Cellulit cyrkulacyjny – przyczyny powstawania

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Cellulit cyrkulacyjny to jeden z trzech rodzajów pomarańczowej skórki. Objawia się nierównomiernie rozmieszczoną tkanką tłuszczową, powodując nieestetyczny wygląd skóry. Czym dokładnie jest cellulit cyrkulacyjny oraz jakie są przyczyny jego występowania?

Cellulit cyrkulacyjny - przyczyny powstawania

Cellulit zwykle obejmuje partie ciała takie jak uda, pośladki, biodra oraz przedramiona, a więc miejsca gdzie występuje największa ilość tkanki tłuszczowej. Defekt ten dotyczy nie tylko osób otyłych czy z nadwagą, ale również kobiet szczupłych, o nienagannych sylwetkach.

Zobacz również: Leczenie otyłości.

Cellulit cyrkulacyjny – czym jest?

Cellulit cyrkulacyjny to kombinacja cellulitu wodnego i cellulitu lipidowego. Powstaje z zesztywniałych włókien kolagenowych, które utraciły swoją funkcję i występują w obrębie tkanki tłuszczowej. Ich obecność nie pozwala na prawidłowe krążenie krwi oraz dotlenienie komórek, w wyniku czego w głębokich warstwach skóry powstają bolesne, zbite i twarde w dotyku grudki.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Ten rodzaj cellulitu zwykle pojawia się na udach, zaraz nad kolanami. Powoduje dość spore dolegliwości bólowe, które wynikają z niedostatecznego ukrwienia i dotlenienia skóry. Spowodowane jest to skłonnością organizmu do magazynowania nadmiernych ilości wody oraz zbędnych produktów przemiany materii w tych miejscach.

Jak usunąć cellulit cyrkulacyjny?

Zwalczanie cellulitu cyrkulacyjnego należy rozpocząć od dobrze zbilansowanej diety. Zaleca się wykluczyć wszystkie produkty posiadające wysoki indeks glikemiczny. Z kolei do codziennego menu warto włączyć dużą ilość warzyw i owoców oraz ryby morskie bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe.

Ponadto kluczowa jest zmiana trybu życia oraz aktywność fizyczna, a w niej uwzględnienie ćwiczeń rozciągających, aerobowych oraz intensywnego treningu siłowego.

Zabiegi na cellulit

Cellulit można zwalczać również poprzez możliwości jakie daje nam współczesna kosmetologia. Szeroka gama zabiegów antycellulitowych, jednocześnie poprawiających wygląd skóry pomoże zredukować uciążliwy problem pomarańczowej skórki. Do najczęściej stosowanych należy:

Podsumowanie

Kluczem do pozbycia się cellulitu jest kompleksowość działań pielęgnacyjnych, systematyczność oraz wytrwałość. Nie warto się przy tym zniechęcać, bowiem zwalczanie tego rodzaju defektu to proces długotrwały. Nie należy również zapominać, że na samym początku dobrze jest określić rodzaj występującego cellulitu. To z pewnością ułatwi dobranie odpowiednich ćwiczeń, zabiegów i diety, aby móc pozbyć się go w jak najszybszym czasie.



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *