Akcesoria do pedicure – charakterystyka

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Akcesoria do pedicure to podstawowe narzędzia przeznaczone do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych stóp. Sprawdźmy, które są najważniejsze oraz jak prawidłowo z nich korzystać.

Akcesoria do pedicure - charakterystyka

Przybory do zabiegu pedicure ułatwią pielęgnację stóp, a co za tym idzie pozwalają utrzymać zadbane paznokcie oraz naskórek w obrębie ich podeszwy. Aby stopom niczego nie brakowało, nie należy wyłącznie korzystać z usług gabinetów kosmetycznych. Pedicure można wykonać samodzielnie w domu stosując do tego odpowiednie przybory.

Akcesoria do pedicure – charakterystyka

Oto podstawowe i najważniejsze akcesoria do pedicure, który można wykonać samemu w domu.

1. Cążki lub obcinacz do paznokci.

Odpowiednio obcięte paznokcie to bardzo ważna kwestia w pielęgnacji stóp. Przekłada się to później na ich właściwy wzrost oraz prawidłowy kształt. Duże znaczenie ma również odpowiednia długość płytki paznokciowej. Zbyt długie paznokcie stanowią przeszkodę w czynnościach dnia codziennego oraz nie najlepiej się prezentują. Zbyt krótkie z kolei stanowią dyskomfort oraz ból podczas chodzenia. W tym celu warto zainwestować w odpowiedni przyrząd do ich obcinania. Najczęściej stosowany jest obcinacz do paznokci, który obecnie występuje w wielu rodzajach oraz kształtach. Można dostać go w każdej stacjonarnej drogerii oraz sklepach internetowych.

Paznokcie skracać można również przy pomocy nożyczek lub cążek. W tym przypadku należy jednak posiadać doświadczenie i umiejętność operowania nimi. W łatwy sposób można bowiem się nimi zakuć lub zbyt krótko obciąć płytkę paznokciową.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

2. Cążki do skórek.

Na pielęgnację zasługują nie tylko paznokcie, ale również skórki, które je otaczają. Ich pogorszony stan zwykle wynika z przesuszenia skóry, niedoborów składników odżywczych lub nadmiernego kontaktu z detergentami. Aby zapobiegać temu problemowi, warto korzystać z rękawiczek ochronnych podczas prac domowych, a także stosować preparaty z witaminą A czy aloesem. Skórki należy również przycinać. Nie wolno jednak wykonywać tej czynności zbyt często, ponieważ naskórek coraz szybciej będzie się regenerował powodując odwrotny skutek od zamierzonego.

3. Szczoteczka do paznokci.

Jej zadaniem jest dokładne czyszczenie paznokci np. po piłowaniu. Występują w różnych wzorach oraz kolorach.

4. Pilnik do paznokci.

To jedne z najbardziej popularnych i potrzebnych akcesoriów do pedicure. Dzięki nim można wyprofilować płytkę paznokcia według własnych potrzeb. Pilniki do paznokci występują w różnych rodzajach i kształtach (prosty, banan, półokrągły). Każdy rodzaj charakteryzuje się inną ziarnistością Najniższa gradacja 80-100 wykazuje najmocniejsze działanie, z kolei najwyższa 240-500 jest najdelikatniejsza. Ponadto występują pilniki wykonane z różnych materiałów. Najlepsze i najczęściej stosowane to pilniki papierowe przeznaczone dla każdego rodzaju paznokci. Najbardziej łagodne to pilniki szklane.

5. Blok polerski.

Zadaniem bloczków polerskich jest nadawanie płytce połysku i gładkiej powierzchni. Stosowanie ich przed nałożeniem lakieru zwiększy jego trwałość oraz przyczepność do płytki paznokciowej.

6. Waciki bezpyłowe.

Waciki bezpyłowe zapewniają brak kruszenia się materiału i komfort w postaci nie pozostawiania po sobie żadnych śladów takich jak pyłki lub włókna podczas przecierania płytki paznokciowej zmywaczem bądź acetonem.

7. Tarka do stóp.

Służy do usunięcia grubej warstwy martwych komórek naskórka, które najczęściej gromadzą się w okolicach guzowatości kości piętowej oraz głowy kości śródstopia pierwszego i piątego palca u stopy. Przed zastosowaniem tarki warto wcześniej namoczyć stopy, wówczas zdecydowanie łatwiej jest złuszczyć nagromadzoną warstwę rogową.

8. Separatory.

Służą do oddzielenia palców stóp tak, aby ułatwić malowanie paznokci oraz zapobiec ich ewentualnemu zetknięciu się. Występują w formie niewielkich rozmiarów wkładek, które aplikuje się między palce. Separatory posiadają różne kształty i kolory.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

3 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *