Lifting rzęs – na czym polega?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Lifting rzęs należy obecnie do jednych z najnowocześniejszych metod trwałego ich podkręcania. Nie bez powodu cieszy się dużym zainteresowaniem. Zabieg liftingu optycznie wydłuża rzęsy, podkręca je i odżywia. Po jego użyciu można zrezygnować ze stosowania zalotki i tym samym zaoszczędzić kilka cennych minut podczas porannego wykonywania makijażu.

Lifting rzęs - na czym polega?

Lifting rzęs

Lifting rzęs „LVL” to metoda ich pielęgnacji. Została opracowana przez brytyjską firmę kosmetyczną, specjalizującą się w zabiegach mających na celu utrzymanie rzęs w jak najlepszej kondycji. Pod skrótem LVL kryją się trzy główne efekty, które można uzyskać podczas tego zabiegu:

  • Lenght – wydłużenie;
  • Volume – zagęszczenie;
  • Lift – uniesienie.

Zabieg liftingu rzęs został stworzony szczególnie dla osób chcących podkreślić swoją oprawę oczu w delikatny i naturalny sposób. Zapewnia on optyczne wydłużenie i zagęszczenie własnych rzęs, bez konieczności ich wydłużania przy pomocy sztucznych kępek.

Na czym polega lifting rzęs?

Lifting rzęs to zabieg, który wykonuje się w gabinetach kosmetycznych. Polega na trwałym nadaniu włoskom zupełnie nowego kształtu. Do tego celu stosuje się specjalne preparaty, które nanosi się na rzęsy, a następnie przy pomocy specjalnej formy modeluje włoski.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Wszystkie czynności wykonywane w trakcie zabiegu trwają około 60 minut. Kosmetolog aplikuje na naturalne rzęsy preparat, który zapewnia swobodne ich modelowanie. Powoduje to zmianę położenia związków cysteinowych (warunkujących naturalny wygląd rzęs), a tym samym odżywia włoski oraz odbudowuje ich strukturę. Kolejnym krokiem jest podkręcenie rzęs przy użyciu niewielkich wałeczków lub silikonowych szablonów. Po upływie około 15 – 20 minut zdejmuje się preparat, następnie nakłada utrwalacz oraz oliwkę nabłyszczającą, której zadaniem jest przedłużenie efektu podkręcenia.

Jak długo utrzymuje się efekt liftingu rzęs?

Efekt liftingu powinien utrzymać się do czasu naturalnego życia rzęs poddanych zabiegowi. W momencie kiedy rzęsa, która była poddana takiej pielęgnacji wypada, na jej miejsce wyrasta nowa, jednak już ze swoim naturalnym kształtem. W chwili kiedy większość rzęs straci swoją żywotność, a w miejscu ich pojawią się nowe, wówczas efekt przestaje być całkowicie widoczny. Zwykle występuje to po około 4- 6 tygodniach. W związku z tym, aby efekt liftingu rzęs utrzymywać stale, należy zabieg powtarzać co około 3 tygodnie.

Jak należy dbać o rzęsy po zabiegu?

Na początku należy zaznaczyć, że zabieg jest delikatny i nie obciąża naturalnych rzęs. Po jego wykonaniu nie powinno dochodzić do wzmożonego wypadania oraz łamania się i ich kruszenia. Włoski powinny pozostać naturalne, miękkie i miłe w dotyku. Istotne jest również, że makijaż oczu można wykonywać tak jak zwykle. Nie ma konieczności rezygnacji ze stosowania kredki do oczu czy tuszu do rzęs. Bez żadnego problemu można wykonywać również demakijaż. Nawet intensywne pocieranie rzęs nie powinno mieć negatywnego wpływu na ich wygląd. Po wykonaniu liftingu w gabinecie kosmetycznym, klientki dostają serum nawilżające, które zaleca się nakładać na rzęsy przez około tydzień od zabiegu. Należy również pamiętać, aby po liftingu rzęs nie moczyć ich, nie pocierać zbyt intensywnie, nie korzystać z sauny i solarium oraz nakładać kremu w okolicy oczu.

Lifting rzęs – dla kogo?

Zabieg trwałego podkręcania rzęs przeznaczony jest dla wszystkich kobiet, którym podoba się efekt jaki daje stosowanie zalotki. Najwyraźniejsze rezultaty takiego zabiegu zauważają panie, które są posiadaczkami długich i prostych rzęs.

Lifting rzęs a bezpieczeństwo

Zabieg liftingu rzęs to bezinwazyjna i bezbolesna metoda pielęgnacji. Kosmetyki stosowane do tego rodzaju zabiegów nie wywołują podrażnień oczu ani alergii. Mimo to osoby z wrażliwymi oczami, bądź noszące soczewki kontaktowe powinny zachować ostrożność.

Lifting rzęs – przeciwwskazaniaPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

2 Responses

  1. O liftingu rzęs dowiedziałam się dopiero jakiś czas temu, gdy koleżanka wprowadziła go w swojej ofercie w salonie. Będę chciała wypróbować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *