niezbędne wskazówki jak postępować ze skórą w pierwszych dniach i tuż po wykonaniu zabiegu. Odpowiednia pielęgnacja oraz właściwe dostosowanie preparatów do jej rodzaju gwarantuje trwałość pigmentu, a także szybszy proces regeneracji naskórka.

1. Skóra twarzy.

Całą twarz warto oczyszczać preparatami o delikatnej formule z dodatkiem przegotowanej wody. Czynność tę należy powtarzać dwa razy dziennie. Dokładne mycie skóry twarzy jest bardzo ważne, ponieważ dzięki temu pozbywamy się nagromadzonego osocza oraz preparatów zastosowanych tuż po zabiegu. Na koniec skórę należy delikatnie osuszyć przy pomocy miękkiego ręcznika papierowego. Z kolei na miejsca podrażnione należy stosować preparaty na bazie składników aktywnych o działaniu łagodzącym, odżywczym oraz dezynfekującym np. z witaminą E.

Uwaga!

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Bardzo ważne jest, aby po zabiegu makijażu permanentnego nie stosować na skórę preparatów tj. wazelina kosmetyczna czy parafina. To nic innego jak pochodne ropy naftowej, w związku z tym mogą zawierać w składzie zanieczyszczenia, a także nie pozwalają skórze na pełne oddychanie, poprzez tworzenie zjawiska okluzji.

2. Skóra ust.

Na szczególną uwagę zasługują usta jeśli to właśnie ich powierzchnia została poddana zabiegowi. Przez pierwsze kilkanaście godzin od wykonania zabiegu należy ich powierzchnię po każdym posiłku spryskiwać tonikiem, a następnie dezynfekować.

W celu jak największego zmniejszenia ryzyka rozwoju infekcji należy:

 • zrezygnować z ekspozycji skóry na słońce;
 • pić korzystając ze słomki;
 • jeść drobno pokrojony posiłek;
 • w pierwszych dniach zrezygnować z wizyt w na basenie czy saunie.

Wskazówka

Po wykonaniu makijażu permanentnego bardzo ważne są pierwsze dni. To właśnie wtedy fragment skóry poddawany pigmentacji jest znacznie bardziej wrażliwy. Istotne jest, aby naskórek nie posiadał bezpośredniego kontaktu z produktami typu mydło bądź olejek. Ponadto skóry nie można drapać oraz poddawać złuszczaniu. Po upływie kilku dni naskórek samoistnie, w swoim tempie, łuszczy się. Samodzielne usuwanie martwego naskórka może przyczynić się do usunięcia pigmentu, wytworzenia się stanu zapalnego, a w efekcie powstania niechcianych blizn. Dodatkowo w pierwszych dniach nie zaleca się nakładania makijażu.

Przeciwwskazania

Czy po makijażu permanentnym mogą wystąpić powikłania?

Tak jak po każdej procedurze kosmetycznej tak i w przypadku wykonania makijażu permanentnego mogą wystąpić niepożądane skutki uboczne. Do najczęstszych należą:

 • skaleczenie głębokich warstw skóry;
 • nierównomierna pigmentacja danej okolicy;
 • infekcje (HIV, WZW typy B i C);
 • obrzęk;
 • wystąpienie strupków w okolicy zabiegowej;
 • brodawki wirusowe.

Bibliografia

 1. Dylewska-Grzelakowska J., Kosmetyka Stosowana, Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 1999.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Jedna odpowiedź

 1. Widziałam bardzo kiepskie efekty takiego makijażu, ale ten ze zdjęcia do artykułu wyszedł świetnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *