Korektor pod oczy – rodzaje i właściwości pielęgnacyjne

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Korektor pod oczy to jeden z ważniejszych elementów makijażu. Już aplikacja jego cienkiej warstwy potrafi zdziałać cuda. Celem korektora jest ożywienie skóry, zapewnienie jej blasku, maskowanie cieni pod oczami oraz wygładzenie drobnych zmarszczek.

Korektor pod oczy - rodzaje i właściwości pielęgnacyjne

Czym jest korektor?

Korektor to kosmetyk stosowany do tuszowania niedoskonałości cery. Należą do nich między innymi cienie pod oczami, popękane naczynka, przebarwienia skóry, rumień, wykwity skórne. Ze względu na to, że służy on maskowaniu wielu mankamentów cery, występuje w wielu barwach, które ułatwiają zapewnienie właściwego wyglądu skóry. Cielisty odcień to kolor uniwersalny, który bardzo dobrze sprawdza się w kamuflowaniu zmarszczek oraz większych bruzd. Różowy z kolei rozświetla szarą i zmęczoną skórę. Zielony likwiduje zaczerwienienia oraz popękane naczynka, żółty zmniejsza cienie pod oczami.

Należy zaznaczyć, że korektor pod oczy musi posiadać właściwy kolor, aby dobrze wkomponował się w cały makijaż. Powinien występować w odcieniu podkładu, być nieco jaśniejszy lub odrobinę bardziej żółty. Korektor pod oczy powinien posiadać ciepły odcień, a nie zimny. Nakłada się go poniżej powieki, a nie na nią. W innej sytuacji występujące tam zmarszczki, zbiorą kosmetyk. Korektor warto również nakładać po bocznej stronie grzbietu nosa oraz na kości policzkowe. Tak zaaplikowany należy utrwalić sypkim pudrem, stosując do tego specjalny pędzel.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jak właściwie go nakładać?

Przed aplikacją korektora na skórę warto nałożyć krem nawilżający oraz podkład. Następnie nanieść na opuszek palca serdecznego lub środkowego i  delikatnie, ruchami oklepywania rozprowadzić w miejscach objętych problemem. Korektor można również rozmieścić na skórze przy użyciu pędzelka lub gąbeczki beauty blender. Całość makijażu należy zakończyć cienką warstwą pudru sypkiego.

Rodzaje korektorów

Wyróżniamy obecnie kilka rodzajów korektorów. Jednak można je podzielić na dwie podstawowe grupy.

1. Ze względu na konsystencję.

  • Korektor w sztyfcie – jest silnie kryjący oraz silnie napigmentowany. Stosuje się go do krycia blizn oraz przebarwień. Z tego względu powinien być stosowany punktowo.
  • Korektor w kremie – posiada silne właściwości kryjące i nawilżające. Nie jest jednak tak gęsty jak korektor w sztyfcie. Nie należy nakładać go w dużych ilościach, ponieważ może odznaczać się na skórze.
  • Korektor w kredce – przeznaczony jest do punktowego maskowania pękniętych naczynek oraz wykwitów skórnych.
  • Korektor w kompakcie – posiada dość suchą konsystencję. Dlatego stosowany jest głównie do maskowania wykwitów skórnych. Wykorzystuje się go także do ukrycia zmian pigmentacyjnych.
  • Korektor w płynie – posiada lekką konsystencję, przez co jest mniej kryjący. Może być stosowany pod oczy, ponieważ nie osadza się w zmarszczkach. Polecany jest również dla cery suchej i cery dojrzałej.
  • Korektor z aplikatorem – wykazuje lekką, płynną konsystencję, przez co bardzo delikatnie kryje. Wykorzystywany jest również w celu rozświetlenia skóry.

2. Ze względu na kolor.

Gama kolorów jakie posiadają korektory jest bardzo szeroka. Wybór określonego, ściśle związany jest ze schematem kolorów przeciwstawnych. Zgodnie z nim zmiany skórne w odcieniu czerwonym lub różowym neutralizuje się kolorem zielonym. Z kolei miejsca sine lub w kolorze niebieskim, korektorem w kolorze żółtym.

Wyróżniamy korektory w kolorach:

  • Zielony – przeznaczony dla osób posiadający cerę naczynkową, skłonną do pękania naczynek oraz tworzenia się zaczerwienień.
  • Żółty – powinien różnić się od podkładu tylko jednym tonem. Służy do krycia cieni oraz sińców pod oczami.
  • Brzoskwiniowy/łososiowy – zmniejsza odcień fioletowy i siny pojawiający się w okolicy oczu.
  • Fioletowy – przeznaczony dla osób posiadających skłonność do powstawania przebarwień.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *