Makijaż po 50 – podstawowe zasady

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Makijaż po 50 nie musi stanowić jedynie elementu wyjątkowych okazji. Może być również wykonywany jako codzienny krok w pielęgnacji cery dojrzałej. Warto jednak, aby w tego rodzaju makijażu trzymać się określonych zasad i wystrzegać się najczęściej popełnianych błędów. Jak więc prawidłowo wykonać makijaż po 50?

Makijaż po 50 - podstawowe zasady

Makijaż po 50 roku życia kieruje się określonymi zasadami i nieco różni się od tego, który wykonuje się mając 20 czy 30 lat. W związku z tym warto wzbogacać swoją wiedzę na temat pielęgnacji skóry i aktualizować ją pod kątem codziennego makijażu.

Makijaż po 50 – podstawowe zasady

Do głównych zasad makijażu po 50 roku życia należy:

  • właściwa pielęgnacja skóry;
  • wyrównanie kolorytu skóry;
  • podkreślenie kształtu brwi;
  • podkreślenie oczu i rzęs;
  • podkreślenie kości policzkowych;
  • naturalne wyeksponowanie ust.

1. Właściwa pielęgnacja skóry.

Odpowiednia pielęgnacja skóry, w tym regularne jej złuszczanie oraz nawilżanie, zarówno od środka jak i od zewnątrz sprawi, że makijaż będzie mógł być wykonany przy pomocy niewielkiej ilości kolorowych kosmetyków. W związku z tym należy pamiętać, aby w codziennej pielęgnacji cery dojrzałej zastosować nawilżanie, które zapewnią kosmetyki np. z kwasem hialuronowym bądź aloesem, a także codzienne złuszczanie martwych komórek naskórka. Ponadto warto pamiętać, aby nigdy nie chodzić spać w pełnym makijażu. Zanieczyszczenia skumulowane przez cały dzień na powierzchni naskórka spowodują zatykanie porów skóry, a także obciążają cerę, przyczyniając się do szybszego starzenia. W pielęgnacji domowej nie powinno zabraknąć również kremu z filtrem, który zapobiegnie nadmiernemu pochłanianiu szkodliwych promieni słonecznych, a co za tym idzie, wystąpieniu tzw. plam starczych.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

2. Wyrównanie kolorytu skóry.

Kluczem do makijażu cery dojrzałej jest odpowiedni dobór podkładu oraz nałożenie go we właściwej ilości. Należy pamiętać, aby omijać okolice oczu oraz szyję. Podkład powinien być aplikowany na nawilżoną wcześniej skórę, wówczas nie będzie osadzał się w zmarszczkach. Najlepiej kosmetyk nakładać gąbeczką (beauty blender) lub opuszkami palców. Podkład stosowany po 50 roku życia powinien posiadać lekką konsystencję oraz wykazywać właściwości rozświetlające, dzięki czemu skóra będzie wyglądać zdrowo, młodo i promiennie.

3. Podkreślenie brwi.

Aby zapobiec niewyraźnym rysom twarzy, które wraz z wiekiem stają się coraz bardziej rozmyte, warto uczesać oraz podkreślić brwi. Ten prosty trick nada cerze ładu oraz pewnego porządku. Tak naprawdę ciemne brwi potrzebują, jedynie właściwego ułożenia, zaś panie z jasnymi warto, aby podkreśliły ich kolor cieniem do powiek lub kredką. W tym wieku nie wskazana jest mocna regulacja brwi oraz wykonywanie henny w intensywnych odcieniach.

4. Podkreślenie oczu i rzęs.

Po 50 roku życia oczy stają się nieco smutne, a rzęsy cienkie i delikatne. Dlatego też, warto podkreślić spojrzenie tak, aby twarz nie wydawała się zmęczona. Najbezpieczniejszym zestawieniem będą cienie do powiek w barwach brązu i beżu oraz czarny tusz. W makijażu oka warto jasny cień nałożyć na całą powiekę górną, zaś ciemny od połowy, kierując się w stronę zewnętrznego kącika, delikatnie rozcierając jego kontury. Końcowym etapem jest wytuszowanie górnych oraz dolnych rzęs.

W makijażu oka należy unikać cieni perłowych, które są stosunkowo nietrwałe i osadzają się w zmarszczkach. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór cieni matowych w kolorach beżu, szarości oraz brązu.

5. Podkreślenie kości policzkowych.

W wieku 50 lat należy unikać nakładania różu w miejsce, które powstaje podczas uśmiechania się. Wszystko dlatego, że jeśli zostanie zmieniony wyraz twarzy efekt będzie nienaturalny, a wręcz komiczny. Najlepiej więc róż nałożyć na szczyt kości policzkowych.

6. Naturalne wyeksponowanie ust.

W makijażu ust należy kredką zaznaczyć ich kontur, po czym w całości przykryć je szminką. Kolor ust jest tak naprawdę kwestią gustu, jednak osobom starszym zaleca się wszelkie odcienie koralu i pomarańczy. Takie barwy doskonale odświeżają koloryt cery. Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie zwykłej wazeliny kosmetycznej, która oprócz połysku ust zapewni ich ochronę przed zimnym wiatrem oraz mrozem.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

4 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *