
Choroba (łac. aegritudo) to określenie każdego odstępstwa organizmu od zdrowia. Jest zaburzeniem funkcji lub uszkodzeniem części organizmu, który nie może prawidłowo funkcjonować. Występuje w momencie gdy działanie czynnika chorobotwórczego daje niekorzystne objawy, które znacznie różnią się od prawidłowego działania organizmu i są odstępstwem od zachowania homeostazy. Choroba to zwykle stan charakteryzujący się złym samopoczuciem oraz długotrwałym niedomaganiem organizmu lub jego danej części.
Kosmetologia (łac. cosmetologia) – słowo wywodzi się z języka greckiego i pochodzi od słów kosmetes – sługa toaletowy, kosmetikos – upiększający. Kosmetologia to dział nauki zajmujący się badaniem, leczeniem oraz pielęgnowaniem skóry, włosów i paznokci objętych chorobą lub defektem. Jest to wiedza związana z higieną życia jak i higieną odżywiania. Celem jej jest zwiększenie atrakcyjności ciała kobiet i mężczyzn przy pomocy różnego rodzaju zabiegów oraz kosmetyków, co niesie za sobą poprawę samopoczucia i przede wszystkim zwiększa pewność siebie oraz wpływa na własną samoocenę. Jej zadaniem jest przywrócenie lub poprawa wizerunku zewnętrznego człowieka.
Masaż to forma oddziaływania na ludzki organizm, podczas której wykorzystuje się bodźce mechaniczne. Należy do nich m.in. głaskanie, ucisk, czy wibracja tkanek, których zadaniem jest wywołanie fizjologicznych odczynów w organizmie. Oznacza to, że masaż wykazuje działanie lecznicze, zapobiegawcze, relaksacyjne oraz kosmetyczne.
Medycyna estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych ukierunkowanych na profilaktykę starzenia się skóry. Zakres medycyny, do której wlicza się kierunek medycyny estetycznej obejmuje wykonywanie zabiegów o nieinwazyjnym lub małoinwazyjnym stopniu swojego działania. Głównym, a zarazem nadrzędnym celem jej jest zwiększenie atrakcyjności pacjenta pod względem fizycznym.
Naturalne kosmetyki to produkty stworzone na bazie składników naturalnych czyli związków pochodzenia roślinnego, mineralnego lub zwierzęcego. Oprócz tego, w kwestii produkcji kosmetyków naturalnych istotne jest pozyskiwanie ich komponentów. Proces ten powinien odbywać za sprawą metod fizycznych takich jak ekstrakcja, filtracja, suszenie, tłoczenie, destylacja, mielenie czy przesiewanie.
Oficjalnie mówi się, że kosmetyki naturalne nie powinny zawierać żadnych syntetycznych składników.
Uroda (łac. pulchritudo) – związana jest przede wszystkim z wyglądem ciała. Stanowi jeden z najważniejszych czynników, który kieruje i decyduje o zachowaniach ludzi wobec innych. Uroda również wpływa na własną samoocenę oraz pewność siebie. Jest mocną determinantą sympatii, a także szczerości, warunkuje kontakty międzyludzkie. Jest znacząca w przypadku zawierania nowych znajomości i w początkowych etapach tworzenia się związków.
Zdrowie to moment, w którym organizm odczuwa fizyczny i psychiczny dobrostan. Określane jest również jako brak w organizmie choroby lub pewnego stopnia niepełnosprawności. Zdrowie to sposób życia, ponieważ zdrowie określa również realizowanie swoich marzeń, zaspokajanie swych potrzeb, zmienianie środowiska oraz radzenie sobie z nim.
Cellulit cyrkulacyjny to jeden z trzech rodzajów pomarańczowej skórki. Objawia się nierównomiernie rozmieszczoną tkanką tłuszczową, powodując nieestetyczny wygląd skóry. Czym dokładnie jest cellulit cyrkulacyjny oraz jakie są przyczyny jego występowania?
Cellulit zwykle obejmuje partie ciała takie jak uda, pośladki, biodra oraz przedramiona, a więc miejsca gdzie występuje największa ilość tkanki tłuszczowej. Defekt ten dotyczy nie tylko osób otyłych czy z nadwagą, ale również kobiet szczupłych, o nienagannych sylwetkach.
Zobacz również: Leczenie otyłości.
Cellulit cyrkulacyjny to kombinacja cellulitu wodnego i cellulitu lipidowego. Powstaje z zesztywniałych włókien kolagenowych, które utraciły swoją funkcję i występują w obrębie tkanki tłuszczowej. Ich obecność nie pozwala na prawidłowe krążenie krwi oraz dotlenienie komórek, w wyniku czego w głębokich warstwach skóry powstają bolesne, zbite i twarde w dotyku grudki.
Ten rodzaj cellulitu zwykle pojawia się na udach, zaraz nad kolanami. Powoduje dość spore dolegliwości bólowe, które wynikają z niedostatecznego ukrwienia i dotlenienia skóry. Spowodowane jest to skłonnością organizmu do magazynowania nadmiernych ilości wody oraz zbędnych produktów przemiany materii w tych miejscach.
Zwalczanie cellulitu cyrkulacyjnego należy rozpocząć od dobrze zbilansowanej diety. Zaleca się wykluczyć wszystkie produkty posiadające wysoki indeks glikemiczny. Z kolei do codziennego menu warto włączyć dużą ilość warzyw i owoców oraz ryby morskie bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe.
Ponadto kluczowa jest zmiana trybu życia oraz aktywność fizyczna, a w niej uwzględnienie ćwiczeń rozciągających, aerobowych oraz intensywnego treningu siłowego.
Cellulit można zwalczać również poprzez możliwości jakie daje nam współczesna kosmetologia. Szeroka gama zabiegów antycellulitowych, jednocześnie poprawiających wygląd skóry pomoże zredukować uciążliwy problem pomarańczowej skórki. Do najczęściej stosowanych należy:
Kluczem do pozbycia się cellulitu jest kompleksowość działań pielęgnacyjnych, systematyczność oraz wytrwałość. Nie warto się przy tym zniechęcać, bowiem zwalczanie tego rodzaju defektu to proces długotrwały. Nie należy również zapominać, że na samym początku dobrze jest określić rodzaj występującego cellulitu. To z pewnością ułatwi dobranie odpowiednich ćwiczeń, zabiegów i diety, aby móc pozbyć się go w jak najszybszym czasie.
![]() |
Spirulina w tabletkach 100%
Spirulina zawiera wysokiej jakości naturalne witaminy i minerały. Jej skład to m.in. biotyna, kwas foliowy, beta-karoten, witamina D, witamina E oraz wiele innych witamin. To również źródło niezbędnych minerałów jak magnez, cynk, wapń, żelazo..Zobacz więcej... |
![]() |
Spirulina w proszku 100%
Spirulina w proszku wykorzystywana jest najczęściej do wykonywania odżywczych i oczyszczających maseczek wpływając m.in. na poprawę wyglądu skóry. Dostarcza niezbędne witaminy, minerały i inne składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu..Zobacz więcej... |
Zapisz się do newslettera!
Zostań z nami
Polecane artykuły