Olejki do twarzy – które są najlepsze?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Olejki do twarzy wykorzystywane w domowej pielęgnacji wykazują zbawienny wpływ na wygląd skóry. Ich ogromną zaletą jest 100% naturalność, dzięki czemu wykazują wysokie bezpieczeństwo stosowania. Olejki pochodzenia naturalnego powinny stanowić podstawę pielęgnacji skóry. Charakteryzują się działaniem zbliżonym do tradycyjnego kremu, a także wzmacniają efektywność innych kosmetyków. Decydując się na tego rodzaju pielęgnację, warto wybierać oleje tłoczone na zimno i nierafinowane, które stanowią bogatsze źródło związków aktywnych. Oleje rafinowane (oczyszczane) z kolei w mniejszym stopniu uczulają, w przez co zalecane są szczególnie cerze alergicznej.

Olejki do twarzy - które są najlepsze?

Olejki do twarzy – które są najlepsze?

Oto najpopularniejsze i najczęściej stosowane olejki w domowej pielęgnacji twarzy.

1. Olej arganowy.

Olej arganowy należy do najczęściej stosowanych olejków. Znalazł zastosowanie przede wszystkim w pielęgnacji cery suchej i cery dojrzałej. Mimo to osoby posiadające cerę tłustą również mogą korzystać z jego właściwości, jednak w przypadku takiej skóry może on być po prostu zbyt ciężki. Olej arganowy ceniony jest przede wszystkim za swoje działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne, regenerujące, a także odżywcze. Zaś ze względu na właściwości przeciwstarzeniowe doskonale sprawdza się również w pielęgnacji cery osób dojrzałych. Stosowanie olejku arganowego na skórę chroni przed szkodliwym wpływem promieni UV, mrozem oraz wiatrem.

2. Olej z wiesiołka.

Olej z wiesiołka to doskonały, naturalny kosmetyk dla cery tłustej, cery suchej oraz cery wrażliwej. Wszystko dzięki jego właściwościom natłuszczającym i nawilżającym. Dodatkowo, ze względu na działanie przeciwzapalne, olejek ten wykorzystywany jest w przypadku cery alergicznej. Stanowi źródło witaminy E oraz niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. W związku z tym zalecany jest także w pielęgnacji u osób z atopowym zapaleniem skóry (AZS), łuszczycą oraz łupieżem. Ponadto zapobiega wypadaniu włosów oraz łamaniu się paznokci.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

3. Olej z pestek malin.

Olej z pestek malin charakteryzuje się działaniem antyoksydacyjnym i przeciwstarzeniowym. Jego dużym atutem jest ochrona przed szkodliwym działaniem promieni UV, co czyni go naturalnym filtrem przeciwsłonecznym. Dodatkowo stanowi źródło witaminy E oraz niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, istotnych dla skóry jak i całego organizmu. Posiada lekką konsystencję, dzięki czemu z łatwością aplikuje się go na skórę.

4. Olej tamanu.

Olej tamanu przeznaczony jest głównie do stosowania punktowego na skórę, w przypadku krost oraz stanów zapalnych. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. Ponadto charakteryzuje się szybką regeneracją skóry. Jego stosowanie zaleca się w przypadku blizn i rozstępów. Z racji charakterystycznego zapachu, nie zaleca się jego stosowania na duże partie ciała.

5. Olej kokosowy.

Olej kokosowy to jeden z najbardziej znanych i popularnych kosmetyków naturalnych, który powszechnie nazywany jest królem olejów. Wszystko dzięki jego wielokierunkowemu działaniu. Oprócz tego, że można go stosować w kuchni, wykazuje szerokie właściwości pielęgnacyjne. Olej kokosowy charakteryzuje się działaniem antybakteryjnym i przeciwwirusowym. Zalecany jest w pielęgnacji każdego rodzaju skóry, choć w przypadku cery trądzikowej może zapychać rozszerzone pory. Jest idealny w pielęgnacji suchej i zrogowaciałej skóry pięt. Z racji swojego przyjemnego słodkiego zapachu, często wykorzystywany jest w masażach relaksacyjnych.

6. Olej z róży.

Ze względu na zawartość dużej ilości składników aktywnych, olej z róży przeznaczony jest do pielęgnacji cery dojrzałej. Jego regularne stosowanie wyrównuje koloryt, dodaje blasku oraz świeżości. Wpływa także na zmiany naczyniowe skóry. Olej z róży stanowi źródło witaminy A oraz niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu zmniejsza widoczność zmarszczek, szczególnie tych w okolicy oczu.

Podsumowanie

Stosowanie olejków w pielęgnacji skóry przynosi wiele korzyści. Kosmetyki te nie tylko odżywiają cerę, ale pomagają w walce z jej niedoskonałościami w postaci blizn, rozstępów czy zmarszczek. Decydując się na tego rodzaju preparaty, warto dobierać je właściwie do własnego typu cery. Jest to bardzo istotne, ponieważ w przeciwnym razie stosowane pielęgnacja z ich wykorzystaniem może przynieść odwrotny skutek.



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *