Jak pozbyć się opalenizny?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Jak pozbyć się opalenizny? To pytanie zadajemy sobie dopiero wtedy, gdy przesadzimy z kąpielami słonecznymi lub wizytami w solarium. Tak zwana skóra muśnięta słońcem wygląda na bardziej atrakcyjną i zdrowszą. Z kolei ciemna uważana jest za sztuczną i mało estetyczną. Jak więc poradzić sobie z tego rodzaju problemem? Przedstawiamy domowe sposoby na pozbycie się intensywnej opalenizny.

Jak pozbyć się opalenizny?

Niemal każdy uwielbia się opalać, ponieważ w znaczny sposób poprawia to wygląd skóry oraz zwiększa jej atrakcyjność. Warto jednak zaznaczyć, że uzyskanie idealnej opalenizny nie jest łatwe. Podczas opalania należy pamiętać o ochronie UV, ponieważ w dużej ilości promienie słoneczne szkodzą nie tylko skórze, ale i zdrowiu. Efektem zbyt długiej ekspozycji na słońce jest mocno opalona skóra, która po czasie staje się przesuszona i łuszczy się. W jaki sposób zapobiec więc intensywnej opaleniźnie?

Jak pozbyć się opalenizny, która jest zbyt mocna?

Na początku należy wspomnieć, że podczas opalania bardzo ważna jest ochrona przeciwsłoneczna. Dodatkowo nie należy przesadzać ze zbyt długim czasem ekspozycji skóry na słońce, ponieważ oprócz mocno opalonego naskórka można nabawić się poparzeń słonecznych. Jeśli jednak doszło już do tego, warto wypróbować sprawdzone, domowe sposoby na załagodzenie tego stanu.

1. Rozjaśniający peeling do skóry.

Bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się ciemnej opalenizny są peelingi oraz wszystkie kosmetyki wykazujące działanie złuszczające. Peelingi oczywiście można wykonywać samodzielnie w domu.

Składniki:

Wszystkie składniki należy dokładnie ze sobą wymieszać i wykonać peeling skóry poprzez powolne ruchy okrężne. Zabieg złuszczy martwe komórki naskórka, wygładzi go oraz rozjaśni koloryt. Grejpfrut jest bogatym źródłem witaminy C oraz wykazuje właściwości przeciwbakteryjne. Sok z cytryny z kolei jest silnym przeciwutleniaczem, który odmładza skórę. Sól himalajska działa silnie złuszczająco, pobudza krążenie krwi i ujędrnia.

2. Rozjaśniająca maseczka z cytryny i aloesu.

Bardzo dobrym sposobem na rozjaśnienie skóry są również kosmetyki w postaci maseczek.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Składniki:

  • 1 łyżeczka soku z cytryny;
  • 2 liście świeżego aloesu.

Cytryna wykazuje właściwości rozjaśniające, a także zaliczana jest do grupy antyoksydantów, których zadaniem jest neutralizowanie szkodliwego wpływu wolnych rodników na organizm. Witamina C dodatkowo podnosi odporność skóry oraz wpływa na kondycję jej naczyń. Aloes z kolei cechuje się bardzo dobrymi właściwościami nawilżającymi.

3. Łagodząca maseczka z wody różanej i drewna sandałowego.

Składniki:

  • 2 łyżki wody różanej;
  • 2 łyżeczki sproszkowanego drzewa sandałowego.

Woda różana oczyszcza i tonizuje (wyrównuje pH) skórę całego ciała. Z kolei drzewo sandałowe charakteryzuje się właściwościami chłodzącymi i łagodzącymi.

4. Kojąca maseczka z miodu i jogurtu.

Składniki:

Tego rodzaju kosmetyk do absolutnie najtańszy sposób na pozbycie się zbyt intensywnej opalenizny. Jogurt bardzo dobrze nawilża skórę, jak również łagodzi i niweluje jej podrażnienia. Miód złuszcza martwe komórki skóry oraz zapobiega jej suchości, dodatkowo zapewniając jędrność i elastyczność.

Zobacz również: Opalanie – wady i zalety.

Jak długo utrzymuje się opalenizna?

Należy zaznaczyć, że na skórze dobrze nawilżonej opalenizna utrzymuje się znacznie dłużej. Jest to jednak kwestia bardzo indywidualna. Wszystko zależy oczywiście od rodzaju skóry. U osób z ciemniejszym fototypem opalenizna utrzymuje się dłużej, a także sama skóra szybciej brązowieje. Z kolei osoby z jasną karnacją często opalają się na czerwono i częściej ulegają oprzeniom słonecznym.

Wyraźna opalenizna utrzymuje się na skórze około 10 dni, w większym stopniu jednak znika w przeciągu 28 dni. Wszystko dlatego, że w tym czasie naskórek samoczynnie złuszcza się, a jego komórki obumierają.



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *