Jak pozbyć się zaskórników?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Jak pozbyć się zaskórników? To pytanie często pojawia się, kiedy dotyczy nas problem zanieczyszczonej cery. Zwykle pojawiają się gdy mamy do czynienia ze skórą tłustą, mieszaną lub trądzikową. Zmiany te są mało estetyczne, szybko ulegają nadkażeniom wtórnym, a także często pozostawiają po sobie ślad w postaci rozszerzonych porów.

Jak pozbyć się zaskórników?

Jak powstają zaskórniki?

Zaskórniki na twarzy to efekt nadmiernie produkowanego sebum skóry przez gruczoły łojowe. Ta naturalna substancja organizmu, łącząc się z zanieczyszczeniami znajdującymi się na powierzchni naskórka oraz z martwymi komórkami, przyczynia się do zablokowania ujść porów skóry. Na skutek tego, w miejscach tych gromadzą się wyżej wymienione związki tworząc tzw. zaskórniki otwarte lub zamknięte.

Kwestia powstawania zaskórników zależy również od:

  • wahań gospodarki hormonalnej;
  • wrodzonych predyspozycji;
  • niewłaściwej pielęgnacji skóry;
  • prowadzenia nieodpowiedniej diety.

Jak pozbyć się zaskórników?

Jeżeli występuje problem zaskórników otwartych lub zamkniętych wówczas konieczne jest wykonywanie dokładnego oczyszczania twarzy z nadmiaru sebum, zanieczyszczeń, bakterii oraz martwych komórek naskórka. Prawidłowo wykonywana, codzienna pielęgnacja skóry w dużym stopniu wspomoże walkę z ich obecnością.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Poranne oczyszczanie cery warto więc rozpocząć od przemycia żelem oczyszczającym, który usunie z powierzchni naskórka większość łoju oraz zanieczyszczeń. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować preparatów na bazie alkoholu, mydła i innych detergentów. Związki te mocno podrażniają skórę, a także znajdujące się w jej wnętrzu gruczoły łojowe, jednocześnie stymulując je do większej pracy.

Po oczyszczeniu skóry żelem należy przemyć cerę odpowiednio dobranym tonikiem, którego zadaniem jest przywrócenie właściwego poziomu pH skóry. Dodatkowo zwęzi rozszerzone pory oraz przygotuje naskórek na przyjęcie związków aktywnych pochodzących z kolejnych preparatów. Podobnie jak żel, również i tonik nie powinien zawierać z swym składzie alkoholu oraz innych silnie drażniących substancji.

Istotnym elementem jest również regularne wykonywanie peelingu skóry, który pozwoli pozbyć się martwych komórek naskórka oraz odblokować ujścia gruczołów łojowych. Należy zaznaczyć, że nie wskazane jest codzienne wykonywanie peelingów, aby nie wywołać podrażnienia cery.

Ostatnim krokiem właściwiej pielęgnacji skóry jest zastosowanie odpowiedniego kremu do twarzy. Preparaty w postaci kremów na zaskórniki powinny regulować wydzielanie sebum skóry, jednocześnie zapobiegać blokowaniu i rozszerzaniu się porów. Z tego względu powinny zawierać m.in. cynk, a także kwas salicylowy. Jednak oprócz związków matujących, złuszczających i przeciwzapalnych powinny być bogate w składniki nawilżające gwarantujące skórze właściwą równowagę.

Wskazówka

W celu pozbycia się zaskórników warto również raz na jakiś czas wykonać manualne oczyszczanie twarzy, które w szczególności zalecane jest cerze tłustej, trądzikowej oraz mieszanej.

Jak zapobiegać zaskórnikom?

  • w pielęgnacji domowej należy unikać produktów na bazie alkoholu;
  • zaleca się stosować kremy nawilżające o lekkiej formule;
  • należy unikać zasypiania w makijażu;
  • zaleca się stosowanie kosmetyków do makijażu na bazie wody unikając tych na bazie oleju.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *