Kostka Arkady

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Kostka Arkady to obecnie jedna z nowoczesnych metod korekcji wrastających paznokci, która stanowi przełom w dziedzinie jaką jest podologia. Należy ona do innowacyjnych narzędzi, które zostało skonstruowane od podstaw przez Adriana Arkadę.

Kostka Arkady

Kostka Arkady

Na przestrzeni lat 2011-2013 powstały pierwsze cztery propozycje kostki Arkady, z czego ostatnia dostała się do ostatecznej sprzedaży. Autor tej metody dodał do niej masę akrylową, która zawiera srebro mineralne. Związek ten przyczynia się do eliminacji wzrostu beztlenowych bakterii, które warunkują powstawanie stanu zapalnego.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Kolejnym nowatorskim pomysłem było zastosowanie tzw. wolnego brzegu czyli płatka wykonanego z masy akrylowej. Należy podkreślić, że po odpowiedniej obróbce prawidłowo ustawiony brzeg za pomocą masy akrylowej łączy się z płytką paznokciową.

Całe urządzenie składa się z korpusu, kulek, manipulatorów, śrub oraz podkładu. Jednym z pierwszych etapów leczenia kostką Arkady jest stabilizacja palca, który posiada zniekształcony paznokieć. Następnie dochodzi do stabilizacji grzbietu płytki przy użyciu manipulatora kolcowego, który dociska ją w miejscu, gdzie wcześniej została nałożona i utwardzona masa akrylowa. Specjalista wykonuje odkształcenie bocznych wrastających brzegów paznokcia przy pomocy manipulatorów łopatkowych. Następnie podolog przystępuje do nałożenia masy akrylowej na całą powierzchnię płytki. Po jej utwardzeniu usuwa się konstrukcję kostki Arkady i opracowuje paznokieć pod kątem kosmetycznym.

Podsumowanie

Kostka Arkady to metoda, która koryguje płytkę objętą problemem jakim jest wrastający paznokieć. Rozpoznanie objawów polega na stwierdzeniu przez podologa zaczerwienienia, obrzęku oraz stanu zapalnego, któremu towarzyszy wyrazisty ból. Warto podkreślić, że wraz z wrastającym paznokciem często występują infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze.

Głównym założeniem leczenia za pomocą kostki Arkady jest wyciągnięcie płytki z wałów paznokciowych, wyprostowanie go oraz lekkie uniesienie do góry. Autor tej metody określa terapię jako leczenie nieinwazyjne.

Bibliografia

  1. Kaźmierczak A., Wcisło-Dziadecka D., Jasik K., Kosmetologia Estetyczna, Kostka Arkady jako innowacyjna metoda korekcji wrastających paznokci, 1/2017.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *