Ozon w kosmetologii

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Ozon w kosmetologii od lat znajduje szerokie zastosowanie. Dużą popularnością cieszą się zabiegi z wykorzystaniem tak zwanych ozonowych olejków roślinnych, które na dużą skale stosowane są również w medycynie estetycznej oraz farmacji.

Ozon w kosmetologii

Ozon

Ozon to gaz, który jest cięższy od powietrza, jest nietrwały oraz w łatwy sposób ulega rozkładowi. Należy podkreślić, że szybciej rozkłada się w wodzie niż w powietrzu. Jest to uwarunkowane odczynem oraz rodzajem jego zanieczyszczeń. Ozon to silny związek utleniający się, zdecydowanie silniejszy od tlenu. Dzięki temu wykazuje właściwości bakteriobójcze, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze.

Proces produkcji ozonu obejmuje zasadę cichego, elektrycznego wyładowania w zmiennym polu wysokiego napięcia, które działa na strumień czystego tlenu lub powietrza. Ozon w kosmetologii bądź medycynie estetycznej pozyskiwany jest z czystych generatorów.

Ozonowane oleje

Należy podkreślić, że ozon wykazuje chemiczne powinowactwo do tłuszczy tworząc związki, które pod wpływem wody uwalniają wolny tlen. W tej sytuacji wykorzystywany jest olej z oliwek, który cechuje się korzystnymi właściwościami dla skóry, przez co stanowi komponent wielu kosmetyków oraz medykamentów. Bezpośredni kontakt oliwy z potem znajdujący się na powierzchni skóry przyczynia się do uwalniania związków aktywnych biologicznie, które wykazują właściwości rewitalizujące, ochronne i natleniające.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Ponadto naozonowana oliwa stosowana w pielęgnacji skóry poprawia jej wygląd, leczy oraz łagodzi zmiany chorobowe. Korzystne właściwości pielęgnacyjne wykazano również w ozonowanym oleju słonecznikowym.

Ozon w kosmetologii

Ozonoterapia to powszechnie znana metoda terapii, która swoje zastosowanie znalazła m.in. w kosmetologii. Jej działanie opiera się na regulacji naturalnych procesów funkcjonowania skóry, a także stymulacji jej do regeneracji i odbudowy.

Zobacz również: Prądy d’Arsonvala.

Ozonowane oleje, a także maści, kremy czy żele na bazie tych olejów stosuje się w wielu zabiegach kosmetycznych, a także przyczyniają się do utrzymywania efektów zabiegów takich jak:

Uwaga!

Zbyt krótki proces ozonowania olejów może przyczynić się do powstawania w produkcie niebezpiecznych dla zdrowia aldehydów.

Bibliografia

  1. Sadowska-Pietrzak J., Kosmetologia Estetyczna, Zastosowanie ozonu w kosmetologii i medycynie estetycznej, 3/2013.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *