Mikropigmentacja powiek

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Mikropigmentacja powiek należy do najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu makijażu permanentnego. Efekt trwałych kresek na powiece górnej przyczynia się do komfortu w wykonywaniu codziennego makijażu, a także oszczędności czasu w czasie porannej toalety.

Mikropigmentacja powiek

Skóra powiek

Skóra powiek należy do jednych z najbardziej wrażliwych okolic w obrębie twarzy. Wykonując makijaż permanentny skóry powiek należy, w tym miejscu zwrócić szczególną uwagę, wykluczając wszelkie przeciwwskazania okulistyczne. Dodatkowo specjalista powinien być świadomym wrażliwości tej okolicy i stosować odpowiednie formy znieczulenia. Ważne również, aby operować różnorodnymi technikami stabilizacji powieki, która przyniesie oczekiwane efekty pigmentacji oka.

Ze względu na wyjątkową delikatność skóry powiek, a także na obecność mięśnia okrężnego oka, który może zareagować na wyraźną ingerencję w tym miejscu, bardzo istotne jest właściwie przygotowanie klientki do tego rodzaju zabiegu. Właściwie przeprowadzony wywiad, właściwy projekt kresek na powiece, a także prezentacja efektu końcowego zapewni pewność oraz bezpieczeństwo klientowi.

Podczas wywiadu kosmetycznego zdobywane jest nie tylko zaufanie, ale również informacje na temat:

  • chorób ogólnoustrojowych oraz przeciwwskazań tj. łuszczyca, cukrzyca, przyjmowanie leków sterydowych;
  • chorób okulistycznych tj. krótkowzroczność, jaskra, przewlekłe zapalenie gałki ocznej, choroby pasożytnicze powieki;
  • stosowania leków rozrzedzających krew;
  • przebytych zabiegów operacyjnych;
  • enukleacji (stan po usunięciu gałki ocznej).

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Podczas zabiegu mikropigmentacji powieki górnej na szczególną uwagę zasługują ujścia kanalików łzowych. Zlokalizowane są one w brodawce łzowej górnej oraz na dolnej powiece od strony gałki ocznej. Warto podkreślić, że obecność w tym miejscu pigmentu mogłaby doprowadzić do trwałego zabarwienia kanaliku oraz woreczka łzowego powodując permanentny efekt zasinienia gałki ocznej.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jak dobrać odpowiednie znieczulenie?

W większości przypadków zastosowanie znajdują maści znieczulające. Są one dozwolone, jednak wyłącznie wtedy gdy nie dostaną się do oka oraz nie będą zawierać związków przyczyniających się do obkurczania naczyń krwionośnych. Popularny krem znieczulający emla powoduje rozmiękczanie skóry. W związku z tym utrudnia pigmentację oraz możliwość szybkiego puchnięcia powieki podczas zabiegu, przyczyniając się do efektu mniej dokładnej kreski na powiece.

W zabiegu mikropigmentacji powiek najlepiej sprawdza się roztwór lidokainy. Z racji zagrożenia dostania się związków znieczulających do worka spojówkowego duża część substancji znieczulających zakazana jest do stosowania w obrębie gałki ocznej. Wszystko dlatego, że zawierają pochodne adrenaliny, która przyczynia się do obkurczania naczyń krwionośnych. Oprócz wystąpienia jaskry, w chwili dostania się do krwiobiegu, może przyczynić się do podwyższenia ciśnienia, arytmii serca, bólu głowy lub bólu wieńcowego.

Równomierna pigmentacja – jak ją uzyskać?

Warto podkreślić, że skóra powiek jest wyjątkowo cienka, delikatna oraz wrażliwa na uraz, podrażnienia czy przerwanie ciągłości naskórka. W makijażu permanentnym powiek dochodzi do absorpcji pewnej części pigmentu oraz usunięcia go z organizmu, dzięki działaniu limfocytów oraz fagocytów. Do większego urazu dochodzi na skutek wzmożonego wydzielania histaminy czyli mediatora procesów zapalnych. Wówczas odczuwalny jest świąd, ból, następuje obrzęk oraz duży ubytek pigmentu podczas procesu regeneracji.

Wskazówka

Podczas zabiegu klasycznej pigmentacji zarówno specjalistka jak i klient powinni mieć świadomość, że cząsteczki pigmentu, które znajdują się w pobliżu mieszków włosowych są eliminowane przez ujścia gruczołów łojowych. Wówczas kreska prezentuje się bardzo naturalnie. Chcąc jednak uzyskać efekt mocnych odcieni kresek należy korzystać z atestowanych pigmentów przeznaczonych wyłącznie do tych partii. Ważne także, aby podawać je pod właściwym kątem oraz z odpowiednią ilością uderzeń na sekundę.

Podsumowanie

Oczy oraz ich oprawa stanowią istotny element całej twarzy. Podobnie jak brwi również górna powieka oka w niektórych sytuacjach wymaga korekty w formie odpowiednio dobranej kreski. Element ten każdej osobie dodaje uroku. Jednak aby spełniała swoje funkcje musi być idealnie dobrana pod kątem kształtu, wielkości, grubości oraz długości.

Bibliografia

  1. Marciniak I., Kosmetologia Estetyczna, Mikropigmentacja powiek- ważne wskazówki, 4/2015.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *