Makijaż permanentny a medycyna estetyczna to temat ściśle powiązany z kwestią obaw łączenia tego rodzaju zabiegów. Jak jest naprawdę? Czy napigmentowane usta można wcześniej poddać działaniu wypełniaczy?
Makijaż permanentny ust
Makijaż permanentny ust można łączyć z zabiegami wypełniania. Połączenie ich daje efekt pięknych oraz kształtnych ust. Makijaż zapewnia pożądany kolor, z kolei kwas hialuronowy nadaje odpowiedni kształt oraz nawilżenie. Łącząc ze sobą tego rodzaju zabiegi należy pamiętać, aby wykonywać je w sprawdzonym salonie, we właściwiej kolejności oraz właściwym odstępie czasu.
Mając w planach metamorfozę czerwieni wargowej zabiegi należy wykonać w odpowiedniej kolejności. Ma ona szczególne znaczenie dla efektu końcowego, a co za tym idzie wyglądu całej twarzy.
Jako pierwszy należy wykonać makijaż permanentny ust, ponieważ jego efekt utrzymuje się znacznie dłużej (3-5 lat) niż w przypadku podania kwasu hialuronowego (6-9 miesięcy). Z tego właśnie względu makijaż permanentny powinien wyznaczać proces powiększania i modelowania czerwieni wargowej.
Odwrotna kolejność
W przypadku kiedy zabiegi zostaną wykonane w odwrotnej kolejności usta mogą zmienić swój kształt. Warto podkreślić, że specjalistka przeprowadzając zabieg pracuje na ustach wypełnionych kwasem, nie na ich naturalnym rozmiarze. Oznacza to, że kiedy podany kwas wchłonie się w tkanki, makijaż może zmienić swój wygląd. Usta staną się asymetryczne, a efekt końcowy będzie odwrotny do zamierzonego.
Makijaż permanentny a botoks
Toksyna botulinowa (botoks) to powszechnie stosowany preparat w zabiegach medycyny estetycznej skutecznie redukując widoczność niechcianych zmarszczek.
Botoks – działanie
Podanie toksyny botulinowej przyczynia się do zahamowania na pewien czas przekazywania impulsów pomiędzy nerwami, a mięśniami. Zjawisko to powoduje rozluźnienie mięśni, przez co zmarszczki na skórze nie postępują. Efekt utrzymywania się botoksu wynosi 6-9 miesięcy.
Makijaż permanentny a botoks
Zastosowanie botoksu w mięśnie przyczynia się do ich stopniowego rozluźniania. Po iniekcji preparat sukcesywnie się wchłania i rozluźnia mięśnie, które w wyniku działania siły grawitacji układają się naturalnie do rysów twarzy. Zjawisko to trwa około 4 tygodnie. Ponadto warto podkreślić, że czas działania botoksu jest niezmiernie ważny w zabiegach makijażu permanentnego.
Oznacza to, że zabiegi makijażu permanentnego można wykonać po upływie 4 tygodni po ostrzykiwaniu botoksem. Wszystko dlatego, że botoks musi osiągnąć swoje pełne działanie, zaś mięśnie w obrębie twarzy powinny ułożyć się pod wpływem siły grawitacji.
W innej kolejności zabieg może przynieść odwrotne skutki. Nawet jeśli specjalistka wykona makijaż w sposób właściwy, po niedostatecznym wchłonięciu się botoksu makijaż może zmienić swój kształt i ułożenie. Efektem tego będzie asymetria twarzy i rozczarowanie klienta.
Warto pamiętać, że wykonanie zabiegu z zastosowaniem botoksu przed i po zabiegu makijażu permanentnego wykazuje duży wpływ na końcowy wygląd twarzy. Botoks działa wyłącznie przez okres kilku miesięcy, z kolei makijaż permanentny wykazuje nieco bardziej stałe efekty.
Podsumowanie
Ze względu na fakt, że efekt makijażu permanentnego utrzymuje się znacznie dłużej niż efekt podania kwasu hialuronowego, mikropigmentację zaleca się wykonać na 4 tygodnie przed planowanym wypełnieniem. W przypadku botoksu kolejność zabiegów jest odwrotna. Oznacza to, że pigmentację można wykonać po 4 tygodniach od podania botoksu. Wszystko dlatego, że botoks musi w pełni zadziałać, zaś mięśnie powinny w pełni ułożyć się w naturalny dla siebie sposób.
Bibliografia
- Bogulak M., Kosmetologia Estetyczna, Makijaż permanentny a zabiegi estetyczne. Przed czy po?, 5/2018.
Polecane produkty:
Kwas hialuronowy tabletki
Kwas hialuronowy znajduje się w skórze, dzięki czemu czyni ją gładką, elastyczną i bez zmarszczek. Z wiekiem jego ilość jednak maleje i należy dostarczać go do organizmu, aby uzupełnić powstające braki … Zobacz więcej... | |
Kolagen naturalny - skóra i stawy
Kolagen od bioalgi to naturalny, najwyższej jakości hydrolizat kolagenu. Jest to najważniejsze białko, które wpływa na jakość skóry. Jego odpowiednia ilość zapobiega powstawaniu zmarszczek, cellulitu, rozstępów, ... Zobacz więcej... |