Jaki powinien być dobry krem pod oczy?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka i delikatna. Dlatego to właśnie pod oczami pojawiają się pierwsze oznaki zmęczenia, niewyspania, odwodnienia, a także – pierwsze zmarszczki. W poprawie kondycji skóry wokół oczu pomóc nam mogą odpowiednie kremy. Jednakże nie każdy krem pod oczy przyniesie oczekiwane rezultaty. Jak zatem wybrać odpowiedni kosmetyk i co powinien zawierać najlepszy krem pod oczy?

Jaki powinien być dobry krem pod oczy?

Najlepszy krem pod oczy – czyli jaki?

Skóra pod oczami wymaga szczególnej troski i pielęgnacji. Niestety, z uwagi na swoją wyjątkowo delikatną budowę bardzo szybko malują się na niej ślady zmęczenia, a także pierwsze oznaki starzenia. Jaki krem pod oczy najlepiej wybrać, aby poprawić wygląd twarzy?

Przede wszystkim, krem pod oczy powinien być dobrany do naszej skóry! Nie ma jednego uniwersalnego kosmetyku, który sprawdzi się u wszystkich. Dlatego najpierw musimy zdefiniować, z jakim problemem się zmagamy: czy są to cienie pod oczami, zmarszczki mimiczne, przebarwienia, kurze łapki? Dopiero definiując nękający nas mankament, możemy wybrać właściwy produkt, który pomoże nam uporać się z problemem.

Przeciwzmarszczkowe kremy pod oczy

Co powinien zawierać dobry przeciwzmarszczkowy krem pod oczy? Uniwersalnym składnikiem, który zawsze będzie pożądany, jest kwas hialuronowy. Naturalnie występuje on w ludzkiej skórze, jednakże z wiekiem zaczyna go ubywać, co skutkuje zmniejszonym napięciem skóry i utratą elastyczności. Kremy pod oczy z kwasem hialuronowym pozwalają nawilżyć skórę i przywrócić jej jędrność. Warto postawić na sprawdzoną markę – renomowane kremy pod oczy ma w swojej ofercie, chociażby Vichy czy Bioderma.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Poza kwasem hialuronowym warto postawić na krem lub serum pod oczy zawierające peptydy. Stymulują one w skórze produkcję kolagenu, co stanowi nie tylko doskonałą profilaktykę przeciwstarzeniową, ale także pozwala spłycić drobne zmarszczki. Inne wartościowe składniki to z pewnością retinol, krzemionka organiczna oraz witamina C. Na przesuszoną i odwodnioną skórę dobrze sprawdzą się także kremy z wysoką zawartością lipidów.

Krem na opuchnięte oczy

Jeśli Twoim problemem są cienie pod oczami to postaw na krem mający właściwości kojące i rozjaśniające. Doskonale sprawdzi się tu krem pod oczy ze świetlikiem, witaminą C, ceramidami oraz nawilżającym pantenolem. W przypadku cieni i opuchlizny sprawdzają się także kosmetyki z kofeiną, która pobudza mikrokrążenie krwi, dzięki czemu pozwala zniwelować dolegliwości. Obok kremów pod oczy warto stosować także żelowe płatki pod oczy, schłodzone uprzednio w lodówce.

Jaki powinien być dobry krem pod oczy?

Jaki krem pod oczy dla 20-latki?

Wiele kobiet zastanawia się, kiedy zacząć stosować pielęgnację przeciwzmarszczkową. Tak naprawdę warto o niej pomyśleć już w młodym wieku, w myśl zasady – „lepiej zapobiegać, niż leczyć!”. Wybór kremu dla 20-latki nie będzie trudnym zadaniem. W przypadku tak młodej kobiety sprawdzi się każdy dobry nawilżający krem pod oczy.

A jaki będzie najlepszy krem pod oczy dla 30-latki? Jeśli celem jest dalsza profilaktyka przeciwzmarszczkowa, warto wybrać krem lub serum zawierające kwas hialuronowy lub peptydy.  Nie można także zapominać o właściwej ochronie przeciwsłonecznej – kremy SPF do twarzy należy stosować przez cały rok!

Dbaj o właściwą pielęgnację i pij wodę!

Kosmetyki do pielęgnacji skóry wokół oczu to jedno. Istotna jest także codzienna pielęgnacja i zrównoważony styl życia – jeśli będziemy popełniać błędy, to nawet najlepsze kremy pod oczy nam nie pomogą. Na co należy zwracać uwagę? Przede wszystkim na to, aby nie uszkadzać delikatnej skóry pod oczami: właściwa technika demakijażu, unikanie silnego pocierania oczu oraz ochrona przeciwsłoneczna są kluczowe. Nie mniej istotny jest także zdrowy styl życia: właściwa ilość snu, unikanie używek (papierosów i alkoholu) oraz picie odpowiedniej ilości wody to czynniki, które pozwolą nam dłużej cieszyć się młodym wyglądem i dobrą kondycją skóry – także tej wokół oczu.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *