Depilacja twarzy – rodzaje zabiegów

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Depilacja twarzy u kobiet do niedawna była tematem tabu. Nie bez powodu. Osoby borykające się z zaburzeniami hormonalnymi oraz te, u których występuje owłosienie o ciemnym zabarwieniu odczuwają zawstydzenie oraz wiążący się z tym dyskomfort psychiczny. Jak pomóc sobie z problemem owłosienia? Przedstawiamy najbardziej popularne metody depilacji włosów na twarzy.

Sposoby depilacji twarzy

Dlaczego depilujemy twarz?

Owłosienie na twarzy (meszek włosowy) występuje u każdego, niezależnie od płci czy wieku. Jednak to jaką gęstość, grubość oraz kolor posiada zależne jest od czynników genetycznych, a także w dużej mierze od gospodarki hormonalnej. U kobiet, u których na twarzy meszek włosowy przybiera postać twardych, ciemnych włosów, dochodzi do tzw. zaburzeń hormonalnych, których nie należy lekceważyć. W związku z tym zaleca się wizytę u specjalisty endokrynologa lub ginekologa, ponieważ zaburzenia dotyczą przede wszystkim hormonów płciowych (androgenów).

Wówczas lekarz zleca terapię farmakologiczną, która ma na celu zmniejszenie objawów w postaci nadmiernego, ciemnego owłosienia. Sama pacjentka może również wykonywać zabiegi poprawiające wygląd skóry twarzy, a jednocześnie własny komfort psychiczny decydując się na tzw. depilację twarzy.

Zabiegi z zakresu depilacji wykonywane są również wtedy gdy owłosienie nie wychodzi poza właściwie normy. Oznacza to, że kobiety pozbywają się również delikatnego i jasnego owłosienia, które nie jest wywołane żadnymi odchyleniami ze strony gospodarki hormonalnej. Działanie to bardziej potęgowane jest chęcią posiadania uczucia zupełnie gładkiej skóry.

Sposoby depilacji twarzy

Do najczęściej wykonywanych metod depilacji twarzy należy:

1. Depilacja twarzy pastą cukrową.

Zabieg depilacji pastą cukrową należy do metod naturalnych. Stanowi więc doskonałą alternatywę dla wosku. Dzięki swojej naturalności może być stosowana nawet w przypadku cery wrażliwej lub z atopowym zapaleniem skóry (AZS).

Do przygotowania pasty cukrowej potrzeba

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • 3/4 szklanki wody;
  • 1/2 szklanki cukru;
  • 1/2 cytryny.

Przygotowanie

Do garnka należy wlać 3/4 szklanki wody, wsypać cukier oraz dodać sok z połówki cytryny. Tak przygotowaną mieszankę należy gotować do momentu aż powstawanie brązowa masa. Cennym dodatkiem do pasty cukrowej mogą być zioła np. rumianek, które nadają jej dodatkowych właściwości pielęgnacyjnych. Zagotowaną masę należy następnie odstawić do ostygnięcia. Wówczas gotowa będzie do użytku.

Depilacja pastą cukrową zapewnia efekt gładkiej skóry na około 3 tygodnie.

2. Depilacja twarzy woskiem.

Depilacja woskiem to kolejny równie popularny sposób usuwania owłosienia z okolic twarzy. Obecnie występuje on już w przygotowanych wcześniej plasterkach, dzięki czemu depilacja staje się prosta i szybka. Należy pamiętać jedynie o wcześniejszym ich rozgrzaniu w dłoni, aby mogły spełnić swoje funkcje. Następnie należy przyłożyć plasterki w określone miejsce zgodnie ze wzrostem włosów i energicznie zerwać w przeciwnym kierunku. Depilacja woskiem należy do metod nieco bardziej agresywnych ze względu na fakt, że nieodpowiednio wykonana może pozostawić po sobie podrażnienia, stany zapalne, siniaki, a także alergię.

3. Depilacja twarzy laserem.

Depilacja twarzy przy użyciu nowoczesnej technologii jaką jest laser daje najlepsze efekty, zapewniając gładką skórę. Lasery należą do trwałych metod redukcji owłosienia, ale tylko i wyłącznie w przypadku włosów ciemnych. Aby efekty były zauważalne i przede wszystkim trwałe zabieg należy wykonać kilkukrotnie. Warto pamiętać również o tzw. zabiegach przypominających, których celem jest podtrzymywanie efektów wcześniej wykonanej całej serii wizyt.

4. Depilacja twarzy nitką.

W Polsce metoda ta jest jeszcze mało powszechna, choć nieustannie jej popularność wzrasta. Jest metodą tanią i przede wszystkim całkowicie bezpieczną. Głównie wykonywana jest w gabinetach kosmetycznych, jednak można przeprowadzić ją samodzielnie, po wcześniejszym odbyciu szkolenia.

5. Depilacja twarzy pęsetą.

Metoda stosowana jest przede wszystkim we własnym zakresie, w domu. Korzystanie z niej zaleca się przede wszystkim w przypadku małej ilości włosów. Przy włosach gęstych może przyczynić się do dużej bolesności, a co za tym idzie podrażnień skóry.

Podsumowanie

Wybór metody depilacji zależny jest głównie od rodzaju oraz koloru owłosienia. Decyzję o wyborze metody nie należy podejmować pochopnie. W tym celu warto skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem, który po zdiagnozowaniu rodzaju skóry oraz włosów pomoże podjąć najlepszą decyzję.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *