Derma roller – jak skutecznie odmłodzić skórę?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Derma roller to stosunkowo nowa metoda odmładzania skóry wykorzystywana w kosmetologii. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozbyć się nieestetycznych zmarszczek oraz w naturalny sposób pobudzić skórę do odnowy. Derma roller – jak skutecznie odmłodzić skórę ?

Czym jest Derma roller?

Jest to urządzenie kosmetyczne, które zbudowane jest z małego wałeczka pokrytego igłami. Igły te mogą posiadać różne długości, od których uwarunkowane jest ich zastosowanie. Długość igieł wynosi 0,2 mm do 0,5 mm. Proces „leczenia” skóry Derma rollerem polega na nakłuwaniu jej powierzchni i tworzeniu mikroskopijnych dziurek. Wywołuje to stan zapalny i prowadzi do samoregeneracji skóry.

Jak działa Derma roller?

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Derma rollera polega początkowo na odpowiednim przygotowaniu skóry twarzy, a więc wykonaniu dokładnego demakijażu i delikatnego peelingu. Następnie po czynnościach oczyszczających skórę wykonywany jest masaż twarzy przy pomocy urządzenia Derma roller. Czas masażu wynosi około  3-5 minut. Po jego zakończeniu nakładane są na skórę substancje aktywne w postaci np. serum, ampułki czy maski na twarz. Derma roller w znaczny sposób ułatwia absorpcję składników aktywnych w głąb skóry powodując jej większe odżywienie i regenerację. Substancje aktywne nałożone na skórę, dzięki wykorzystaniu urządzenia Derma roller, trafiają w bardzo szybkim tempie do skóry właściwej, co przynosi spektakularne efekty całego zabiegu.

Zabiegi z wykorzystaniem urządzenia Derma roller wykonywane są w serii, która wynosi 3-6 powtórzeń w odstępach średnio co 4 tygodnie. Można je wykonywać przez cały rok.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jakie korzyści daje zabieg Derma roller?

Derma roller to zabieg, który ma na celu pobudzić w naturalny sposób skórę do produkcji kolagenu oraz wyzwolić w niej procesy samonaprawcze. Ponadto zabieg z wykorzystaniem urządzenia Derma roller usprawnia absorpcję składników aktywnych w głąb skóry, dzięki czemu w szybszym tempie zostaje ona odżywiona. Skóra staje się bardziej wygładzona, jej koloryt poprawiony, a struktura napięta.

Zalety zabiegu

Derma roller - jak skutecznie odmłodzić skórę?

Dla kogo przeznaczony jest Derma roller?

Przede wszystkim dla osób, które oczekują rewitalizacji, rozjaśnienia i pobudzenia skóry do odnowy. Zabiegi zalecane są także osobom chcącym zwiększyć jędrność skóry, poprawić jej napięcie oraz zredukować drobne zmarszczki i przebarwienia.

Przeciwwskazania

Jaka jest cena zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Derma roller?

Cena zabiegu może wahać się nieznacznie i zależy od kosmetyków jakie zostaną w nim wykorzystywane do zabiegu, jak również od partii ciała, którą poddajemy terapii. Średnia cena na okolicę twarzy wynosi około 300 zł. Z kolei na dekolt i szyję około 100 zł. Jeżeli chodzi o samą okolicę oczu i ust to koszt wynosi mniej więcej 250 zł.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

10 Responses

  1. O kurcze, w ogóle nie słyszałam o czymś takim! Ale patrząc na w sumie niewielką cenę, chętnie dowiem się, czy w mojej okolicy jest coś takiego 🙂

  2. Słyszałam już o tej metodzie. Sama jeszcze nie korzystałam. Gdybym miała możliwość na pewno bym się zdecydowała.

  3. Już wiele o tym słyszałam. Jednak ja jestem zdania, że od młodości trzeba odpowiednio dbać o skórę i jest to najlepszy przepis na młodość. Jak już się zestarzejemy to nic nie pomoże – biologicznie już skóra nie będzie dawała rady. Warto pamiętać, że takie zabiegi i tak trzeba powtarzać, a nie sądzę żeby mega pomogły osobom, które bardzo potrzebują pomocy.

  4. Słyszałam wiele dobrego na temat dermarollerów, ale sama nie zdecydowałam się jeszcze na żaden zabieg ani zakup swojego 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *