Depilacja miejsc intymnych – rodzaje i charakterystyka

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Depilacja miejsc intymnych dla wielu kojarzy się z czymś nieprzyjemnym. Głównie z tego względu, że pochłania dużo czasu i powoduje wyraźne odczucia bólowe, a po upływie kilku dni efekt przestaje być widoczny. Jak wykonać depilację, aby była szybka, skuteczna i bezbolesna? Oto wskazówki.

Depilacja miejsc intymnych - rodzaje i charakterystyka

 

Depilacja miejsc intymnych

Depilacja miejsc intymnych możne być wykonywana samemu w domu, lecz na długą metę wszystko zakończyć się może podrażnioną skórą, wrastającymi włosami i własną frustracją. Dlatego, najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do specjalisty.

Obecnie pojawiło się wiele gabinetów specjalizujących się wyłącznie w wykonywaniu manicure i stylizacji paznokci czy pielęgnacji stóp. Mimo to, istnieją również takie, w których możemy poddać się zabiegom depilacji ciała.

Gama zabiegów depilacyjnych w gabinetach kosmetycznych jest szeroka i można wybierać je kierując się własnym progiem bólu, oczekiwaniami oraz trwałością efektów jakie chcemy uzyskać.

Do najbardziej popularnych zabiegów depilacji miejsc intymnych należy:

Rodzaje depilacji miejsc intymnych

1. Depilacja woskiem.

Jak się przygotować?

Pierwszy krok w depilacji woskiem należy do klientki, bowiem to ona musi przygotować bikini do zabiegu. Należy więc stworzyć odpowiednie warunki, czyli zapuścić takiej długości włos (około 0,5 cm), aby mógł on przyczepić się do wosku. Nie może być zbyt krótki, ponieważ wosk może go nie chwycić, ani zbyt długi, gdyż włosy będą ciągnąć skórę przy jego nakładaniu dając nieprzyjemne odczucia.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem kosmetolog musi obowiązkowo wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Jeśli klientka ich nie posiada, można przejść do procedury zabiegowej. W zależności od tego jak dużą powierzchnię okolicy bikini klientka chce wydepilować, kosmetolog udostępnia bieliznę jednorazową dla lepszego komfortu podczas zabiegu. Jeśli decydujemy się na bikini brazylijskie, wówczas taka bielizna bardziej przeszkadza niż pomaga, dlatego zaleca się z niej nie korzystać. Skóra klientki zawsze musi być zdezynfekowana i odtłuszczona, z kolei kosmetolog powinien posiadać rękawiczki ochronne.

Kolejnym krokiem jest nałożenie wosku zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, przy jednoczesnym napinaniu skóry w tym miejscu. Warto rozpocząć depilację od pachwin, ponieważ w tym miejscu włosów jest niewiele. Taką kolejnością zaznajomimy klientkę z odczuciami, zwłaszcza jeśli wykonuje depilację po raz pierwszy. Po nałożeniu wosku na skórę przykładany jest pasek materiału, który należy mocno potrzeć, aby mógł dobrze przylgnąć do skóry. Następnie szybkim i energicznym ruchem jednej ręki zrywany jest plaster materiału jak najbliżej powierzchni skóry. Druga ręka kosmetologa napina skórę, z której zrywany był plaster. Niweluje to odczucie dyskomfortu podczas jego zrywania.

Teraz można przejść na okolicę wzgórka. Niewielkimi partiami nakładany jest wosk i zrywany taką samą techniką jak powyżej. Kolejną partią ciała są wargi sromowe, które są najtrudniejszym miejscem z całej okolicy bikini. Wargi sromowe to miejsce bardzo delikatne, dlatego powinny być wykonywane przez profesjonalistę. Skóra w tej okolicy nie jest tak napięta jak na wzgórku, więc przy depilacji konieczne jest ich mocne naciągnięcie. Okolica między pośladkowa jest miejscem gdzie depilacja trwa bardzo krótko i wystarczą przy tym jedynie 3-4 ruchy ręki kosmetologa.

Po depilacji, jeśli na skórze widoczne są pozostałości po wosku, kosmetolog zdejmuje je specjalnie przeznaczoną do tego oliwką. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, a mieszki włosowe rozszerzone. Jest to jednak naturalny objaw. Kosmetolog oprócz oliwki  nałożyć może preparat łagodzący na skórę lub przyjemnie chłodzący żel, który zniweluje zaczerwienie skóry. Warto na zabieg depilacji woskiem przyjść w luźnych spodniach lub spódnicy oraz bawełnianej bieliźnie, aby po jego wykonaniu nie uciskać okolicy bikini. Nie wskazana jest w tym dniu kąpiel na basenie, jazda na rowerze i solarium. W tym celu warto odczekać dzień lub dwa do momentu, aż zaczerwienienie zmniejszy się.

Efekty

Pamiętajmy, że depilacja woskiem, mimo że usuwa cały włos, nie jest metodą długotrwałą. Efekt utrzymuje się około 3-4 tygodnie. Stałe korzystanie z depilacji woskiem może skutkować tym, że dojdzie do zmiany struktury włosów, (przez co staną się delikatniejsze), wolniejszego ich odrostu, a nawet zaniku ich w niektórych miejscach. Warto jednak podkreślić, że metoda ta jest mało komfortowa.

2. Depilacja pastą cukrową.

Depilacja pastą cukrową wykorzystuje przede wszystkim naturalne składniki takie jak wodę i cukier. Jest to duża zaleta, ponieważ zmniejsza ona ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych na skórze. Z tego też względu wiele pań decyduje się właśnie na tę metodę depilacji okolic intymnych.

Przebieg zabiegu

Technika nakładania pasty cukrowej różni się nieco od techniki nakładania wosku. Cała masa cukrowa rozkładana jest przez kosmetologa małymi porcjami na skórę w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa i usuwana w kierunku zgodnym z jego wzrostem.

Ważną informacją w tej metodzie jest fakt, że pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, a co za tym idzie nie wywołuje jej podrażnień. Dlatego to właśnie ta metoda bardziej polecana jest do depilacji miejsc intymnych niż depilacja woskiem.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Efekty

Efekty depilacji pastą cukrową utrzymują się około 3-4 tygodnie. Po tym czasie zabieg trzeba powtórzyć.

3. Fotoepilacja.

Przebieg zabiegu

Fotoepilacja to innowacyjna metoda usuwania owłosienia. Zabieg ten wykorzystuje energię świetlną, która w kontakcie ze skórą zamienia się w energię cieplną. Ciepło dociera do cebulki włosa trwale ją niszcząc.

Efekty

Pierwsze efekty zauważalne są już po 10-14 dniach od zabiegu. Włoski wówczas wypadają w sposób samodzielny. Istotne jest to, że każdy zabieg przynosi redukcję włosków do około 30%. Dlatego też, aby dojść do całkowitej redukcji owłosienia należy wykonać całą serię, która wynosi około 10 zabiegów. Po wykonaniu ich w regularnych odstępach czasu zyskujemy efekt długotrwały, nawet do roku.

Zalety

Dużą zaletą tej metody jest fakt, że w trakcie trwania serii zabiegów zmienia się struktura włosa, odrasta on wolniej, a podrażnienia po domowych depilacjach na skórze znikają i co istotne – nie powstają nowe.

Fotoepilacja, szczególnie dobrze sprawdza się przy okolicach intymnych, ponieważ nie jest to metoda bolesna i trwa stosunkowo szybko (15-20 minut). Można więc skorzystać z niej nawet w trakcie pracy, podczas przerwy na lunch.

Metoda ta nie daje żadnych dolegliwości bólowych, nawet w tak wrażliwym miejscu jak okolica bikini. Nie pozostawia również podrażnień na skórze. Po jej wykonaniu można od razu wrócić do obowiązków dnia codziennego. Warto jednak nie wybierać się w dniu zabiegu na basen, saunę, a także wstrzymać się przez około tydzień od wizyt w solarium.

Podsumowanie

Fotoepilacja to metoda przeznaczona dla osób wrażliwych, ponieważ jest całkowicie bezbolesna. Jest trwałym sposobem usuwania owłosienia, więc warto rozważyć jego wybór niż zmagać się z codzienną depilacją tak wrażliwego miejsca jakim jest bikini. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób zabieganych i ceniących swój czas.

4. Epilacja laserowa.

Przebieg zabiegu

Jest to zabieg z tej samej rodziny co fotoepilacja. Jednak jest nieco starsza i niestety mniej komfortowa. Zabieg jest znacznie bardziej odczuwalny niż przy nowoczesnej fotoepilacji. Niemniej jednak równie skuteczny.

Efekty

Efekty wystarczają na około 1 rok. Nie zapominając przy tym o zabiegach przypominających i utrwalających efekty całej serii. Ze względu na to, że światło lasera jest nieco intensywniejsze i przez to bardziej odczuwalne, seria obejmuje mniej zabiegów, bo około 4-6 wykonywanych w odstępach 4-6 tygodni.

Po zabiegu na skórze pojawia się obrzęk oraz widoczne są mocno rozszerzone mieszki włosowe. Zabieg wykonuje się niekiedy pod znieczuleniem miejscowym w postaci zimnych okładów.

Podsumowanie

Epilacja laserowa to metoda przeznaczona szczególnie dla osób o wysokiej odporności na ból. Zabiegi wyraźnie odczuwalne są na ciele, natomiast na bikini znacznie bardziej. Mimo dyskomfortu, to metoda bardzo skuteczna i zapewniająca komfort gładkiej skóry na długo.

Depilacja miejsc intymnych – jaką metodę wybrać?

Depilacja miejsc intymnych posiada wiele metod. Jednak to od nas samych zależy jaką wybierzemy. Każdy z nas jest inny, posiada inną wrażliwość, a przede wszystkim inny rodzaj włosa, który nie zawsze można poddać każdej metodzie depilacji. Niemniej jednak, warto cieszyć się innowacją gabinetów kosmetycznych, które oferują szeroką gamę zabiegów, a także coraz lepsze metody umożliwiające posiadanie gładkiej skóry.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *