Jak przedłużyć opaleniznę?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Jak przedłużyć opaleniznę? To pytanie zadajemy sobie kiedy następuje koniec urlopu wakacyjnego. Nic dziwnego, bowiem opalenizna sprawia, że czujemy się lepiej we własnym ciele, bardziej atrakcyjnie, a sama skóra wygląda na bardziej zdrową.

Jak przedłużyć opaleniznę?

W celu przedłużenia efektu wakacyjnej opalenizny bardzo ważne jest prawidłowe przygotowanie skóry. Odpowiednio zadbana, powinna być zarówno przed opalaniem, w trakcie jak i po opalaniu. Bardzo ważne przed wyjściem na słońce jest wykonywanie w pielęgnacji domowej peelingu skóry, minimum raz w tygodniu oraz codzienne lub indywidualnie dobrane do potrzeb każdego z nas nawilżanie skóry po wykonaniu wieczornej kąpieli. Dobrym rozwiązaniem będzie również korzystanie z suplementów diety, które będą stymulować produkcję melaniny w skórze np. z beta-karotenem, przeciwutleniaczami, astaksantyną, miedzią oraz olejem z wiesiołka. Suplementację warto rozpocząć na około tydzień przed wyjazdem wakacyjnym i zakończyć po tygodniu od powrotu.

Jak przedłużyć opaleniznę?

Podstawową czynnością przedłużającą efekt opalania się jest właściwie przygotowanie skóry do tego procesu. A więc korzystanie z peelingów, nawilżanie skóry oraz właściwa suplementacja.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Bardzo ważne jest również stosowanie w trakcie opalania kremu z filtrem 20-30 SPF z częstotliwością co około 2 godziny. Podczas opalania skóra wysuszana jest przez słońce, dlatego też w jego trakcie należy regularnie ją nawilżać, zarówno od zewnątrz w postaci kremów pielęgnacyjnych oraz od wewnątrz spożywając odpowiednią ilość wody w ciągu dnia. Choć to szczegół, istotna jest również forma aplikacji kosmetyków na skórę. Należy je wklepywać, a nie wcierać.

W celu dłuższego utrzymania się opalenizny należy zrezygnować z gorących kąpieli. Mogą one podrażniać wrażliwy naskórek. Warto także odstawić alkohol oraz palenie papierosów. Skóra u osób z takimi nawykami szybciej stanie się szara i matowa. Aby utrwalić efekt letniej opalenizny, szczególnie zaleca się suplementację produktami z beta-karotenem, który gromadzi w skórze melaninę nadając jej stopniowo brązowy kolor.

Inne formy przedłużania opalenizny

1. Samoopalacze, olejki i balsamy brązujące.

Do innych form przedłużania efektu opalonej skóry należą samoopalacze i inne kosmetyki o działaniu brązującym. Ich stosowanie utrwali brązowy kolor skóry oraz ewentualne nierówności. W celu uniknięcia nieestetycznych smug warto do samoopalacza dodać kilka kropel balsamu nawilżającego, który zapewni lepsze rozprowadzanie się kosmetyku na skórze. Z kolei balsamy brązujące lub olejki posiadają bardzo zbliżone barwniki do tych znajdujących się w samoopalaczach, jednak wykazują o wiele delikatniejsze działanie. Zaletą tego jest jednak kontrolowanie intensywności opalenizny.

2. Solarium.

Solarium to kolejny sposób na przedłużenie letniej opalenizny. Jednak nie jest on tak często zalecany jak inne. A to ze względu na to, że nie należy do zdrowych form poprawy wyglądu ciała.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

2 odpowiedzi

  1. Ja jestem totalnym bladziochem i nie zamierzam tego zmieniać, ale moja koleżanka lubi od czasu do czasu pójść na solarium, więc podrzucę jej ten wpis, może okaże się pomocny 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *