Maska led w leczeniu trądziku – jak działa?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Maska led to nowość kosmetyczna, która znalazła zastosowanie w wielu kierunkach poprawy jakości naszej skóry. Jakie właściwości wykazuje oraz czy jest skuteczną terapią leczenia skóry? Sprawdźmy.

Maska led w leczeniu trądziku - jak działa?

Maska led to nowa technologia wykorzystywana w kosmetologii. Jej dużą zaletą jest to, że można ją zastosować samodzielnie w domu, a jej użycie jest banalnie proste. Tak naprawdę terapia światłem led wykorzystywana była już od dawna, co tylko potwierdza korzystny wpływ na naszą skórę.

Maska led – jak działa?

Wiązka światła emitowana przez maskę, przedostająca się do komórek skóry, pobudza zachodzące tam procesy życiowe. Jej skuteczność można nawet porównywać do działania wiązki laserowej. Istotną kwestią jest to, że zabiegi z tego zakresu są zupełnie bezinwazyjne, bowiem nie naruszają struktury skóry. Maska led pobudza w naturalny sposób komórki skóry oraz intensyfikuje jej procesy regeneracyjne.

Oprócz właściwości przeciwbakteryjnych, które zalecane są w leczeniu trądziku pospolitego, istnieją również inne wskazania do stosowania tej terapii. Należą do nich:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • rozjaśnianie przebarwień skóry
  • wzmacnianie naczyń krwionośnych
  • łagodzenie podrażnień skóry oraz przyspieszenie procesów gojenia się
  • pobudzanie syntezy kolagenu, odmładzanie skóry

Ponadto maska led wyposażona jest w 3 podstawowe kolory:

  • czerwony (650-730 nm) – pobudza produkcję kolagenu i elastyny w skórze, co wywołuje efekt odmłodzenia. Zostają zmniejszone zmarszczki oraz poprawia się jędrność i elastyczność skóry. Dodatkowo posiada właściwości przeciwzapalne i zmniejsza zaczerwienienia.
  • niebieski (430-450 nm) – pomaga zniwelować obecne na skórze zmiany trądzikowe oraz zapobiega powstawaniu nowych. Wyrównuje pracę gruczołów łojowych, a także zwęża rozszerzone pory skóry.
  • zielony (525-550 nm) – działa bezpośrednio na melanocyty (komórki barwnikowe). Rozjaśnia i zmniejsza przebarwienia takie jak piegi czy plamy starcze.

Maska led na trądzik

Oprócz łagodzenia obecnych zmian trądzikowych na skórze, głównym zadaniem nowoczesnej maski led jest pozbycie się problemu u jego źródła. A więc przede wszystkich zapobiega nowym wykwitom skórnym.

Maska ledowa wykonana jest w wysokiej jakości plastiku. Swoim wyglądem przypomina nieco maską karnawałową. Oprócz maski, w zestawie dołączony jest również aktywator, który poniekąd stanowi jej część. Ważną informacją jest to, że należy go wymieniać średnio raz w miesiącu. Maskę led na trądzik stosuje się raz dziennie przez 10 minut, nie przekraczając określonego czasu. Cały czas terapii obejmuje 3 miesiące.

Jak stosować maskę led?

Na oczyszczoną skórę twarzy należy nałożyć maskę z podłączonym aktywatorem, która po upływie 10 minut samodzielnie się wyłącza.

Czy maska led jest w pełni bezpieczna?

Maska led jest bezpieczna. Jest odpowiednia również dla każdego typu skóry, również dla tych, skłonnych do uczuleń. Maski led nie powinny jednak używać osoby ze świeżą opalenizną.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *