Skarpetki złuszczające – jak należy je stosować?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Skarpetki złuszczające należą obecnie do jednych z najbardziej popularnych metod pielęgnacji stóp. Stanowią one alternatywę zarówno dla tradycyjnego pumeksu, tarki, a nawet frezarki wykorzystywanej w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Skarpetki złuszczające - jak należy je stosować?

Czym są skarpetki złuszczające?

Skarpetki złuszczające to skarpetki zwykle wykonane z tworzywa sztucznego, których wnętrze nasączone jest kosmetykiem pielęgnacyjnym o konsystencji żelu. Jego główne składniki bazują na kwasach owocowych oraz związkach o właściwościach nawilżających.

Skarpetki złuszczające – jak właściwie je stosować?

Skarpetki należy nałożyć na wcześniej oczyszczoną skórę stóp i ściśle trzymać się zaleceń producenta. Większość z nich zaleca utrzymywanie ich na skórze przez około jedną do dwóch godzin. Jeżeli skóra nie należy do alergicznych, można wybrać tę drugą opcję wskazującą górną granicę czasu. Dużym plusem tego rodzaju skarpetek jest fakt, że można w nich normalnie chodzić.

Skarpetki złuszczające należy nałożyć na wcześniej oczyszczoną skórę, a nawet na lekko zwilżoną. Następnie należy nosić je przez czas określony przez producenta. Kolejnym krokiem zabiegu jest zdjęcie skarpetek, dokładne umycie stóp oraz ich osuszenie.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Ważne jest, aby przez kolejny tydzień po zabiegu nie wykonywać żadnych peelingów stóp oraz złuszczania naskórka pumeksem lub tarką. Koniecznym jest jednak mocne nawilżanie skóry. Efekty złuszczania widoczne będą w przeciągu kilku najbliższych dni.

Skarpetki złuszczające – działanie

Do głównych właściwości skarpetek złuszczających należy usuwanie martwych komórek naskórka. Działanie to spowodowane jest obecnością w skarpetkach kwasów owocowych. Zwykle jest to kwas salicylowy, glikolowy, cytrynowy oraz mlekowy. Warto zaznaczyć, że efekt złuszczający skarpetek nie jest widoczny od razu, następuje on zwykle po upływie kilku dni.

Drugim równie ważnym kierunkiem działania skarpetek jest nawilżanie oraz natłuszczanie skóry. Za taki proces odpowiedzialne są zawarte w nich składniki takie jak alantoina, mocznik czy olej rycynowy.

Istotne jest, aby w tego rodzaju zabiegach nie wystawiać skóry stóp na działanie promieni słonecznych. Z tego też względu stosowanie skarpetek złuszczających polecane jest głównie jesienią oraz zimą.

Skarpetki złuszczające – dla kogo?

Zabieg z wykorzystaniem skarpetek złuszczających przeznaczony jest głównie dla osób, których skóra stóp jest sucha, mocno zrogowaciała i twarda. Tego rodzaju skarpetki mogą stanowić formę domowego pedicuru lub też regularnej pielęgnacji stóp wykonywanej raz w miesiącu. W tym wszystkim nie należy zapominać o nawilżaniu. Stanowi to bowiem bardzo ważnym element w podtrzymywaniu efektów całej kuracji.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

5 odpowiedzi

  1. Wszystkie moje koleżanki zrobiły sobie krzywdę skarpetkami złuszczającymi. Wszystkie. Niby pilnowały czasu użycia a i tak były poparzone. Ja nie probowałam zreszta mam to szczescie że mam idealne stopy 😉 uff 😉

  2. Nigdy nie pilnowałam aż tak czasu trzymania i nigdy nie poparzyłam sobie stop, używam tak co kwartał od ponad roku. Polecam ale faktycznie warto zrobić próbę bo składniki już są bardziej agresywne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *