Lipolaser to jedna z najnowszych, a zarazem bezinwazyjnych metod redukcji tkanki tłuszczowej. Dzięki wysokiej mocy oraz gwarancji bezpieczeństwa zalicza się do najszybszych i najpewniejszych metod laserowych umożliwiających zlikwidowanie nadmiaru tłuszczu w obrębie brzucha, pośladków, kończyn górnych oraz dolnych.
Czym jest lipolaser?
Lipolaser to tzw. zimny laser, urządzenie, które emituje wiązkę światła o długości 650 nm. Przedostaje się ona przez warstwy skóry docierając bezpośrednio do komórek tłuszczowych. W ich strukturach dochodzi do reakcji chemicznych, których celem jest rozbicie trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe oraz glicerol.
Związki te transportowane są do układu limfatycznego, a następnie wydalane z organizmu. Należy zaznaczyć, że światło lasera nie niszczy błon komórek tłuszczowych, a jedynie wpływa na zmniejszenie ich objętości. Proces ten można porównać do wysuszania świeżych winogron tak, aby stały się rodzynkami.
Lipolaser – przebieg zabiegu
Na daną partię ciała (uda, pośladki, brzuch, ramiona) kosmetolog przykłada głowice (pady), które emitują wiązkę świetlną. Pady mocowane są specjalną taśmą bezpośrednio do ciała, aby mogły dokładnie przylegać do powierzchni skóry. W trakcie zabiegu odczuwalne jest wyraźne ciepło, a po jego zakończeniu na skórze może pojawić się delikatny rumień. W zależności od okolicy poddawanej terapii, jej czas waha się w granicach 30-40 minut. Ze względu na bardzo przyjemne odczucia, klient w trakcie zabiegu może dodatkowo się wyciszyć i zrelaksować.
Zalecenia pozabiegowe
Po zakończeniu zabiegu nie zaleca się rozgrzewania organizmu, które mogłoby przyczynić się do wzrostu ciśnienia lub wywołać ogólne zmęczenie. Bardzo ważne jest, aby w czasie trwania zabiegów przejść na dietę lekkostrawną, pić duże ilości wody oraz zdecydować się na większą aktywność fizyczną. Czynniki te nie tylko nasilą efekty terapii, ale również będą zapobiegać efektowi jo-jo, a także przeciwdziałać zatorom limfatycznym. Wskazane jest również jednoczesne korzystanie z drenażu limfatycznego lub masażu próżniowego.
Wskazówka
Lipolaser oddziałuje wyłącznie na komórki tłuszczowe, w związku z tym nie uszkadza okolicznych tkanek oraz naczyń krwionośnych.
Ile zabiegów należy wykonać?
Aby osiągnąć zamierzone efekty, zabiegi należy wykonać w serii, dwa razy w tygodniu.
Efekty zabiegu
- modelowanie sylwetki ciała;
- ujędrnienie skóry;
- redukcja cellulitu;
- wygładzenie skóry oraz poprawa jej struktury.
Zalety
- trwałe i widoczne efekty redukcji tkanki tłuszczowej;
- bezbolesność;
- bezinwazyjność;
- łagodny i przyjemny przebieg zabiegu.
Przeciwwskazania
- ciąża;
- karmienie piersią;
- metalowe implanty w miejscu zabiegu;
- rozrusznik serca;
- choroby skóry w miejscu zabiegu;
- nadciśnienie;
- cukrzyca;
- otwarte rany;
- nietolerancja ciepła;
- nowotwory;
- epilepsja;
- zakrzepica żył;
- antybiotykoterapia;
- retinoidy.
Podsumowanie
Lipolaser to innowacyjna, a przede wszystkim bezpieczna metoda przeznaczona do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez selektywne działanie wiązki światła. W szybki sposób pozwala pozbyć się zbędnych centymetrów, których nie da się zredukować dietą lub aktywnością fizyczną. Jej celem jest modelowanie sylwetki, redukcja tkanki tłuszczowej oraz zwiększenie jędrności i elastyczności skóry. Urządzenie lipolaser wykazuje bowiem działanie obkurczające włókna kolagenowe skóry przyczyniając się do efektu ściągnięcia i napięcia skóry po zabiegu.
Polecane produkty:
Kwas hialuronowy tabletki
Kwas hialuronowy znajduje się w skórze, dzięki czemu czyni ją gładką, elastyczną i bez zmarszczek. Z wiekiem jego ilość jednak maleje i należy dostarczać go do organizmu, aby uzupełnić powstające braki … Zobacz więcej... | |
Kolagen naturalny - skóra i stawy
Kolagen od bioalgi to naturalny, najwyższej jakości hydrolizat kolagenu. Jest to najważniejsze białko, które wpływa na jakość skóry. Jego odpowiednia ilość zapobiega powstawaniu zmarszczek, cellulitu, rozstępów, ... Zobacz więcej... |
Jedna odpowiedź
Wszystko super tylko pewnie tanio nie jest ?