
Choroba (łac. aegritudo) to określenie każdego odstępstwa organizmu od zdrowia. Jest zaburzeniem funkcji lub uszkodzeniem części organizmu, który nie może prawidłowo funkcjonować. Występuje w momencie gdy działanie czynnika chorobotwórczego daje niekorzystne objawy, które znacznie różnią się od prawidłowego działania organizmu i są odstępstwem od zachowania homeostazy. Choroba to zwykle stan charakteryzujący się złym samopoczuciem oraz długotrwałym niedomaganiem organizmu lub jego danej części.
Kosmetologia (łac. cosmetologia) – słowo wywodzi się z języka greckiego i pochodzi od słów kosmetes – sługa toaletowy, kosmetikos – upiększający. Kosmetologia to dział nauki zajmujący się badaniem, leczeniem oraz pielęgnowaniem skóry, włosów i paznokci objętych chorobą lub defektem. Jest to wiedza związana z higieną życia jak i higieną odżywiania. Celem jej jest zwiększenie atrakcyjności ciała kobiet i mężczyzn przy pomocy różnego rodzaju zabiegów oraz kosmetyków, co niesie za sobą poprawę samopoczucia i przede wszystkim zwiększa pewność siebie oraz wpływa na własną samoocenę. Jej zadaniem jest przywrócenie lub poprawa wizerunku zewnętrznego człowieka.
Masaż to forma oddziaływania na ludzki organizm, podczas której wykorzystuje się bodźce mechaniczne. Należy do nich m.in. głaskanie, ucisk, czy wibracja tkanek, których zadaniem jest wywołanie fizjologicznych odczynów w organizmie. Oznacza to, że masaż wykazuje działanie lecznicze, zapobiegawcze, relaksacyjne oraz kosmetyczne.
Medycyna estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych ukierunkowanych na profilaktykę starzenia się skóry. Zakres medycyny, do której wlicza się kierunek medycyny estetycznej obejmuje wykonywanie zabiegów o nieinwazyjnym lub małoinwazyjnym stopniu swojego działania. Głównym, a zarazem nadrzędnym celem jej jest zwiększenie atrakcyjności pacjenta pod względem fizycznym.
Naturalne kosmetyki to produkty stworzone na bazie składników naturalnych czyli związków pochodzenia roślinnego, mineralnego lub zwierzęcego. Oprócz tego, w kwestii produkcji kosmetyków naturalnych istotne jest pozyskiwanie ich komponentów. Proces ten powinien odbywać za sprawą metod fizycznych takich jak ekstrakcja, filtracja, suszenie, tłoczenie, destylacja, mielenie czy przesiewanie.
Oficjalnie mówi się, że kosmetyki naturalne nie powinny zawierać żadnych syntetycznych składników.
Uroda (łac. pulchritudo) – związana jest przede wszystkim z wyglądem ciała. Stanowi jeden z najważniejszych czynników, który kieruje i decyduje o zachowaniach ludzi wobec innych. Uroda również wpływa na własną samoocenę oraz pewność siebie. Jest mocną determinantą sympatii, a także szczerości, warunkuje kontakty międzyludzkie. Jest znacząca w przypadku zawierania nowych znajomości i w początkowych etapach tworzenia się związków.
Zdrowie to moment, w którym organizm odczuwa fizyczny i psychiczny dobrostan. Określane jest również jako brak w organizmie choroby lub pewnego stopnia niepełnosprawności. Zdrowie to sposób życia, ponieważ zdrowie określa również realizowanie swoich marzeń, zaspokajanie swych potrzeb, zmienianie środowiska oraz radzenie sobie z nim.
Korektor pod oczy to jeden z ważniejszych elementów makijażu. Już aplikacja jego cienkiej warstwy potrafi zdziałać cuda. Celem korektora jest ożywienie skóry, zapewnienie jej blasku, maskowanie cieni pod oczami oraz wygładzenie drobnych zmarszczek.
Korektor to kosmetyk stosowany do tuszowania niedoskonałości cery. Należą do nich między innymi cienie pod oczami, popękane naczynka, przebarwienia skóry, rumień, wykwity skórne. Ze względu na to, że służy on maskowaniu wielu mankamentów cery, występuje w wielu barwach, które ułatwiają zapewnienie właściwego wyglądu skóry. Cielisty odcień to kolor uniwersalny, który bardzo dobrze sprawdza się w kamuflowaniu zmarszczek oraz większych bruzd. Różowy z kolei rozświetla szarą i zmęczoną skórę. Zielony likwiduje zaczerwienienia oraz popękane naczynka, żółty zmniejsza cienie pod oczami.
Należy zaznaczyć, że korektor pod oczy musi posiadać właściwy kolor, aby dobrze wkomponował się w cały makijaż. Powinien występować w odcieniu podkładu, być nieco jaśniejszy lub odrobinę bardziej żółty. Korektor pod oczy powinien posiadać ciepły odcień, a nie zimny. Nakłada się go poniżej powieki, a nie na nią. W innej sytuacji występujące tam zmarszczki, zbiorą kosmetyk. Korektor warto również nakładać po bocznej stronie grzbietu nosa oraz na kości policzkowe. Tak zaaplikowany należy utrwalić sypkim pudrem, stosując do tego specjalny pędzel.
Przed aplikacją korektora na skórę warto nałożyć krem nawilżający oraz podkład. Następnie nanieść na opuszek palca serdecznego lub środkowego i delikatnie, ruchami oklepywania rozprowadzić w miejscach objętych problemem. Korektor można również rozmieścić na skórze przy użyciu pędzelka lub gąbeczki beauty blender. Całość makijażu należy zakończyć cienką warstwą pudru sypkiego.
Wyróżniamy obecnie kilka rodzajów korektorów. Jednak można je podzielić na dwie podstawowe grupy.
Gama kolorów jakie posiadają korektory jest bardzo szeroka. Wybór określonego, ściśle związany jest ze schematem kolorów przeciwstawnych. Zgodnie z nim zmiany skórne w odcieniu czerwonym lub różowym neutralizuje się kolorem zielonym. Z kolei miejsca sine lub w kolorze niebieskim, korektorem w kolorze żółtym.
Wyróżniamy korektory w kolorach:
![]() |
Kwas hialuronowy tabletki
Kwas hialuronowy znajduje się w skórze, dzięki czemu czyni ją gładką, elastyczną i bez zmarszczek. Z wiekiem jego ilość jednak maleje i należy dostarczać go do organizmu, aby uzupełnić powstające braki …Zobacz więcej... |
![]() |
Kolagen naturalny - skóra i stawy
Kolagen od bioalgi to naturalny, najwyższej jakości hydrolizat kolagenu. Jest to najważniejsze białko, które wpływa na jakość skóry. Jego odpowiednia ilość zapobiega powstawaniu zmarszczek, cellulitu, rozstępów, ...Zobacz więcej... |
Zapisz się do newslettera!
Zostań z nami
Polecane artykuły