Pielęgnacja piersi w gabinecie kosmetycznym

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Pielęgnacja piersi w gabinecie kosmetycznym przyczynia się do regeneracji tkanek w obrębie gruczołu piersiowego, poprawy jędrności skóry, a co za tym idzie ogólnego wyglądu biustu. Jakie zabiegi wykorzystywane są w gabinecie w celu zwiększenia poprawy wyglądu piersi oraz jak dokładnie wygląda ich przebieg?

Pielęgnacja piersi w gabinecie kosmetycznym

Pielęgnacja piersi w gabinecie kosmetycznym

Przed rozpoczęciem zabiegu pielęgnacyjnego piersi bardzo ważne jest przeprowadzenie wywiadu z klientką, a także zbadanie jej piersi. Dzięki tej procedurze jesteśmy w stanie uzyskać informacje na temat przebytych chorób, zabiegów operacyjnych czy przyjmowanych lekarstw. Jeśli u klientki był przeprowadzany zabieg usuwania guzków w obrębie piersi nie należy w tym miejscu wykonywać żadnych masaży, a także intensywnych naświetlań.

Warto przed zabiegiem zapytać klientkę o występowanie skłonności do alergii, stanów zapalnych czy zakażenia gruczołu sutkowego. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości należy klientkę skierować do onkologa lub dermatologa. Jeśli przeciwwskazania nie występują, można przejść do procedury zabiegowej.

Rozpoczęcie zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu należy oczyścić skórę dekoltu oraz piersi wykorzystując do tego żel lub mleczko, a także ciepły kompres. Następnie wykonuje się peeling enzymatyczny w połączeniu z wapozonem w celu rozpulchnienia skóry, wygładzenia jej powierzchni oraz przygotowania jej na przyjęcie składników aktywnych z kosmetyków.

Na tak przygotowaną skórę piersi aplikuje się ampułkę w celu zapewniania gładkości górnych warstw naskórka, a także pobudzenia przemiany materii w skórze.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

1. Jonoforeza.

Jonoforeza polega na wprowadzeniu aktywnych składników preparatów w głąb skóry przy użyciu prądu galwanicznego (stałego). Czas zabiegu nie powinien przekraczać 10-20 minut. Seria obejmuje 10 powtórzeń.

Po wykonaniu jonoforezy zaleca się przeprowadzenie masażu klasycznego. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że masuje się jedynie miejsca otaczające gruczoł piersiowy.

Masaż klasyczny rozpoczyna się od aplikacji kremu bogatego w składniki odżywcze, które nawilżają skórę, odżywiają oraz wpływają na jej wygładzenie. Po zakończeniu masażu zaleca się nałożenie regenerujących preparatów kojących.

2. Prądy o niskiej częstotliwości.

Ich zastosowanie ma na celu pobudzenie włókien mięśniowych piersi, a także stymulację przemiany materii. Seria tego rodzaju zabiegów obejmuje 10 powtórzeń.

3. Naświetlanie promieniami podczerwonymi.

Przyspieszają absorpcję składników aktywnych z preparatów kosmetycznych po masażu lub podczas okładów.

4. Naświetlanie promieniami ultrafioletowymi.

To krótkie seanse naświetlań, które oddziałują na skórę bodźcowo. Bardzo ważne jest, aby w trakcie zabiegu osłonić brodawkę sutkową.

Podsumowanie

Pielęgnacja piersi w gabinecie kosmetycznym powinna być wspierana również przez regularne dbanie o biust w warunkach domowych. Obecnie istnieje na rynku kosmetycznym duża ilość preparatów o wielokierunkowym działaniu na skórę piersi. Zwykle zawierają w swym składzie kolagen i elastynę, aby poprawić lub wzmocnić elastyczność i sprężystość skóry. W pielęgnacji domowej wskazane są zimne kąpiele zwiększające jędrność skóry. Jako dodatkową formę pielęgnacji piersi powinno się traktować ćwiczenia wzmacniające mięśnie klatki piersiowej.

Bibliografia

  1. Dylewska-Grzelakowska J., Kosmetyka Stosowana, Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 1999.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *