Nici hialuronowe – wszystko co trzeba wiedzieć

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Nici hialuronowe to jedno z innowacyjnych rozwiązań dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej przywracających młody wygląd skóry. Na czym polega technika wykonania oraz jakie dokładnie przynoszą efekty? Poznajmy bliżej działanie nici hialuronowych.

Nici hialuronowe - wszystko co trzeba wiedzieć

Czym są nici hialuronowe?

Nici hialuronowe to nowa metoda odmładzania skóry, która w 2008 roku została opracowana i opatentowana przez dr Monikę Lelonkiewicz. Polega na linijnym podawaniu / wstrzykiwaniu w głąb skóry kwasu hialuronowego w oparciu o wektory napięcia skóry.

Dlaczego zabieg wykorzystuje działanie kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, która występuje w organizmie pod postacią polisacharydów. Jego głównym zadaniem jest utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia tkanek skóry, dzięki swojej możliwości wiązania wody w organizmie. Niestety, w miarę upływu czasu ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się co przyczynia się do powstawania na skórze licznych zmarszczek, a także utraty jej jędrności.

Kwas hialuronowy często używany jest przez szerokie grono lekarzy dermatologów, medycy estetycznej oraz kosmetologów do usuwania zmarszczek na skórze. Ten, który wykorzystywany jest do tego rodzajów zabiegów bardzo mocno zbliżony jest do naszego, naturalnie występującego. Dzięki temu nie zaburza funkcjonowania skóry, całkowicie się z nią integrując oraz zapewniając właściwy przepływ tlenu, związków odżywczych i hormonów. Ponadto kwas hialuronowy wykazuje działanie stymulujące na komórki skóry – fibroblasty, co powoduje większą syntezę własnego kolagenu poprawiając jej jędrność. Dodatkowo usuwa szkodliwe wolne rodniki i nawilża ją.

Nici hialuronowe – na czym polega zabieg?

Zabieg wykorzystujący działanie nici hialuronowych polega na liniowym podawaniu ich w głąb skóry przy użyciu miękkiej kaniuli, której koniec jest tępo zakończony. Kierunek wprowadzania kwasu hialuronowego odbywa się przy użyciu odpowiedniej techniki. Powinien być on prostopadły do naturalnej linii napięcia skóry zwanych liniami Langera. Zabieg z wykorzystaniem nici hialuronowych można porównać do tworzenia pod warstwą skóry rusztowania podnoszącego obszar twarzy dając efekt liftingu.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Odczucia

Procedura zabiegowa nie jest bolesna dla klienta, ponieważ przed wprowadzeniem kwasu hialuronowego podawany jest środek znieczulający. Podczas zabiegu może być odczuwalne jedynie przesuwanie kaniuli pod powierzchnią skóry.

Cel zabiegu

Głównym celem zabiegu jest uwydatnienie kształtu twarzy oraz wymodelowanie jej profilu. Prawidłowo wykonany działania dwupoziomowo – nawilża skórę poprawiając jej elastyczność jednocześnie dając efekt liftingu.

Zabieg umożliwia

  • usuwanie tzw. chomików;
  • modelowanie owalu twarzy;
  • wysmuklenie linii podbródka;
  • korekcję kształtu policzków.

Czas trwania zabiegu

Zabieg podawania nici hialuronowych trwa około 20-30 minut. W jego trakcie można podawać również dodatkowe substancje zwiększające napięcie skóry.

Nici hialuronowe – efekty

Końcowe efekty nici hialuronowych widoczne są po około 3-4 tygodniach. Z kolei te pierwsze zauważalne są już po jednym zabiegu. Skóra nabiera jędrności, zostaje nawilżona i staje się bardziej napięta przez co zmniejszają się zmarszczki. Rezultaty terapii mogą utrzymywać się przez około 1-2 lata (zależne jest to od kondycji skóry).

Bezpośrednio po zabiegu widoczne jest zaczerwienienie skóry i lekka opuchlizna. Dolegliwości te powinny zmniejszyć się po upływie kilku godzin.

Jak należy przygotować skórę do zabiegu?

Znacznie lepszy rezultat można otrzymać, gdy przed terapią stosuje się właściwe odżywianie i nawilżanie skóry. Podczas zabiegu niekiedy dochodzi do powstawania siniaków. Dlatego też warto przygotować się i przyjmować preparaty uszczelniające ściany naczyń krwionośnych np. witamina C, K oraz pić zioła takie jak arnika górska, miłorząb japoński i kasztanowiec. Wskazane są również zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych m.in. sonoforeza.

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu?

Ze względu na to, że po zabiegu mogą pojawić się siniaki, niewielki obrzęk lub zaczerwienienie warto smarować skórę żelem lub maścią na bazie ziół wzmacniających naczynia: arnika górska, witamina C lub witamina K. Wskazane jest również stosowanie preparatów nawilżających i łagodzących skórę.

Przeciwwskazania

  • ciąża;
  • karmienie piersią;
  • cukrzyca nieleczona;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • skłonność do keloidów;
  • infekcje skóry;
  • nowotwory.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

3 odpowiedzi

  1. Nie miałam zielonego pojęcia o istnieniu nici hialuronowych. Podoba mi się, że poruszacie temat w przystępny sposób dla każdej kobiety 🙂

  2. Ja po zabiegu mam olbrzymie siniaki a skóra jest wiotka i gorsza niż przed . Dlaczego? Jestem tydzień po zabiegu mam 50 nici na policzkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *