Usuwanie tkanki tłuszczowej – nieinwazyjne sposoby

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Usuwanie tkanki tłuszczowej jaką gwarantuje obecnie szeroko rozwinięta kosmetologia pozwala zastąpić inwazyjny zabieg liposukcji czyli operacyjną metodę odsysania tłuszczu. Dzięki nowoczesnym technologiom wykorzystanym w kosmetologii można w szybki i bezbolesny sposób pozbyć się nadmiaru tłuszczu z danych partii ciała bez poddawania się okresowi rekonwalescencji.

Usuwanie tkanki tłuszczowej - nieinwazyjne sposoby

Usuwanie tkanki tłuszczowej – nieinwazyjne sposoby

Nieinwazyjne zabiegi wyszczuplające zapewniają pozbycie się zbędnych centymetrów w danej okolicy ciała, ujędrnienie skóry oraz redukcję cellulitu. Zaleca się je osobom, które posiadają umiarkowaną (nie nadmierną) ilość tkanki tłuszczowej, a także chcących wymodelować i podkreślić daną partię swojego ciała.

Do głównych, nieinwazyjnych metod usuwania tkanki tłuszczowej zalicza się:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • lipolizę ultradźwiękową (kawitacyjną);
  • kriolipolizę (lipoliza niskotemperaturowa);
  • karboksyterapia.

1. Lipoliza ultradźwiękowa.

To zabieg, który nie przerywa ciągłości skóry, a cała procedura zabiegowa polega na przyłożeniu głowicy urządzenia do powierzchni skóry, która emituje ultradźwięki. W wyniku pracy głowicy przenikają one w głąb skóry, do tkanki tłuszczowej wywołując w niej zjawisko kawitacji (powstawanie pęcherzyków gazu w komórkach tłuszczowych). Te niewielkie pęcherzyki mimo krótkiego czasu działania posiadają możliwość uszkadzania błon komórkowych adipocytów oraz stymulacji ich rozpadu. Zjawisko to przyczynia się do powstawania stanu zapalnego w skórze, który utrzymuje się przez okres kilku do kilkunastu dni. W tym czasie również dochodzi do resorpcji rozbitych komórek tłuszczowych.

2. Kriolipoliza.

Mechanizm działania kriolipolizy polega na oddziaływaniu niskiej temperatury na tkankę tłuszczową. Temperaturę obniża się do pewnego stopnia, ponieważ w innym przypadku mogłoby dojść do efektu odmrożenia. Na 2-3 dni po zabiegu w skórze pojawia się stan zapalny, który ustępuje po około 7-14 dniach. Stan zapalny wyzwala produkcję limfocytów, histocytów oraz innych komórek, które przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej i po jego ustąpieniu zachodzi proces fagocytozy, a więc makrofagi zaczynają otaczać i pochłaniać komórki tłuszczowe, aby stopniowo redukować je z organizmu. Ostatecznym efektem jest zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej w ciele.

3. Karboksyterapia.

Karboksyterapia jest metodą dość uniwersalną, ponieważ wykorzystywana jest do odchudzania, redukcji rozstępów, a także ujędrniania skóry.

Zabieg polega na kontrolowanym podawaniu dwutlenku węgla (CO2) podskórnie lub śródskórnie przy pomocy igły. Wprowadzany gaz rozchodzi się równomiernie w wewnętrznych warstwach skóry, który przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych, a także zapewnia lepsze odżywienie i dotlenienie tkanek. Pobudzone krążenie stymuluje drenaż limfatyczny poprawiając tym metabolizm, a co za tym idzie wydalanie tłuszczu z organizmu.

Podsumowanie

Nieinwazyjne sposoby usuwania tkanki tłuszczowej skierowane są przede wszystkim dla osób posiadających obawy przed operacyjnym zabiegiem liposukcji. Wyżej wymienione metody są zabiegami bezbolesnymi i co najważniejsze nie wiążą się z okresem rekonwalescencji. Oznacza to, że tuż po zabiegu klient jest w stanie od razu funkcjonować, nie wykluczając z życia obowiązków dnia codziennego.

Bibliografia

  1.  Przylipiak A., Niczyporuk M., Galicka E., Donejko M.,Głażewska E., Kakareko K., Przylipiak J., Podstawy Medycyny Estetycznej, Kresowa Agencja Wydawnicza KAW, Białystok 2014.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

3 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *