Rozświetlacz to kosmetyk, który w ostatnich latach stał się hitem makijażowym. Charakteryzuje się szerokim zastosowaniem. Działa odmładzająco, a także zapewnia efekt gładkiej, pełnej blasku skóry. Należy podkreślić, że wymaga odpowiedniej techniki nakładania, w związku z tym przed użyciem warto zapoznać się z instrukcją jego obsługi.
Rozświetlacz do twarzy
Rozświetlacz to w ostatnich czasach makijażowy „must have”. Modę na jego stosowanie zapoczątkowały gwiazdy Hollywood, których znakiem rozpoznawczym stały się mocno połyskujące i rozświetlone twarze. Oprócz tak zwanego efektu „glow” dzięki tego rodzaju kosmetykom można również konturować twarz oraz korygować jej niedoskonałości. Nałożenie rozświetlacza w odpowiednie miejsca wysmukla twarz oraz stwarza jej naturalne wypukłości. Ponadto skóra zyskuje naturalny blask oraz świeżość.
Rozświetlacz – rodzaje
Obecnie występuje szeroki wybór rozświetlaczy. Do najbardziej popularnych należy rozświetlacz w:
- kamieniu;
- sztyfcie;
- kremie;
- sypki.
1. Rozświetlacz w kamieniu.
Jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających niewielkie doświadczenie w stosowaniu tego rodzaju kosmetyków. Jego formuła pozwala na stopniowe osiąganie efektu rozświetlenia skóry, dzięki czemu jest bezpieczną opcją. W celu aplikacji rozświetlacza w kamieniu należy zastosować odpowiedni pędzel. Najlepiej sprawdzi się tzw. miotełka, która zapewni jego precyzyjne nałożenie, bez efektu sztucznych plam.
2. Rozświetlacz w sztyfcie.
Rozświetlacz w sztyfcie to kosmetyk przeznaczony dla osób zaawansowanych w temacie makijażowych trików. Wydawać by się mogło, że kosmetyk ten posiada łatwą formę aplikacji, jednak bardzo szybko można uzyskać przerysowany efekt i nałożyć zbyt dużo produktu w jednym miejscu. Korzystając z rozświetlacza w sztyfcie warto go dokładnie rozprowadzić za pomocą gąbeczki beauty blender lub pędzla o zbitym włosiu.
3. Rozświetlacz w kremie.
To bardzo wygodna forma kosmetyku, która idealnie sprawdza się w przypadku cery mieszanej oraz cery suchej. Zwykle wykazuje podwójne działanie: pielęgnacyjne i rozświetlające. Duża część rozświetlaczy tego rodzaju zawiera w sobie oleje oraz składniki odżywcze, które wykazują dobroczynne działanie na skórę.
4. Rozświetlacz sypki.
Do jego aplikacji stosuje się pędzel z miękkiego włosia. Przed aplikacją na twarz warto pędzel delikatnie otrzepać z jego nadmiaru. Wówczas mamy pewność, że kosmetyk będzie nałożony w odpowiedniej ilości.
Zobacz również: Jak rozświetlić twarz?
Jak nałożyć rozświetlacz na twarz?
Rozświetlacz to kosmetyk, który powinien być aplikowany tylko w wybranych miejscach na twarzy. Dzięki temu zaostrzy jej rysy oraz podkreśli atuty. Jeśli nałożony będzie niewłaściwie, wówczas można uzyskać odwrotny efekt.
Do głównych miejsc aplikacji rozświetlacza należy:
- nos;
- kości policzkowe;
- dolna linia łuku brwiowego;
- broda;
- łuk kupidyna;
- grzbiet nosa;
- rynienka podnosowa;
- wewnętrzne kąciki oczu;
- czoło.
Uwaga!
Rozświetlacz należy używać oszczędnie, ponieważ łatwo przesadzić z jego ilością. Wystarczy jedynie musnąć pędzlem określone miejsca na twarzy, aby uzyskać efekt rozświetlonej i promiennej skóry.
Oprócz wygodnej formy, rozświetlacz powinien być odpowiednio dopasowany do własnego koloru skóry. Osoby o chłodnym typie urody powinny wybierać odcienie zimnego różu. Panie o ciepłym typie urody natomiast powinny decydować się na odcienie brzoskwiniowe lub złote. Kobiety, którym trudno określić odcień skóry mogą postawić na rozświetlacz uniwersalny, występujący w odcieniach szampana oraz kości słoniowej.
Polecane produkty:
Kwas hialuronowy tabletki
Kwas hialuronowy znajduje się w skórze, dzięki czemu czyni ją gładką, elastyczną i bez zmarszczek. Z wiekiem jego ilość jednak maleje i należy dostarczać go do organizmu, aby uzupełnić powstające braki … Zobacz więcej... | |
Kolagen naturalny - skóra i stawy
Kolagen od bioalgi to naturalny, najwyższej jakości hydrolizat kolagenu. Jest to najważniejsze białko, które wpływa na jakość skóry. Jego odpowiednia ilość zapobiega powstawaniu zmarszczek, cellulitu, rozstępów, ... Zobacz więcej... |