Kiedy warto suplementować magnez?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Objawy niedoboru magnezu mogą przybierać wiele różnych form. Kiedy warto postawić na suplementację tego składnika i gdzie kupimy magnez wysokiej jakości? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Kiedy warto suplementować magnez?

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Arcyważny pierwiastek

Magnez to pierwiastek, który uczestniczy w licznych przemianach biochemicznych zachodzących w organizmie człowieka. Między innymi bierze udział w produkcji energii i białek czy też w funkcjonowaniu układu nerwowego. Ponadto odpowiedzialny jest za skurcze mięśni, a także pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej w organizmie. Deficyty magnezu mogą objawiać się skurczami mięśni, uczuciem mrowienia, przejściowym uczuciem zmęczenia, ospałością, zaburzeniem snu o niewielkim nasileniu, objawami lęku, takimi jak skurcze przewodu pokarmowego. Innymi symptomami niedoborów magnezu mogą być nerwowość, drażliwość, wahania nastroju, łagodny lęk. Zdarza się też, że niedobory tego pierwiastka wpływają negatywnie na jakość i długość snu. Suplementacja magnezem może pomóc w złagodzeniu ww. nieprzyjemnych symptomów.

Kto jest szczególnie narażony na niedobory?

Niedobory magnezu mogą spotkać każdego, niezależnie od wieku i ogólnego stanu zdrowia. W grupie zwiększonego ryzyka są przede wszystkim osoby pijące regularnie spore ilości kawy, nadużywające alkoholu czy też narażone na przewlekły stres. Ponadto z deficytem tego pierwiastka nierzadko borykają się osoby cierpiące na zaburzenia wchłaniania, w tym w przebiegu celiakii, choroby Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego czy też stany po resekcji jelita cienkiego. Do niedoboru magnezu może prowadzić ponadto dieta uboga w ten cenny dla naszego organizmu składnik lub przyjmowanie niektórych leków (na przykład środków zobojętniających soki żołądkowe, niektórych antybiotyków).

Najlepszy magnez, czyli jaki?

Jeśli okaże się, że w naszym organizmie brakuje tego cennego pierwiastka, którego jednocześnie nie da się uzupełnić przy zastosowaniu prawidłowej diety, warto postawić na lek lub suplement diety. W sprzedaży dostępnych jest wiele form chemicznych magnezu. Najlepszy magnez to zdecydowanie ten, który dobrze rozpuszcza się w wodzie i ma postać organiczną. Ponadto, warto postawić na preparat z dodatkową zawartością witaminy B6, która ułatwia wchłanianie magnezu przez komórki, co ogranicza jego wydalanie oraz większa jego skuteczność.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *